PDA

View Full Version : Мнения за ВЕЛИКОТЪРНОВСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ ????



Wwwooow
09-28-2015, 15:51
Какво мислите, кой учи там, какво, как са преподавателите, сериозно ли е, учи ли се
или всичко е отбиване на номера ? Питам по специално за Журналистиката (за сега) друго не съм измислила и ще се радвам да чуя вашите мнения, наблюдения, как е като цяло и живота във Велико Търново понеже не съм от там. Благодаря предварително :)

daniela0108
09-29-2015, 11:00
все още това е един от престижните университети. за съжаление обаче съм чувала,че трябва да имаш малко повече връзки,за да влезнеш хубава специалност.дори си спомням за случая на моя приятелка. беше изкарала отлична оценка по география, но после странно как тя въобще не участваше в класирванията по специалности. беше абсолютна мистерия това, но тя не го направи на проблем,защото бе приета по специалността, която най-много искаше в друг университет.

anonimna:D
09-29-2015, 11:23
Да ти кажа честно ли, ако искаш да научиш нещо, където и да си ще го научиш. Не знам да ти трябват връзки, защото имам приятели там, а и брат ми учи там и всичките са влезли без връзки. За учителите, нямам идея как са, но от тази година в училище ни преподават две лекторки. Е едната е страшно добра и много знае и добре преподава. Ама не знам за другите :д
Пс: от Търново съм
2) за журналистика ти трябва български език=> засега не за сега и оттам не от там

marilyn
09-29-2015, 15:40
Кофти неща съм чувала за този университет. Аз уча "Журналистика" в СУ и едно момиче се премести от Великотърновския при нас. Определено казва, че не съжалява за решението си и ѝ се струва много по-добре обучението в СУ. Разбира се, Софийския си има много минуси, но представям си какво е във В. Търново, не съм я чула да казва особено ласкави неща за тамошното ѝ обучение.

Wwwooow
09-30-2015, 17:32
Да, мерси за поправката :)

Wwwooow
09-30-2015, 17:36
Кофти неща съм чувала за този университет. Аз уча "Журналистика" в СУ и едно момиче се премести от Великотърновския при нас. Определено казва, че не съжалява за решението си и ѝ се струва много по-добре обучението в СУ. Разбира се, Софийския си има много минуси, но представям си какво е във В. Търново, не съм я чула да казва особено ласкави неща за тамошното ѝ обучение.

От какво точно не е била доволна? Ако може малко повече да ми разкажеш :)

marilyn
10-08-2015, 20:29
От какво точно не е била доволна? Ако може малко повече да ми разкажеш :)

Отношението на преподавателите, не е било сериозно самото обучение, колегите ѝ. Твърди, че при нас е повече практиката и че е по-смислено самото обучение. И ние си имаме много минуси, изобщо не искам да прехвалвам ФЖМК.

Показателно беше това, което тя ми разказа за един преподавател. Въпросният професор ни четеше лекции в първи курс, оказа се, че той преподава и във ВТУ. С нас се държа супер коректно през целия семестър, не е отсъствал без да предупреди. Когато го нямаше, асистентката взимаше лекциите му и не сме изпускали. Винаги предупреждваше, че той няма да дойде следващия път, а ще бъде заместван. Накрая и с оценките нямахме проблем, не се е заяждал, не е късал просто за да скъса някого.
Тя ми разказа как при тях не е дошъл на нито една лекция, цял семестър не са имали нищо по този предмет. Накрая е имало изпит, а оценките им е написал на гарата във Велико Търново. Не искал да се разкарва до университета. Направо не повярвах като чух.

Специално в моя курс е доста приятна обстановката, имаме дрязги, но дойде ли сесия, всички се обединяват. Няма усещане за конкуренция и съперничество. Имам предвид, че когато някой има лекции/материали, винаги споделя. Трябва ти материал, пишеш в общата група, получаваш го. Вероятно и това допринася за положителното мнение на колежката, просто случихме на курс.

paradosou
10-08-2015, 22:07
Не знам дали е вярно, но точно вчера или преди няколко дни четох, че ВТУ ще въвежда задължителни ограмотителни курсове за студентите, рофл :lol:. Професорите недоволствали пред МОН, че огромна част от новоприетите били неграмотни и нямали елементарни умения за четене с разбиране. Та... ако е истина, аз в такъв уни не бих влязла, пък каквото ще да става. Подигравка е. Жестока подигравка. И един такъв курс изглежда като козметична мярка за замазване на очи, реално нищо няма да свърши. От много по-рано трябва да се работи за изкореняване на проблема.

BlackEyedPeas
10-09-2015, 09:03
А, това за ВТУ и СУ съм го чувала и от сестра ми. Тя е във ВТУ и каза как единият професор изобщо не се появявал по време на семестъра. Голяма пародия била цялата история. Не знам дали говорим за един и същи професор, но и той преподавал и в двата университета и си дремел само в София.

marilyn
10-09-2015, 18:53
Това с преподавателя ме уби... Добре де, на какво се дължи това? Би трябвало да става въпрос за коректността на самия човек, тоест да действа еднакво в сходна ситуация в различните унита.

И аз бях :shock:

Даже случайно разбрах от въпросната колежка за какво става въпрос, защото се заговорихме и ѝ споделих, че лекциите на този професор са много интересни, че ми е направил много добро впечатление като преподавател. Тя като ме чу и казва: " Ти добре ли си? Той изобщо не идваше при нас." Като ми разказа и това за гарата и нанасянето на оценки, шокирах се. Не знам дали и други преподаватели го правят, но като цяло и при нас има несериозни.