PDA

View Full Version : Започнах да тренирам,какви храни не трябва да ям?



foxerabg
09-29-2015, 21:40
Здравейте, аз съм момче на 14 и започнах да тренирам преди 1-2 седмици, та въпроса ми е какви храни не трябва да ям? ( Вегетарианец съм)

tochko
09-30-2015, 18:56
Спорт и здраве човек, и питай какво да ядеш

ДОТА
09-30-2015, 20:26
та въпроса ми е какви храни не трябва да ям?

Не трябва да ядеш плодове и зененчуци.

boro123
10-01-2015, 13:13
А въпроса е какво тренираш.... кърлинг, крикет, ръгби, шах :D

Грозния
10-01-2015, 22:30
( Вегетарианец съм)Това е голяма грешка. Даже е вредно, особено докато растеш и тренираш.

Mozzela
10-04-2015, 19:56
наистина ли си сигурен, че не можеш да ядеш месо? не си дал ръст и килограми, какво тренираш...

boro123
10-05-2015, 20:24
И без месо може, аз дето съм заклет месоядец го казвам, просто не е вкусно :D

Грозния
10-05-2015, 21:29
И без месо може, аз дето съм заклет месоядец го казвам, просто не е вкусно :DНе може без месо, то доставя незаменими хранителни вещества, които не могат да се набавят от организма по никой друг начин! Дано се намери някой лекар да ви го каже, ако на мен не вярвате ;) .
А и на мен месото ми е вкусно :).

AngelBelchev
10-06-2015, 09:51
Не може без месо, то доставя незаменими хранителни вещества, които не могат да се набавят от организма по никой друг начин! Дано се намери някой лекар да ви го каже, ако на мен не вярвате ;) .
А и на мен месото ми е вкусно :).

Напротив, може без месо. Принципно хората трябва да сме тревопасни, а колкото до месото - това ни е наложено през годините по всякакви начини, било то медии, лекари и т.н. и т.н. Факт е, че вегетарианците и веганите са по-щастливи, живеят по-дълго и като цяло се радват на по-добро здраве. Ниския холестерол е само една от многото ползи на вегетарианството. Ще ми се някой да ми посочи произволен микро или макроелемент (без който не можем) в месото, който да не може да се набави от растения. Не съм ял никакво месо от близо година поради чисто морални съображения - не смятам, че нещо трябва да умре за да се наям. Това са си мои лични разбирания и не държа никой да ги изповядва насила :)

boro123
10-06-2015, 11:36
Идея си нямате за какво говорите всички, ама айде няма да се обаждам, еди си кое не можело, еди си кое било наложено, четете накакви статии от съмнителни източници и после всички се пишат за знаещи, ама айде няма да се обаждам :D

AngelBelchev
10-06-2015, 13:05
Разкритикува всички като каза абсолютно нищо конкретно, но иначе "няма да се обаждам". Но няма проблеми де, нали все пак е +1 post във форума.

AngelBelchev
10-06-2015, 13:16
Хаха, действай :D

Грозния
10-06-2015, 16:37
Напротив, може без месо. Принципно хората трябва да сме тревопасни, а колкото до месото - това ни е наложено през годините по всякакви начини, било то медии, лекари и т.н. и т.н. Хората трепят животни за да се наядат, откакто съществуват, по същия начин както едни животни трепят едни други за да се наядат с тях. Аз не виждам нищо нередно в това. Как реши, че точно медиите и дрън-дрън са ни "наложили" да ядем месо :D?! Сигурно на лъвовете и тигрите някой им е "наложил" да ядат месо, а пък те би трябвало да са тревопасни, лошото е че никой досега не се е сетил да им го каже и да ги научи :D!

Не съм ял никакво месо от близо година поради чисто морални съображения - не смятам, че нещо трябва да умре за да се наям. Това са си мои лични разбирания и не държа никой да ги изповядва насила :)Колко наивно :D! Сигурно е в следствие на липсата на месо ;).

Дано се намери някой лекар да ви го каже, ако на мен не вярвате ;) .

Мисля да си сваля снимката ти и да я използвам като аргумент. Сори, ако е крийпи 8-)Бас държа че това не е той - сигурно я е свалил някъде от нета :D.

AngelBelchev
10-07-2015, 06:08
Бас държа че това не е той - сигурно я е свалил някъде от нета :D.

Сто про така е станало... Освен да прецениш колко ти се губи и да вържем бас?

boro123
10-07-2015, 06:38
Човекът по природа е всеяден, подобно на прасетата, мечките и много други, човека няма нужда от зъби резци и големи нокти, защото още преди мнооооого стотин хиляди години се е научил да борави с оръжия.
Не съм някакъв заклет месоядец, както казах, човек може да си кара само и на зеленчуци, но друго си е мръвката :)

LoveInfect
10-07-2015, 09:29
Ок щом статиите са "измислени", давам ви жив пример: една от съученичките ми, с която съм заедно от 5-ти клас, никога през целия си живот не е вкусвала никакво месо, сега с нея сме 9ти клас, тя навремето беше леко пълна, сега е с перфектно тяло, перфектно здраве, миналата година само две отсъствия, една от най-добрите ученички, то на нея цялото й семейство са вегетарянци, не ядат и риба, а родителите и двамата лекари, а майка й е и хомеопатка +

boro123
10-07-2015, 09:43
Това може да се държи на промени в организма, случва се при много хора и да вметна, хомеопатията не е наука.

AngelBelchev
10-07-2015, 09:58
Историята ясно сочи, че науката (в лицето на подкупни учени/изследователи) умишлено заблуждава хората в много аспекти с цел парични облаги. Типичен пример е флуорида в над 99% от пастите за зъби - реално е безполезен и вреден отпадъчен продукт от друга индустрия, но "We are doctors, trust us!" + безброй реклами с ослепителни усмивки = удобно заблуден потребител.

boro123
10-07-2015, 15:47
Следващия път като се разболеете не ходете на лекар, ами идете на шаман или врачка ;)

Грозния
10-07-2015, 19:56
Любимият ми аргумент.
еволюционни
Интересно как от противниковия лагер никога няма да чуеш добре построена и подкрепена с доказателства теза.
Хората са развили умения да станат най-големия хищник и да стигнат върха на хранителната верига! И това ако не е "еволюционно-подкрепен" аргумент - здраве му кажи :)!
Освен това е доказано, че ако не се яде месо, може да се стигне до сериозен дефицит на редица хранителни вещества и недохранване! Оттам и болести!

Аргументите в полза на вегетарианството са огромно количество - еволюционни, екологични, етични, здравословни.Изобщо не са огромно количество!
- еволюционни - виж какво съм написал по рано, Дарвин щеше да ти се изсмее в лицето ако те прочете.
- екологични - как точно вредим на екологията като ядем предимно животни, които се гледат за тая цел?!
- етични - това е субективна глупост, измислена през последните 30-40 години, която дори не е станала доминиращо схващане по въпроса (и слава Богу!)
- здравословни - виж какво съм написал по-рано - протеини и аминокиселини не можеш да набавиш от никакви растения - само от месо и някои други животински продукти (частично)!

Човекът по природа е всеяден, подобно на прасетата, мечките и много други, човека няма нужда от зъби резци и големи нокти, защото още преди мнооооого стотин хиляди години се е научил да борави с оръжия.
Не съм някакъв заклет месоядец, както казах, човек може да си кара само и на зеленчуци, но друго си е мръвката :)Точно! Само не съм съгласен, че може да се кара само на зеленчуци.

Ок щом статиите са "измислени", давам ви жив пример: една от съученичките ми, с която съм заедно от 5-ти клас, никога през целия си живот не е вкусвала никакво месо, сега с нея сме 9ти клас, тя навремето беше леко пълна, сега е с перфектно тяло, перфектно здраве, миналата година само две отсъствия, една от най-добрите ученички, то на нея цялото й семейство са вегетарянци, не ядат и риба, а родителите и двамата лекари, а майка й е и хомеопатка +Познавам много хора, които ядат месо и са слаби, включително и аз!
И аз да вметна, че хомеопатията не е наука!

Следващия път като се разболеете не ходете на лекар, ами идете на шаман или врачка ;):D

ДОТА
10-07-2015, 22:08
Здравословни: Не е вярно, от комбинация на растителни храни се получава пълноценен протеин.
Според Дарвин сме произлезли от маймуните, да си видял маймуна да яде месо?

1. Лъжа, месото не може да бъде заместено.
2. Лъжа, шимпанзетата не само ядат месо, те дори ловуват, когато организма им усети, че имат нужда.
3. Щатите развиха и наложиха консуматорството като главна цел в живота, може би най-главната, но месо не е нужно да се яде всеки ден и на всяко ядене, просто така приучиха хората.

Грозния
10-08-2015, 16:30
Екологични: За отглеждането на животни се хабят много повече ресурси отколкото за растителни култури.Така ли било?! "Хабят"?! Ами дай да избием всички животни за да не хабят ресурси и да спасим Земята :D ?!

Ако една миниатюрна част от световното население не се чудеше как точно да си угоди на стомаха, нямаше да има милиони гладуващи. Лошото семейно планиране на някои места по света не може да се коригира с подмяна на хранителните потребности на цялото човечество! Милиони гладуващи има по две причини:
1. Първата и по-важната е, че на някои места не са и чували за семейно планиране и си "ръгат чушки в боба" както им скимне и без мярка :D.
2. Втората е, че в останалата част от света основното хабене на ресурси идва не от отглеждане на животни с цел консумация (по твоите думи "да си угодят на стомаха"), а от изхвърляне на храна и чудене как да си купят последния смартфон или кола и да изхвърлят старите, дори те още да работят и да вършат работа!

от комбинация на растителни храни се получава пълноценен протеин. Житни и бобови, например.Абсолютно невярно!

Еволюционни: Нито устата, нито ензимите, нито киселинното ниво, нито червата ти са като на хищник. Според Дарвин сме произлезли от маймуните, да си видял маймуна да яде месо?Някои видове маймуни, като шимпанзетата са всеядни животни (като хората, мечките, свинете и др.), което означава че ядат и месо (дребни животни и птици, насекоми, мърша). Провери, ако не вярваш :) !

ДОТА
10-08-2015, 19:28
А на тема вегетарианство не споря с хора, които умишлено желаят да останат неинформирани.

Кога за последно си ходила до тоалетна ?

Грозния
10-08-2015, 22:12
Ти си психически нездрав, бе.
Кой, аз?! Или ти :D?

http://images.ibox.bg/2008/04/22/hungry%20children/519x365.jpg
Сигурно планирането им е кофти, знам ли.
Ами кофти е! Защо се опитваш да ми внушаваш чувство на вина с тая снимка?! Да не съм ги правил аз тия деца?! А? Още малко ще кажеш че трябва и да ги храня! Който ги е правил, да си ги храни!

А на тема вегетарианство не споря с хора, които умишлено желаят да останат неинформирани.Аз поне съм достатъчно информиран, при всички случаи - повече от теб :)!

therichbitch
10-08-2015, 22:13
https://www.facebook.com/2idolshow/videos/10153188979413301/

therichbitch
10-08-2015, 22:27
Ще ги изям
е, нали беше "ЗА" вегетарианството О.о.

therichbitch
10-08-2015, 22:36
Напомни ми на маниакалните състояния на някои вегетарианци и вегани да правят и домашните си любимци такива или милионите въпроси тип: ядете ли гъби, те също са животни..

jghgh
10-11-2015, 07:47
има доста вегетарианци с красиви тела и добро здравословно състояние.
аз просто обичам да хапвам месо, но основно бяло и риба,именно заради киселинността.
може да звучи глупаво, но като че ли диетата според кръвната група при мен действа добре.
аз съм А+ и тя изисква най-високо алкална среда в организма поне по това, което съм чела, което изключва тежките меса. и действително съм забелязала, че много трудно отработвам тези продукти.



краткия отговор на въпроса: какво да НЕ ям, е: junk food
не яж храна, която е опакована, която има дълъг списък с "ингредиенти" в състава си, която е преработена, която е сладка, мазна, пържена и т.н.;


когато съм изглеждала най-добре, единствените опаковани неща, които съм купувала, са били яйцата, киселото мляко, месото. кошницата ми е била пълна със зеленчуци и плодове, и евентуално сурови ядки.

просто това е истината.
определено е въпрос на силна воля, която аз имам спорадично, и после изчезва.
какво да се прави....

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 13:33
Екологични: За отглеждането на животни се хабят много повече ресурси отколкото за растителни култури. Ако една миниатюрна част от световното население не се чудеше как точно да си угоди на стомаха, нямаше да има милиони гладуващи.
Здравословни: Не е вярно, от комбинация на растителни храни се получава пълноценен протеин. Житни и бобови, например.
Еволюционни: Нито устата, нито ензимите, нито киселинното ниво, нито червата ти са като на хищник. Според Дарвин сме произлезли от маймуните, да си видял маймуна да яде месо?
Пълни простотии на вегетарянската пропаганда.
Растителния протеин е слабо усвоим от човешкия организъм, макар и да съдържа незаменимо важни аминокиселини. Достатъчно усвояване на нужния протеин може да се осъществи само от наистина разнообразна растителна храна. Съдържанието на мазнини също по-трудно се набавя. 90% от соята е генно модифицирана. Промишлено получените продукти са силно замърсени от химични вещества.
Второ. Теориите за съществуващо земеделие и животновъдство, без консмищумативи на местни продулти е фанатична.
Трето. Животновъдството и консумацията на обилна храна от нас по никакъв начин не влияе на достигането на излишака за неразвитите държави. Въпрос на политика и на планирано производство е.

jghgh
10-11-2015, 16:01
охо, и ти ли си минала през тази фаза с бодибилдърския начин на ядене :д

да, ама ми мина.
бях мн. стриктна 2 месеца, ама взе постоянно да ми е студено и да съм нервна, не е за мен това.
май никога няма да имам тяло на фитнес модел 8-)


в момента просто гледам да не ям боклуци. на принципа: don't diet just eat healthy

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 17:23
Аз какво казах, бе, гений - комбинация какво значи според теб?
Другото са просто нахвърляни тези без никакво доказателство.
Тва с мазнините направо ми скри шапката. Пълна глупост. Ти мазнини от месото ли си набавяш, хах? Не знаех, че авокадото, ядките, зехтинът са месни продукти.
Не ми се спори, затова ще прекъсна тук.
Мен пък ми се спори, защото ми е специалността.
И зад всяка теза стои учебник.
Комбинацията е много интересен фактор. Много ще ми бъде чудно как в умерените ширини и добруджанските полета ще започнем да отглеждаме тропични култури. Ще засадим навсякъде овощни насаждения за ядки.
Много ми е чудно практически всички тези трудоемки за отглеждане видове кой ще ги работи и с какво ще се торят, ако животновъдството си замине. Защото се разбра, че само със зърнено-житни култури не става. Добре, ще ядем масло и ще пеим олио с макарони и хлебчета.
Не знам къде живееш, но ако си мислиш, че ядеш качествени плодове и зеленчуци от пазара..
И всичко това е сезонно производство.

Проблема с глада няма да се реши дори и действително да започнем на безценица да изнасяме хлеб към гладуващите държави, за сметка на нас.
Нямат ли образование - ще се размножават докато отново започнат да умират.
Вместо тук да ядем синтетични масла на растителна основа и екзотични ядки, май по-добре е гладуващите хора да се подпомогнат с научен труд в земеделието и образование. Вече има успешни опити на преобразяване на цели региони с нови технологии избавили цели общности от недохранването.

Грозния
10-11-2015, 22:21
Ти мазнини от месото ли си набавяш, хах?
Я пак :D ?!

Не ми се спори, затова ще прекъсна тук.Ти трябваше доста по-рано да спреш да спориш... след като не можеш (и не знаеш) :D, но явно не знаеш и кога да спреш :D!