PDA

View Full Version : Матура по история



TheMan9191
10-02-2015, 08:16
Здравейте, тази година съм 12-ти клас и съм се насочил към 2-ра матура да ми бъде история. Можете ли да ми помогнете с начин на подготовка и какви помагала най-вече ще ми трябват за тази подготовка? В училище имаме зип, но е само 1 час на седмица, според вас има ли нужда от частни уроци?

snatural
10-03-2015, 10:26
Нямаш нужда от частни уроци, а от много четене общо взето. предполагам ако кажеш на госпожата си по история тя ще ти каже какво да правиш. Трябва да се научиш да отговаряш на исторически въпроси. там ще трябва да помогне госпожата иначе ще се справиш и сам с другото

BlackEyedPeas
10-04-2015, 15:00
Стига само учителят ти да го бива г/д, защото и аз си мислех, че много разбирам от история, че госпожата ни е много добра, подготвях се сама и тн. и тази година тръгнах на уроци (за кси) и се оказа, че една ОГРОМНА част, която е много елементарна, дори не са ни я обяснявали в училище. Това как да правиш оценка на личност ни го е подбрала на две на три и после само ми обясняваше как съм пишела хаотично и ми казваха колкото да ми кажат, че не е правилно без реално обяснение. Зависи силно дали се интересуваш и извън часовете ако искаш да имаш хубава оценка или просто да минеш с 3ка от матурата, но после може да ти изиграе шега при кандидатстване в някой от вуз-овете.

TheMan9191
10-05-2015, 16:34
Тя нашата има доста странен начин на преподаване. До колкото съм забелязал нашата госпожа, че предава това, което на нея и харесва, а и така съм чувал от и от по-големите. И си мисля, че доста неща не ни ги казва или поне не обръщаме достатъчно внимание на тях.

В този ЗИП сме общо 2 класа, около 20-тина човека макс. И като само 5-6 ще караме матура по история. Но все пак ми се струва, че малко трудно ще успее да ни подготви. Kaто искаше от нас да си купим "12 нови примерни теста" на Регалия 6, като явно по това помагало ще се подготвяме в клас.

BlackEyedPeas
10-05-2015, 17:32
Ами аз забелязах, че те ти подават някакъв материал и се очаква сам да си го раздробиш, но когато никой не ти го обясни, то тогава как да го разберем. Колкото и да го четем, то ако няма кой да ни го обясни, няма как да ни стане ясно. Може и на консултации да ходиш, но след като на този учител не му се плаща да ти дава уроци, то той на две и на три ще ти предаде информацията. Аз в зип-а много не научавам. Повечето са там, защото не им се учи и историята я минават най-лесно. Само вдигат шум и тя започва да се заяжда и накрая ни тръсне да си правим сами някакво упражнение.

paradosou
10-08-2015, 15:38
Зависи каква оценка искаш. Шестица например не е елементарно да се изкара - за пълна говоря, ама пък и малко хора се целят в нея 8-). Има един учебник на "Кръгозор", обхваща материала за 11ти и 12ти клас, доста го бива :).