PDA

View Full Version : Цъфтяща коса!



natali.angelova.39
10-05-2015, 15:56
Здравейте, момичета! Моля ви не ме нападайте ако има друга такава тема, но просто не можах да намеря :D
И така, имам дълга, силно цъфтяща коса, с мазни корени! По принцип косата ми не е изтощена, но какво да ги правя тези цъфтящи краища?!
Реших да пробвам с масло на Икаров, но не знам кое. Бихте ли ми предложили някое, което действа при вас? И как го използвате?

marilyn
10-05-2015, 17:06
Здравей! Бих ти препоръчала първо ножица. Няма как да възстановиш коса, която вече е цъфнала. Трябва да отрежеш всичко нездраво, след това да се погрижиш с маски и подхранване.

Има шампоани, които са подходящи за мазни корени и сухи краища. Трябва да слагаш маски, най-добре само в краищата, за да подхранват, без да утежняват. Добре си се ориентирала към маслата, но не и тези на Икаров. Те са голяма греда, изобщо не си струват.

Изправяш ли се? Къдриш ли се? Термичната обработка е мноого силен фактор при цъфтежа. Намали употребата на преси/маши и слагай масла, можеш освен маски, да нанасяш 1-2 капки масло (от макадамия, арган, жожоба) в краищата.

tori
10-05-2015, 17:32
Аз, не че е особено моя темата, но да питам. Боядисах си косата и вече не знам как да се грижа за цъфтящите краища с друго освен с маска за боядисана коса. Маслата свалят боята, така че гледам да не ползвам такива. Сега съм с един шампоан и балсам на Гарние Ултра ду за боядисана коса, тук-таме ползвам маска на Даф и някаква, която ми е подарък, отново за боядисано и и трите са супер. Ама ми се струва недостатъчно.

natali.angelova.39
10-05-2015, 17:38
Здравей! Бих ти препоръчала първо ножица. Няма как да възстановиш коса, която вече е цъфнала. Трябва да отрежеш всичко нездраво, след това да се погрижиш с маски и подхранване.

Има шампоани, които са подходящи за мазни корени и сухи краища. Трябва да слагаш маски, най-добре само в краищата, за да подхранват, без да утежняват. Добре си се ориентирала към маслата, но не и тези на Икаров. Те са голяма греда, изобщо не си струват.

Изправяш ли се? Къдриш ли се? Термичната обработка е мноого силен фактор при цъфтежа. Намали употребата на преси/маши и слагай масла, можеш освен маски, да нанасяш 1-2 капки масло (от макадамия, арган, жожоба) в краищата.

Мерси :) Аз често се подстригвам и спрях да използвам преса и сега ще си отрежа краищата и почвам с маслата :D

natali.angelova.39
10-05-2015, 17:40
Я кажи какво имаш предвид под мазни корени, защото пресушаването на косата с шампоани за мазни коса е кофти и само засилва проблема. Години наред го правих, в момента ползвам серии или за хидратация, или за обем и съм в пъти по-доволна.

Имам предвид, че косата ми се омазнява много бързо в корените. А и аз забелязах, че от шампоаните за мазна коса, полза няма.

lunacy
10-05-2015, 18:36
Аз, не че е особено моя темата, но да питам. Боядисах си косата и вече не знам как да се грижа за цъфтящите краища с друго освен с маска за боядисана коса. Маслата свалят боята, така че гледам да не ползвам такива. Сега съм с един шампоан и балсам на Гарние Ултра ду за боядисана коса, тук-таме ползвам маска на Даф и някаква, която ми е подарък, отново за боядисано и и трите са супер. Ама ми се струва недостатъчно.

ами аз ползвам флуида на АЛВЕРДЕ, който е подходящ за по-сухи/цъфтящи краища, взимам го от DM и съм доволна

можеш да слагаш и течни кристали също /би трябвало да помагат за цъфтящите краища/; доволна съм от MACADAMIA на VICTORIA BEAUTY /от Кауфланд/

авторке, не ти препоръчвам маслата на Икаров като цяло, по-добре се ориентирай към някакъв друг продукт

natali.angelova.39
10-05-2015, 18:43
Аз чух, че маслата на Икаров били страхотни :\

tori
10-05-2015, 19:06
Аз Икаров съм ползвала и не ми беше никакъв проблем, че не е натурално ама и го ползвах все в комбинации я с крем за ръце със бадем, я със мед/жълтък/водка/кисело мляко (коса), де. Никога чисто. Забелязах единствено, че не ми попиват добре в кожата и после не беше чак толкова хидратирана, колкото като си ползвах само крема за ръце ама пак бях доволна, щото за 2 и нещо не чакам чудеса. Имах и едно за нокти, което чак не можа даже да граняса, щото не го харесах кой знае колко повече от бадема.
На Ривана знам, че са им хубави маслата - само ший имам и го ползвам и за лице, и за коса едно време, и за устни, и за ръце... Сухи участъци по тялото също. Ми, добре беше ама пак не попива коооой знае колко. Ориентирай се към био маслата - те са по-чисти уж. Другото, което смятам да си взема, ще е по-скъпичко, за да видя разликата.

lunacy, мерси за флуида, ще пробвам. Иначе кристалите са ми с масло и за това спрях да ги ползвам, инак имам едни на Линеа био от преди 100000000 години, които са скрити на тъмно и са почти пълни, но малко ме е страх заради маслото... Тя косата ми и без друго вече има черно-кафяви корени, не ми се ще да ми пада и боята още, че така или иначе надали ще държи повече от 2 седмици изцяло червено от корена до върха.

lunacy
10-05-2015, 19:26
^ на мен по принцип боята ми пада много бързо заради многото слоеве разноцветна боя и къна от предишните боядисвания xD
експериментирам доста, особено с масла /кокосово, зехтин, ала-бала/ по краищата и честно казано не съм забелязала да има разлика между краищата ми и по-горните слоеве на косата /на които не ползвам масла като цяло/, но и аз съм чувала че маслата не се препоръчват за боядисана коса

ии да, червеното не държи много и при мен xD след няколко измивания става рижаво

tori
10-05-2015, 19:45
То при мен за две седмици няма и корените са лъснали вече. :д

natali.angelova.39
10-06-2015, 12:29
Дефинирай "бързо" :)
Никоя коса не се омазнява по дължините и в краищата :)

Ами, на втория ден след като я измия е омазнена в корените. :)

titinkaa
10-06-2015, 15:26
Подстригвай я веднъж месечно,и ползвай шампоан на нормална коса,а не за мазна.Може да пробваш и с маска с хума,тя малко изсушава.

lunacy
10-06-2015, 17:32
^ не препоръчвам кокосово масло за мазна коса

поне при мен, въпреки че имам леко сухи краища, колкото и минимално количество да сложа /само на връхчетата/ след това косата ми е на клечки, трябва да я измия няколко пъти с шампоан, за да не са мазни краищата

преди съм ползвала сусамово масло за връхчетата /няколко капки след душ, или когато ми се стори суха/ и като че ли цъфтеше по-малко С:

therichbitch
10-06-2015, 18:24
маска с хума,тя малко изсушава.
хумата мн пресушава и коса, и кожа

На когото му става на клечки от маслата, да ги слага преди баня. А против цъфтеж по принцип е маслотоот пшеничен зародиш, тепърва ще го пробвам аз лично, така че не мога да дам отзиви дали действа

lunacy
10-06-2015, 18:33
^ аз ги сложих преди баня xD две бани, ако трябва да сме точни, защото след първата не се измиха и пак беше на клечки

иии хумата на мен не ми пресушава косата/кожата

marilyn
10-07-2015, 19:53
^ на мен по принцип боята ми пада много бързо заради многото слоеве разноцветна боя и къна от предишните боядисвания xD
експериментирам доста, особено с масла /кокосово, зехтин, ала-бала/ по краищата и честно казано не съм забелязала да има разлика между краищата ми и по-горните слоеве на косата /на които не ползвам масла като цяло/, но и аз съм чувала че маслата не се препоръчват за боядисана коса

ии да, червеното не държи много и при мен xD след няколко измивания става рижаво

И аз знам, че боята пада от масла и не се препоръчват за боядисана коса. От друга страна в някои маски, подходящи за боядисана коса, има масла, примерно в тази на Макадамия. Нямам опит с боите, не мога да дам особено компетентно мнение.

Иначе, това, което пропуснах да кажа по-горе е, че косата има нужда и от протеини. Това е относително де, не всяка коса, но боядисаните са по-изтощени и вероятно имат. Под "протеини" имам предвид кератинови продукти. Сигурно сте ме чели да ги споменавам сто пъти из форума, но са наистина адски полезни. Дълго време се опитвах да си възстановя косата само с маслени продукти, имаше резултат, но не колкото ми се искаше. Кератиновите продукти укрепват косъма, правят го по-здрав, уплътняват косата. Можеш да пробваш с такава серия, тя не вреди на цвета.

tori
10-07-2015, 20:25
Мерси! Имаш едно виртуално кафе от мен!

therichbitch
10-07-2015, 20:36
Има едни filler-и, мисля, че са на протеинова база, както Мерилин препоръча.
Заглажда се косъмът и не се разцепва (уж), така и боята не пада. (Предполагам си чела колко големи били молекулите на червената боя и т.н.)

tori
10-07-2015, 20:44
мм, не. Може ли да ми разясниш, че дори не знам къде и какво да търся? :д Мътно ми е още, първа четка и като цяло не съм никак на ти.

therichbitch
10-07-2015, 21:25
Караш ме да ти гледам мненията, че да видя цвета :Д Поне е скорошна снимката. Много хубав на 1-во място, честито и мн ти отива.
Сега по въпроса ти: твърди се, че молекулите на червената боя са по- големи от другите и затова това е цветът, който се задържа най-трудно на косата, защото по принцип въпросните молекули се вмъкват м/у 'люспичките' на косъма.
Колкото по- изтощена ти е косата и краищата, демек разцепени на хиляда места, толкова по- бързо ще изсветлява, защото не могат да задържат молекулите.

Друго, на което бих наблегнала, но не е по темата с цъфтенето- мит е, че цветът хваща по- добре на некъпана коса, камо ли ако ползваш много продукти в/у косата си. Това с мръсната коса се практикува с цел щадене на скалпа, тъй като вече косата се е омазнила, отделил се е себум, който до някаква степен предпазва скалпа от раздразнения. Но това не значи, че цветът хваща по-добре, напротив. Всичката мръстия и остатъци от продукти "запушват" косъма и не може да се отвори да поеме боята.

П.П. Ползвам си кристали и серуми на връхчетата, ти ако не в овлажняваш допълнително с такива неща, ще заприлича на слама, а ти е хубава по принцип.
С Лореал, която клеймва, че няма перхидрол в нея, ли те боядисаха?

Edit: Забравих за другото- protein fillers се казват и нямам опит с тях, не съм пробвала, но действието им е това- "запълват" празнините, така че да не се изплъзват пигментите.

therichbitch
10-07-2015, 21:57
E, то малко... да я мие, боядиса и пак да я мие ли?
А защо, след като червеното се закрепва толкова трудно, хората по повече от година не успяват да си изкарат червения подтон на косата, ако искат да сменят цвета.
Тори, интересен цвят, не знам как си го постигнала толкова ярък на толкова тъмна коса, евала.

- както иска да го прави, само казвам как хваща по- добре, аз лично това правя от известно време
- защото в тъмната коса обикновено пигментът е червен, не ми се обяснява надълго и нашироко, а и не мисля, че мога да го обясня адекватно, с феомеланина е свързано
ако се блийчнеш, неслучайно ще получиш ръждиво, а не сивкаво русо
От това, което аз съм разбрала, това, което пада и лъсва отдолу ръждиво, е боята, цветът ѝ, а нюансът, от който повечето не могат (с кафява боя доста логично) да се отърват е пигментът на косата.
- въпросната Лореалска, за която питах по- горе (http://i.ytimg.com/vi/GtS3WMJJvYs/0.jpg) Има много бои, които ще ти направят от черна небоядисвана коса хубаво червено, но са агресивни

Klaudia11
10-08-2015, 04:31
Вероятно си в пубертета, защото аз страдам от същия проблем, но не съм единствена. Всичките ми съученички хем се постригваме често и отново цъфтим, дори не само в краищата, а изобщо из цялата коса. Мисля, че се дължи на хормоналния дисбаланс по време на този период. Чувала съм от много жени да казват, че техните коси са цъфтяли много, но след пубертета че са се оправили напълно :).
Иначе можеш да си правиш маска със зехтин и жълтък, макар да не е много преооръчително за мазни корени, тъй като омазнява повече. Ако беше със суха коса като мен, щеше да ти помогне. Но едното за сметка на другото.

tori
10-08-2015, 05:06
Ам, със Саяс се боядисах, цвета се води интензивно червено. Обезцветих, щото ми обясняваха как къната щяла да хване, а на мен не ми се варваше и реших да е боя. А косата беше чиста, щото от предната вечер се бях изкъпала, даже нямах представа, че точно него ден ще я направя. Иначе мерси много, не го бях чувала всичко това. Тия дни ще я поотрежа, ще боядисам пак (още не знам дали да обезцветявам 3-4 мм корени), а от днес още почвам с кристалите. И ще взема нещо кератиново като шампоан и балсам/маска.

therichbitch
10-08-2015, 12:03
По принцип не ти препоръчвам да овезцветяваш от сега нататък. Най- гадното нещо, което можеш да причиниш на косата си е това, а и боите мн по- трудно се застояват на обезцветена.

lunacy
10-18-2015, 11:34
Стига бе, аз си къпя косата в кокосово масло, никога не съм имала проблем с измиването.
Три пъти даже и в корените слагах, защото си правих масаж на главата - видях го в клип на Ани Джефри.


и аз съм чувала добри отзиви, явно при доста хора работи, но определено не е за моя тип коса
-както и зехтинът