PDA

View Full Version : Lg Magna vs. Alcatel One Touch Idol 3 или друг за хубави снимки



stoff
10-07-2015, 11:14
Здравейте,
Чудя се кой от тези два смартфона или някой друг модел на сходна цена е по-добър:
http://www.telenor.bg/bg/private/device/view/alcatel-one-touch-idol-3-47
http://www.telenor.bg/bg/private/device/view/lg-magna
Основният ми критерий е качеството на снимките (както през деня, така и през нощта), защото главно за това ще го ползвам. Виждам, че камерата на Alcatel-а е с повече MPx, но доколкото знам, това не е единственият важен показател - сега примерно съм с една реплика на S4 пак с 13 MPx, но фокусът прави проблеми постоянно, а в тъмното снимките, които прави, са бели точици (където има светлини) на черен фон...
Ще бъда благодарен за съвети! :)

czarny_delfin
10-07-2015, 15:04
Всички телефони са гавра с фотографията, само някой мега тъп би повярвал, че с телефон могат да се правят качествени снимки. Искам да те попитам нещо - защо си си сложил това недоразумение за профилна? Предполагам, че си го направил, за да може човек да схване, че си мега тъп, без да е нужно да чете глупостите ти, за да го разбере..

JDeel
10-07-2015, 18:41
За качествени снимки са отговорни няколко неща - технологията на сензора, размера на сензора, качеството на оптиката, а и други неща. В сравнение с телефоните само от шепа години назад, съвременните снимат значително по-добре и постоянно се подобряват, но въпреки това трудно могат да се мерят с качеството на истинските фотоапарати. Само веднъж съм виждал сравнение между една по-фотографска Nokia и фотопарат, и то само за дневни слънчеви снимки.

Технологията на сензорите при телефоните понякога е по-съвременна от тази при фотоапаратите, това е за да се компенсира малкия размер на сензора и естествено първо се случва при най-скъпите модели. Въпреки това обаче размера си е малък, както и да го въртиш, както и да го размяташ... :D Просто до малките сензори не достига толкова светлина, има шумове и т.н. При светло време имаме проблеми с малкия размер, камо ли за в тъмното.

Мегапикселите са... повече мегапиксели => размера на един от тях е по-малък => приема по-малко светлина => има повече шум. Когато имаш много шумове и 200 мегапиксела да имаш, детайли едва ли ще видиш :) Аз имам едно апаратче - сапунерка дето съм го настроил да записва снимките с по-малко пиксели, щото дори да записвам всичките е без файда, качеството не е по-добро, а размера е повече.

За тия двата телефона сега не ми се търси, ама намери примерни снимки от нета и можеш да ги сравниш.

kinir2
10-07-2015, 19:16
@stoff, бих ти препоръчал Alcatel.
А на czarny_delfin бих препоръчал да се прегледа.

czarny_delfin
10-09-2015, 03:55
@stoff, бих ти препоръчал Alcatel.
А на czarny_delfin бих препоръчал да се прегледа.

Ти може да му предложиш всичко, но кой те слуша пък теб? Алкател е възможно най - лошия избор за телефон, с който ще се правят снимки, не че другите са по - различни, просто Алкателите са пълна трагедия. Няма да обяснявам кой е по - добър, просто камерите на тия двата, които е избрал той не струват, а това се отнася за всички телефони, освен донякъде флагманите. Флагманите могат и да се мерят със сапунерките за по 200 лв., продавани преди 6 - 7 години.