PDA

View Full Version : Проблем с момиче, как да лоема контрола върху връзката ни?



Asd4321
10-07-2015, 14:10
Здравейте на всички, накратко ще ви разкажа моята история...

Има момиче, което силно ме привлича, да не кажа че я обичам, тя е на 18 аз на 21, излизаме от две седмици, но се познаваме отдавна, усещам, че е силен характер и аз също съм такъв.... и на няколко пъти се получи така, че аз клекнах, което ми беше грешката де, трябваше да си покажа характера тогава, та въпроса ми е, можете ли да ми дадете някакви съвети по какъв начин да си върна отново контрола над нещата, не бих ги нарекъл връзка още... приемам всякакви мнения

jghgh
10-07-2015, 14:20
какво значи 'клекна', какво визираш под това?


иначе смятам, че докато човек задава такива въпроси, или връзките му са на такова ниво, то не можем да говорим за любов изобщо. и от нейна страна, и от твоя.
ама така поставен отговора ми, е много отнесен и твърде философски, така че не му обръщай внимание.

разкажи какво точно се е случило.

ДОТА
10-07-2015, 14:21
и на няколко пъти се получи така, че аз клекнах

Къде е това, в тоалетната по малка нужда ?

Asd4321
10-07-2015, 14:57
Под "клекнах" имам предвид че отстъпих да стане нейното, няма нужда от подобни коментари. Сега ако и кажа, че не искам да ходи на кафе с някой или да излезе някъде изобщо не ми взима мнението под внимание, знам че си има свой живот и лично пространство, но преди не излизаше толкова, а сега много зачести и не съм много сигурен какво да направя

jghgh
10-07-2015, 15:04
винаги можеш да й кажеш, че не искаш да ходи на кафе с някого, ако това са ти искрените чувства. защо мислиш, че няма да ги зачете?


след като задаваш въпроса за позиции /връзката като шахматно поленце, поне аз така те разбирам/, казвам ти следното: извоювай си някаква позиция, щом това искаш, и ако мислиш, че това ще те направи спокоен. бъди открит за това какво искаш, как се чувстваш, etc.


друг е върпосът що за връзка е това, ако ще си забранявате разни неща.
теб страх ли те е от нея? и ако да, защо?
смяташ ли че те използва и манипулира и доколко това чувство (ако го има) има някакво реално ОСНОВАНИЕ?


аз виждам много страх тук, не любов.
мога да се поставя на твое място, само че по-важният въпрос определено не е момичето и тази връзка,
по-скоро защо искаш тя да не излиза с други хора, какво те плаши толкова, и страховете ти основателни ли са, и ако да, как се е случило така, че да се превърнат в реалност?

има един такъв феномен, че колкото по-подплашен и страхлив си, толкова повече си намираш тиранина, и този, който ще те мачка с гумен ботуш.
или, просто такива ситуации ще те намират, докато не си намериш силата и увереността обратно.

животът е интересно нещо.

marilyn
10-07-2015, 19:33
За две седмици нищо още не си видял от характера ѝ, че да го определяш какъв е. А това, че ти се опитваш да ѝ забраняваш да прави нещо, не знам с какви думи да го коментирам. Така ли си представяш една връзка? Ти се правиш на мъж като ѝ забраняваш разни неща, а тя трябва да "кляка", 'щото на теб не ти е кеф тя да си прави еди-какво си.

Продължавай да ѝ забраняваш и бързо ще се сбогуваш с нея.

Asd4321
10-08-2015, 04:55
Благодаря на всички за споделените мнения и съвети, разбрах къде ми е грешката. По-късно ще пусна още едно питане, за да видя какво мислите по друг въпрос.