PDA

View Full Version : Проблем с новия компютър и нета.



Камен
10-08-2015, 16:19
Здравейте хора,
Преди 2 седмици си купих много скъп компютър специално и само за игри. Всичко му е инсталирано както трябва. Добре де ама на първата вечер както си играя ми се ресва компютъра и ми дава ''blue screen''(като напишете bluescreen error в google и цъкнете на изображения ще ви излезе снимка за да видите какво представлява). И така ми се ресна компа и ми даде този екран два пъти през интервал от 15-20 минути. Сега минаха поне 2 седмици и не ми се е показвало. На какво може да се е дължало това? Някой казват, че имам изгоряла някоя част. Искам да знам какво горе-долу представлява този ''bluescreen error'' преди да занеса компа на поправка. Фатално ли е? Дали е било временно?
2. Още един проблем...пак с новия комп... докато си цъкам в нета изведнъж нета ми спира и ми дава жълта звездичка на чертите. За да се пусне трябва да отида и да му натисна connect. Свържи се и после след 5-10 мин пак спре и така постоянно... Как може да го оправя това???(даже докато писах пак се изключи два пъти,но този път през 1 минута :()
P.S Ще съм ви много благодарен ако ми отговорите!!! На 12 съм и моля обяснете ми по като на ''молоумен'' :D.
Благодаря предварително!!!

Поздрави, Камен!

ДОТА
10-08-2015, 18:07
Трябва да му покажеш, че ти си шефа.

JDeel
10-08-2015, 18:12
Изгоряла част няма, иначе въпросната част нямаше да работи и ти щеше да знаеш. Синия екран може и да е заради кофти драйвери, по-важно е какво точно пише на него. За другото поне аз не разбрах - рутера ли прекъсва, компа ли...

Камен
10-08-2015, 19:42
Ами да лаптопа не става така да спира нета пред 5-10мин. Явно е от компютъра. Ама не мога да разбера. Седя си нали във фейсбук и изведнъж нета ми е спрял и аз трябва да отида долу в десния ъгъл и да натисна пак connect..

npp
10-08-2015, 21:04
снимай синия екран, и покажи снимката тук за да видим какъв точно е проблема

а за нета, трябва да се знае дали на жична или безжична връзка ти прекъсва, и ако е на безжична, дали имаш парола, също и дали ако си с рутер има включена някаква защита от DoS атаки

czarny_delfin
10-09-2015, 05:05
Защото компютъра ти е специално и единствено за игри, а не за Фейсбук. Ако искаш да влизаш там, трябва да си купиш друг компютър, който е специално и само за Фейсбук.

Камен
10-09-2015, 11:17
Защото компютъра ти е специално и единствено за игри, а не за Фейсбук. Ако искаш да влизаш там, трябва да си купиш друг компютър, който е специално и само за Фейсбук.Извинявам се за това което ще кажа ама по-тъпо нещо не бях чувал!

Камен
10-09-2015, 11:19
а пък за снимка на bluescreen-та ----------> https://www.google.bg/search?q=blue+screen&biw=1280&bih=923&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIuOLt75S1yAIVA4ssCh1yNAOH#imgr c=-TUg5g1EBSHQtM%3A

JDeel
10-09-2015, 12:01
Добре де, нали е нов, значи е в гаранция, даваш го там да го оправят и след две седмици пак го имаш :))

Аз предполагам, че ако платките RAM се сложат отново би трябвало да се оправи. Иначе лесно се тества хардуерен или софтуерен е проблема - правиш си един Linux на флашка, влизаш в Linux, почваш да си човъркаш това онова и чакаш да видиш дали пак ще умре. Ако върви гладко, начи Windows-а е бъгня... което не би било учудващо ако е 10.

При хардуерен проблем, първо разкачаш всичко части и ги закачаш пак, доста често това наистина оправя проблема. Ама не точно ти де :)

За нета не знам, пак трябва да се изследва, може просто wi-fi модулчето да е бъгаво. Аз имах бъгаво wi-fi на лаптопа и го смених, тия поне са евтини. А може и само софтуерен да е проблема, което пак казвам, не би било учудващо ако говорим за Windows 10.

npp
10-09-2015, 14:26
а пък за снимка на bluescreen-та ----------> https://www.google.bg/search?q=blue+screen&biw=1280&bih=923&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIuOLt75S1yAIVA4ssCh1yNAOH#imgr c=-TUg5g1EBSHQtM%3A

а така като го даваш този линк, не си ли забелязал, че всеки син екран може да е с различно съобщение?!, а от съобщението може да стане ясно каква точно е причината за crash-а, иначе ще бъде трудно да се разбере ако не се тества видекартата, паметта и процесора

czarny_delfin
10-09-2015, 16:42
Извинявам се за това което ще кажа ама по-тъпо нещо не бях чувал!

Ако не беше толкова залупен, щеше да си чувал нещо по - тъпо от това, което съм казал. Или ти, когато говориш не се слушаш какво говориш?

Грозния
10-11-2015, 01:24
както си играя ми се ресва компютъра и ми дава ''blue screen''Видеокартата ти може да е дефектна и да прегрява или софтуера за охлаждането и да не е инсталиран или настроен правилно и картата се съсипва! Имах подобен проблем с една видеокарта и рестартирането ставаше само като играя по-тежки игри, във уиндоуса и интернет - всичко изглеждаше наред. Слава Богу, видеокартата ми беше в гаранция и ми я смениха. Съветвам те ако компютърът е още в гаранция, да го занесеш там откъдето са ти го купили и да го оправят ;).