PDA

View Full Version : Марихуана



bReAk3R
10-08-2015, 22:45
Вреди ли много при употреба 4-5 пъти в месеца, и по какъв начин най-вече?

galaxy29
10-09-2015, 00:18
не, освен ако не си тъп, а ти май си

npp
10-09-2015, 05:08
сещам се за един пич дето започна да пуши по десетки цигари марихуана дневно, вследствие на което умствените му способности се влошиха, дотолкова щото почти не говореше адекватно, и си забравяше цигарите и после се връщаше да си ги търси...

bReAk3R
10-09-2015, 22:28
не, освен ако не си тъп, а ти май си

Ей такива индивиди дето от нищо определят най-много ме кефят :Д Единствено смях ми правиш и се излагаш , по-добре си мълчи

bReAk3R
10-09-2015, 22:29
сещам се за един пич дето започна да пуши по десетки цигари марихуана дневно, вследствие на което умствените му способности се влошиха, дотолкова щото почти не говореше адекватно, и си забравяше цигарите и после се връщаше да си ги търси...

Да де, ама относно пича, за който аз питам, той пуши един път в седмицата, питам това дали е вредно и по-какъв начин вреди, ако е?

ДОТА
10-09-2015, 22:42
сещам се за един пич дето започна да пуши по десетки цигари марихуана дневно, вследствие на което умствените му способности се влошиха, дотолкова щото почти не говореше адекватно, и си забравяше цигарите и после се връщаше да си ги търси...

Той поне има оправдание, а при теб се е получило от ей така.

tochko
10-10-2015, 12:44
Мнението, че марихуаната не вредяла е пълна глупост за мен. Схващането е разпространено, за да се разпространи тревата като безопасна и даже полезна.
Пълен bullshit. Доказано е от проучвания, че вреди необратимо на връзките м/у нервните възли в мозъка или затъпяване. Не знам дали има нещо като период на насищане/изчистване, но цигара седмично ми се вижда много за някой ненаркоч.

bReAk3R
10-10-2015, 12:58
Дали наистина е необратимо? Иначе респективно с тези вреди си има и някои плюсове, тва също е доказано. Но въпроса е колко вреди 1 път в седмицата и не става дума за една цигара сам, а за 3-4 дръпки (поне така казва).

haritov
10-10-2015, 16:04
Унищожава мозъка колкото повече пушиш толкова повече

czarny_delfin
10-10-2015, 19:28
Не вреди, а помага. Знаеш ли, че тревата лекува чума? А знаеш ли, че група тревомани в момента разработват телепорт и машина на времето едновременно? Колкото повече пушиш, толкова по - здрав и умен ще ставаш. Туко виж си станал безсмъртен и с интелект на Айнщайн.

tochko
10-10-2015, 21:39
Я ги бягайте тия смотани оправдания за плюсове от трева, дето залъгват осмокласниците с тях. Най-малко опасна се смята че е след цялостното развитие на човека. Четете на английски малко.

AngelBelchev
10-20-2015, 12:20
Категорично вреди по-малко от цигари, алкохол, кафе, но като цяло може и без нея. Някой ако изкара бих си дръпнал, но да давам пари за нея... по-скоро не.

haritov
10-20-2015, 14:21
Категорично вреди по-малко от цигари, алкохол, кафе, но като цяло може и без нея. Някой ако изкара бих си дръпнал, но да давам пари за нея... по-скоро не.

кое вреди по-малко? :D

AngelBelchev
10-20-2015, 14:37
http://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/patient/cannabis-pdq#section/_3

haritov
10-20-2015, 15:37
http://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/patient/cannabis-pdq#section/_3

и от змийска отрова се правят лекарства но това не я прави полезна

както казах унищожава нервите и вреди на мозъка

хората не си слагат ваксина която би могла да им спаси живота щото ги е страх от лек страничен ефект който даже не се проявява

а тук има халюцинации виене на свят и тн а хората го искат въпреки че им вреди на мозъка и тн щото помагало на болни от рак о.0

относно до лечебните и функции има много по-добри и безвредни препарати от нея

явно са я забранили просто за кеф ще е толкова безвредна

AngelBelchev
10-20-2015, 15:52
Моля те покажи ми изследване с препратки към източниците относно унищожаването на нервите и вредите на мозъка... за сефте чувам подобно нещо и е меко казано невярно.

haritov
10-20-2015, 16:40
Моля те покажи ми изследване с препратки към източниците относно унищожаването на нервите и вредите на мозъка... за сефте чувам подобно нещо и е меко казано невярно.

http://ezine.bg/n11-26009-%D0%9A%D0%B0%D0%BA_%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8_ %D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BD%D 0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B7%D 1%8A%D0%BA%D0%B0


http://www.fbr.bg/read.php?n=11659

http://pik.bg/%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%81-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B7%D1%8A%D0%BA%D0%B0-news248479.html

AngelBelchev
10-20-2015, 17:22
Под "изследване с препратки" нямах предвид някакви статии в полупроизволни сайтове, които и аз мога да напиша за 10 минути. Това няма нищо общо с изследване. В едно нормално изследване трябва да има имената на участниците, описание на процедурите и това, което се отчита от направените тестове, примери (те не са задължителни) и накрая препратки, които посочват откъде идва тази информация, които доказват по някакъв начин, че не е изсмукана от пръстите. Ето пример на едно доста кратко изследване върху токсичните ефекти на тежките метали кадмий и живак върху ДНК-то http://www.researchgate.net/publication/236693744_Toxic_effects_of_heavy_metals_(cadmium_p lus_mercury)_on_haematological_parameters_and_DNA_ damage_in_Lates_calcarifer . Накрая се намират въпросните препратки, които са там за да ме убедят, че инфото е валидно. Искам да разбера как ТОЧНО се случва вредата върху мозъка, а не просто някъде да прочета, че вреди.

haritov
10-20-2015, 19:18
иди и си купи един учебник Фармакология

там може и картинки да има

Изследване на Кралски колеж в Лондон разкри, че всеки шести тийнейджър употребява марихуана. При подрастващите това удвоява риска от развитие на психични разстройства, включително шизофрения.

иди в кралския колеж и питай ако не вярваш

това че сефте чуваш разни неща показва колко си необразован в случая

Kitty Bloom
10-20-2015, 19:37
За един преател питаш, нали? :D

haritov
10-20-2015, 20:09
Под "изследване с препратки" нямах предвид някакви статии в полупроизволни сайтове, които и аз мога да напиша за 10 минути. Това няма нищо общо с изследване. В едно нормално изследване трябва да има имената на участниците, описание на процедурите и това, което се отчита от направените тестове, примери (те не са задължителни) и накрая препратки, които посочват откъде идва тази информация, които доказват по някакъв начин, че не е изсмукана от пръстите. Ето пример на едно доста кратко изследване върху токсичните ефекти на тежките метали кадмий и живак върху ДНК-то http://www.researchgate.net/publication/236693744_Toxic_effects_of_heavy_metals_(cadmium_p lus_mercury)_on_haematological_parameters_and_DNA_ damage_in_Lates_calcarifer . Накрая се намират въпросните препратки, които са там за да ме убедят, че инфото е валидно. Искам да разбера как ТОЧНО се случва вредата върху мозъка, а не просто някъде да прочета, че вреди.

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S105381190800219X


ето ти

за скромна сума ще можеш да си купиш цялата статия

другия ти вариант е да ми се довериш

bReAk3R
10-22-2015, 19:24
За един преател питам да хахахахаха иначе тва дори един път в седмицата да вреди ми се струва малко... не знам... ама все пак мерси за отговорите. ;д

Georgius
10-26-2015, 18:54
Аз никога не съм пушил и мога да ти препоръчам и ти да не пушиш . Факт е , че много хора се залъгват с това , че марихуаната се използва в медицината , но все пак учени са потвърдили , че разрушава мозъчни клетки ... ти си решаваш . ;)

LoveInfect
10-27-2015, 19:35
Аз никога не съм пушил и мога да ти препоръчам и ти да не пушиш . Факт е , че много хора се залъгват с това , че марихуаната се използва в медицината , но все пак учени са потвърдили , че разрушава мозъчни клетки ... ти си решаваш . ;)

tfuck Не! Не ги разрушава! Просто не прави това. Не е отрова. Наркотиците класифицирани като отрова унищожават мозъчните клетки. Алкохолът (и в малки количества).

LoveInfect
10-27-2015, 19:48
възможни вредите от тревата:
- психическо разстройство (ако си склонен)
- катран (при пушене, но можеш да го избегнеш ако си го направиш на кексче)

Тревата се прилага в медицината още от 2000 и някоя преди христа, и до днешни дни, никой не е умрял от нея. Имам едни приятел (на 14) който получи паническо разстройство, но просто ако досега не си получавал нещо подобно, няма да получиш ако продължиш да я употребяваш. Всичко си е въпрос на мярка. Ако целият ти живот се източи на напушвания, много ясно, че ще я закъсаш, но няколко пъти в месеца колкото да разпускаш, може само да ти е от полза.
Личното ми мнение за тревата е, не че е вредна а че много от консуматорите в България, не са дорасли за да преценят...

haritov
10-27-2015, 21:03
възможни вредите от тревата:
- психическо разстройство (ако си склонен)
- катран (при пушене, но можеш да го избегнеш ако си го направиш на кексче)

Тревата се прилага в медицината още от 2000 и някоя преди христа, и до днешни дни, никой не е умрял от нея. Имам едни приятел (на 14) който получи паническо разстройство, но просто ако досега не си получавал нещо подобно, няма да получиш ако продължиш да я употребяваш. Всичко си е въпрос на мярка. Ако целият ти живот се източи на напушвания, много ясно, че ще я закъсаш, но няколко пъти в месеца колкото да разпускаш, може само да ти е от полза.
Личното ми мнение за тревата е, не че е вредна а че много от консуматорите в България, не са дорасли за да преценят...
ти от какво си болна че да я употребяваш?

и как да ти повярвам че не ги разрушава
аз пуснах няколко статии

LoveInfect
10-27-2015, 22:31
Аз? Къде съм говорила за себе-си. А и освен това между другото, не е нужно да си болен че да употребяваш, може да предотврати и облекчи гадене, много помага при гадене и когато ти се повръща. Как да ми повярваш? Интересувала съм се изключително много, първо съм питала хора които употребяват, правила съм мои заключения, според моите наблюдения, и съм виждала всичко отстрани, второ съм получавала мнението на различни лекари, не само българи, но и специализанти в Испания и Германия, и трето, съм изчела много написано по тази тема, има много интересни изследвания. И като говорим за изследвания, милиони долари са били така отчаяно пръснати в едни конкретни изследвания в САЩ, с цел да се открия колко МНОГО се умирало от тревата, колко АГРЕСИВНИ ставали, и т.н, но без никакъв резултат. В момента ти говоря по спомен, но ако настояваш, ще ти изнамеря къде точно четох за това изследване ;)
И между другото, ей сега ще ти кажа защото ни пропогандират против тревата, и защо ни я забраняват. Пари, пари, пари, фармациологичните компании ще пофалират, защото хората няма повече да им купуват отровните химии, а пък няма интерес да се индустриализира марихуана за медицински цели, защото е много по-практично да кажат един куп на 180 градуса изменени факти, само и само за интересите им.

haritov
10-27-2015, 22:50
Аз? Къде съм говорила за себе-си. А и освен това между другото, не е нужно да си болен че да употребяваш, може да предотврати и облекчи гадене, много помага при гадене и когато ти се повръща. Как да ми повярваш? Интересувала съм се изключително много, първо съм питала хора които употребяват, правила съм мои заключения, според моите наблюдения, и съм виждала всичко отстрани, второ съм получавала мнението на различни лекари, не само българи, но и специализанти в Испания и Германия, и трето, съм изчела много написано по тази тема, има много интересни изследвания. И като говорим за изследвания, милиони долари са били така отчаяно пръснати в едни конкретни изследвания в САЩ, с цел да се открия колко МНОГО се умирало от тревата, колко АГРЕСИВНИ ставали, и т.н, но без никакъв резултат. В момента ти говоря по спомен, но ако настояваш, ще ти изнамеря къде точно четох за това изследване ;)
И между другото, ей сега ще ти кажа защото ни пропогандират против тревата, и защо ни я забраняват. Пари, пари, пари, фармациологичните компании ще пофалират, защото хората няма повече да им купуват отровните химии, а пък няма интерес да се индустриализира марихуана за медицински цели, защото е много по-практично да кажат един куп на 180 градуса изменени факти, само и само за интересите им.

добре щото и аз съм говорил с доста лекари сред които и мои колеги и сме на мнение че вреди

едно време ползвахме деганчета против гадене от тях не халюцинираш

има много по-безвредни препарати които ще имат много по-добър ефект

и както казах и змийската отрова се ползва за медицински цели

ще пиеш ли обаче?


коментирай линка

http://lechitel.net/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BD%D 0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%8A%D 1%82-%D0%B5/

AleX_WeXAAA
11-13-2015, 14:21
Може да не съм на годините ви и да съм малък но като гледам всеки знае по малко от всичко за така прословутата марихуана. Тя хем вреди и хем не. Първо вярно тя е ползвана за медицински цели и така нататак но не по 5 пъти ежедневно Второ никой не се сети че марихуаната е забранена от закона само в България а да сте чували за Белгия, Португалия, Швейцария, Чили, Русия, Колумбия, Чехия, Испания, 4 от щатите на САЩ,Ямайка и още куб държави. Вредата която носи със себеси Коза е българския защото за 70-80% от щетите които нанася са отговорни химикалите с които ги тъпчат наркодилърите и градинарите, искам да кажа тази която е в другите държави е даже почти безвредна. И изкам да отбележа ако я пушиш да речем от 1 до 3 пъти месечно не ти вреди но само ако си на 18+ за малките като мен е вредно разбирасе ;)