PDA

View Full Version : Лингвални брекети



Kitty Bloom
10-12-2015, 13:18
Здравейте! Онзи ден бях на зъболекар и зъболекарката ми замрънка за стотен път защо съм спряла да си нося скобите и тн... Последно ги носих някъде седми клас и като ги махнах челюстта ми се върна в същата позиция като преди тях. Реших, че за два разместени зъба сега няма да му мисля толкова, има значително по-трагични случаи от моя, а и ми писнаха тия телове... Ама сега зъболекарката ме навива за някакви лингвални брекети, даже с майка ми е говорила, та исках да ме информирате малко. Разбрах, че не се виждат, няма да ги нося повече от половин година и не били особено евтини. Таа, ако може някой с такова устройство да сподели какво представлява, как минава процедурата на поставяне, какво е чувството, помага ли изобщо, горе долу колко му е струвало, колко често са прегледите и така... Благодаря предварително! :)

kalpazanka
10-15-2015, 16:26
В какъв смисъл челюстта ти се е върнала в изходна позиция? Трябва да коригираш положение на темпоромандибуларна става ли?!
С лингвалните брекети подозирам, че ще имаш нарушения в говора, а това не е лицеприятно.
Фен съм на скобите, които могат да се слагат нощем /за по 12 часа в денонощието/ и сутрин да се отстраняват- това за мен е по-безболезненият за егото вариант.

Kitty Bloom
10-16-2015, 04:42
В смисъл, че едното зъбче влезе в строя, а като спрях да ги нося, пак мина напред. :D
С тези скоби само за нощно време процеса няма ли да се удължи? И нещо друго ако знаеш за тях, да споделиш? :)

anonimna:D
10-19-2015, 12:28
С тези скоби и аз доста съм се мъчила, ама при мен нямаше особен ефект. Друг е въпросът, че при мен положението е много зле . Сега нося брекети, от скъпите, не от обикновените, но не защото съм искала, а защото с другитр май нямало да успеят да ми изправят зъбите. Та така моите са метални и струват на челюст около 2 150( че малко ортодонтката ми обича да ми говори в евра )не ходя особено често ( даже за скобите ходих по-често) ходя някъде веднъж за месец, месец и половина. Дъгите поне при мен се сменят на 3 месеца. Болят зъбите и то бая в началото като ти ги сложат или като се сменят дъгите, ама не е болка за умиране за лингвиалните аз като съм чела, разбрах, че струват кажи речи два пъти повече от обикновените и не мисля, че си заслужава. А и съдейки по това, че аз досега не съм чувала на някой да са му слагали брекети само на едната челюст, смятам, че ще ви излезе излишно скъпо. И да, ако смяташ, че на долната ти челюст няма нужда да ти се слагат брекети, не е така, защото накрая ти нагаждат и долните зъби да ти пасват с горните. Това последното е лично мнение, което съм изградила на базата на приятели, които са носили брекети.
Пс: Надявам се, че съм ти била полезна. Ако има нещо, което те интересува и не съм го споменала, питай. Ако знам отговора, ще ти отговоря и съжалявам, за правописните грешки, които със сигурност има, но пиша от телефона, а моите пръсти и дребната клавиетура не се харесват много, много