PDA

View Full Version : Правилно ли постъпих



nevermorevon
10-12-2015, 21:27
Здравейте, значи работата е следната, занимавах се с 1 момиче извесно време, но някои неща в нея започнаха много да ме дразнят, например като и пиша и ми отговаря след няколко часа (тя ми каза,че това и е навик попринцип и и правят проблеми за това и реших да не и мрънкам, въпреки че много ме изнервя), друго като я каня да излезем все не знае дали ще може да излезе, защото се била разбрала с приятелките си (с които са заедно и в училище) и като цяло реших да прекъсна всякакъв контакт с нея, изобщо не и пиша или звъня вече ( не вярвам и тя да ми пише първа, защото просто си е такава). Тя знае, че не харесвам тея нейни "навици". Та според вас правилно ли постъпих?

SHPAIdURmeN
10-12-2015, 22:31
Според мен, няма интерес към теб.

Rakshy
10-13-2015, 00:48
що не си гледаш В групата и не се занимаваш с глупости и коври ? : Д:Д

nevermorevon
10-13-2015, 12:22
Нямам идея защо "това ми е навик" се използва като извинение. Означава чисто и просто "нямам желание да се променя, ако не ти харесва, не се занимавай с мен".
Такава си била... ми и ти си бъди такъв и я остави да пасе.
Ами така ще, аз си и казах, че за да стане нещо трябва да се полагат някакви усилия и от 2мата, но тя явно си е такава, като цяло не смятам да съм аз този, който ще и търпи лапетиите ;)

Според мен, няма интерес към теб.
Ами и така да е, аз и казах да ми каже ако няма интерес, нямаше да ме обиди или нещо, но тя твърдеше, че има..


що не си гледаш В групата и не се занимаваш с глупости и коври ? : Д:Д
Май така ще направя, че много нерви изгърмяха..

SHPAIdURmeN
10-13-2015, 12:58
като цяло не смятам да съм аз този, който ще и търпи лапетиите ;)
Ами и така да е, аз и казах да ми каже ако няма интерес, нямаше да ме обиди или нещо, но тя твърдеше, че има..

Да, има интерес да те върти на пръста си и нищо друго. Въобще ако имаше истински интерес към теб, нямаше да се стигне до задаването на самия въпрос, камо ли, тук, да пишеш. А, щом смяташ да не й търпиш лапетиите.



П.П. Пожелавам ти успех с някое друго момиче. :D

nevermorevon
10-13-2015, 13:16
Да, има интерес да те върти на пръста си и нищо друго. Въобще ако имаше истински интерес към теб, нямаше да се стигне до задаването на самия въпрос, камо ли, тук, да пишеш. А, щом смяташ да не й търпиш лапетиите.



П.П. Пожелавам ти успех с някое друго момиче. :D

Благодаря, тя сама ще осъзнае какво е изгубила, докато се е правела на интересна, въпреки че мисля, че го осъзна вече съдейки по картинките, които качва и още др.. :D :D :D

Pug_306
10-14-2015, 07:31
Еби я в мамата , не се занимавай

dreamwalker
10-14-2015, 10:06
например като и пиша и ми отговаря след няколко часа

Ще ти споделя една тайна, която най-вероятно ще те шокира: Животът на някои хора не се върти около телефона.

nevermorevon
10-14-2015, 11:48
Ще ти споделя една тайна, която най-вероятно ще те шокира: Животът на някои хора не се върти около телефона.

Да ама е изнервящо аз да и пиша в 1 часа и през целия ден да е на линия и да ми отговори чак вечерта. Питам я защо прави така - Навик ми е и другите ми мрънкат. Ами нека да си седи с навика, аз като и пиша не и пиша ей така ами, защото искам да говоря с нея, но както и да е тя ми уби всички желания за каквото и да е било с нея. Сега почвам малко с каките да се занимавам, че ми омръзнаха лапетий

dreamwalker
10-14-2015, 16:46
Да ама е изнервящо аз да и пиша в 1 часа и през целия ден да е на линия и да ми отговори чак вечерта. Питам я защо прави така - Навик ми е и другите ми мрънкат. Ами нека да си седи с навика, аз като и пиша не и пиша ей така ами, защото искам да говоря с нея, но както и да е тя ми уби всички желания за каквото и да е било с нея. Сега почвам малко с каките да се занимавам, че ми омръзнаха лапетий

Ти на 13 беше, душо?

dreamwalker
10-14-2015, 16:55
Много сте ми интересни.
Въпрос на елементарно уважение е да се отговори и да се каже "извинявай, заета съм, ще пиша после".
Ама то акъл се иска.

Това сериозно ли беше, Розова пантера?

tori
10-14-2015, 17:19
Много сте ми интересни.
Въпрос на елементарно уважение е да се отговори и да се каже "извинявай, заета съм, ще пиша после".
Ама то акъл се иска.
+1000000
Или да не отговориш веднага, но да забавиш 20-30 минути докато можеш да отговориш. Сега, съвсем различно е ако телефона ѝ е бил на безшумен и не го е видяла.

dreamwalker
10-14-2015, 17:22
Да.

Живееш със заблудата, че животът на всички се върти около твоите съобщения? Милото то.

Nonetheless
10-14-2015, 18:38
Във всеки случай дори и да не и се върти живота около телефона ако имаше някакви по-значими симпатии към теб щеше да отдели време, така че правилно си постъпил според мен.

nevermorevon
10-15-2015, 10:05
Въпроса е там, че тя вижда, че и пиша, но я мързи да отговори, а мен това ме дразни супер много.
Както и да е, взех си поука, че никой който се държи така с мен въпреки, че се държа супер добре с него не си заслужава

nevermorevon
10-17-2015, 11:30
И сега за капак на всичко, въпреки момичетата, с които се оптивам да се разсея, започва да ми липсва....

nevermorevon
10-17-2015, 12:32
Ще почна от Адам и Ева, току-виж отбележиш напредък.

Телефоните като цяло са измислени, за да си достъпен на хората, на които можеш да потрябваш. Това е причината, поради която майка ми е вдигала скандали, когато не съм й вдигнала телефона, а съм навън. Защото единия път може да се е обадила да пита какво искам да ям, другия път обаче е трябвало да вдигна, за да разбера, че сестра ми трябва да бъде прибрана от някъде. В този ред на мисли, никога не знаеш кога някой може наистина да има нужда от теб.

Та. Телефоните ни като цяло са ни под ръка, на една голяма част направо са им като продължение на ръката. Доста малко хора си ги заебават часове някъде далеч. Та, тоя телефон пищи, вибрира и свети, не знам къде трябва да си го прибрал, че да не го чуеш. Предишният ми така вибрираше от масата в другата стая, че нямаше как да не го чуя, а по принцип съм леко глуха. Но да кажем, че е възможно, ок, не си го чул. Ама колко често? Случвало ми се е веднъж да пропусна обаждане, което беше изключително спешно; вярно, видях си телефона 10-тина минути след това, но в една нервна ситуация 10 минути са много, човекът се беше изнервил до безобразие, а на мен ми беше изключително гузно и виновно - още повече, че знаех, че може да му потрябвам, отнесох се да говоря с приятелка, бяхме на домашно парти и наистина не го видях. За сметка на това съм присъствала на много обяснения как "не са си чули телефона", когато са избрали да игнорират обаждането/смс-а.

Стигаме до положението, в което виждаш, че човекът отсреща е на линия, сега, в този момент, и не ти отговаря. Това си е жива доза наглост и неуважение. Не става въпрос за МОИТЕ съобщения конкретно, става въпрос за елементарно уважение и коректност към другия човек в комуникацията.
"Извинявай, после ще пиша" отнема секунда, показва на човека "да, видях, имам те предвид, но в момента имам нещо спешно за правене" или пък е учтив начин да кажеш, че в момента не ти се занимава с него. А ако не желаеш да окажеш това елементарно уважение на човека отсреща, защо го имаш в списъка с приятели във фейсбук?
Не разбирам кое е трудното, винаги го правя и в момента единствените случаи, за които се сещам, в които са ме оставили да "вися", са на някакви изключително слабо познати колеги от уни. Вчера си използвах последния 1% от батерията, за да благодаря на buddy-то ми, че ме покани на парти и да се извиня, че няма да мога да присъствам. С ръка на сърцето, ненавиждам да ми пада батерията, безотговорно е, но да кажем, че тук отивам в крайности.

Потретвам се, но: Това е елементарно уважение, за мен този един ред във фейсбук се класифицира по важност с поздрава при среща, с "наздраве", когато някой кихне, с "извинете", когато бутнеш някого в рейса.
С други думи - фактът, че не го виждаш това, говори доста.

Това искам да кажа, аз като и пиша сутринта и тя умишлено ми отговри чак вечерта за какво става навъпрос..

Starless
10-17-2015, 13:10
PinkPan7her, евала за поста! Засичала съм те в много теми и много ми харесва начина ти на мислене!

По темата - не е до навика, а до липсата на желание. Какви са тези глупости.. имаш ли интерес към някого ще отговориш възможно най-бързо, няма да се придържаш към навици. Веднъж да се случи - окей, но да става ежедневно.. някак си не върви, още повече щом си говорил с нея за това. За мен чисто и просто това е нежелание за общуване. За предпочитането на приятелките и (многократно) изобщо няма да коментирам.

nevermorevon
10-17-2015, 16:25
Като цяло ако се усети, че не е в мен грешката(както тя си мисли, че е ), а в нея ок, иначе аз си продължавам да се пробвам с други и квото стане ;)

dreamwalker
10-17-2015, 18:37
Ще почна от Адам и Ева, току-виж отбележиш напредък.

Телефоните като цяло са измислени, за да си достъпен на хората, на които можеш да потрябваш. Това е причината, поради която майка ми е вдигала скандали, когато не съм й вдигнала телефона, а съм навън. Защото единия път може да се е обадила да пита какво искам да ям, другия път обаче е трябвало да вдигна, за да разбера, че сестра ми трябва да бъде прибрана от някъде. В този ред на мисли, никога не знаеш кога някой може наистина да има нужда от теб.

Та. Телефоните ни като цяло са ни под ръка, на една голяма част направо са им като продължение на ръката. Доста малко хора си ги заебават часове някъде далеч. Та, тоя телефон пищи, вибрира и свети, не знам къде трябва да си го прибрал, че да не го чуеш. Предишният ми така вибрираше от масата в другата стая, че нямаше как да не го чуя, а по принцип съм леко глуха. Но да кажем, че е възможно, ок, не си го чул. Ама колко често? Случвало ми се е веднъж да пропусна обаждане, което беше изключително спешно; вярно, видях си телефона 10-тина минути след това, но в една нервна ситуация 10 минути са много, човекът се беше изнервил до безобразие, а на мен ми беше изключително гузно и виновно - още повече, че знаех, че може да му потрябвам, отнесох се да говоря с приятелка, бяхме на домашно парти и наистина не го видях. За сметка на това съм присъствала на много обяснения как "не са си чули телефона", когато са избрали да игнорират обаждането/смс-а.

Стигаме до положението, в което виждаш, че човекът отсреща е на линия, сега, в този момент, и не ти отговаря. Това си е жива доза наглост и неуважение. Не става въпрос за МОИТЕ съобщения конкретно, става въпрос за елементарно уважение и коректност към другия човек в комуникацията.
"Извинявай, после ще пиша" отнема секунда, показва на човека "да, видях, имам те предвид, но в момента имам нещо спешно за правене" или пък е учтив начин да кажеш, че в момента не ти се занимава с него. А ако не желаеш да окажеш това елементарно уважение на човека отсреща, защо го имаш в списъка с приятели във фейсбук?
Не разбирам кое е трудното, винаги го правя и в момента единствените случаи, за които се сещам, в които са ме оставили да "вися", са на някакви изключително слабо познати колеги от уни. Вчера си използвах последния 1% от батерията, за да благодаря на buddy-то ми, че ме покани на парти и да се извиня, че няма да мога да присъствам. С ръка на сърцето, ненавиждам да ми пада батерията, безотговорно е, но да кажем, че тук отивам в крайности.
Като съм имала по-зает период съм казвала "извинявай, ако е спешно, кажи, ако не - ще ти пиша другата седмица". Колко, 10 секунди?

Потретвам се, но: Това е елементарно уважение, за мен този един ред във фейсбук се класифицира по важност с поздрава при среща, с "наздраве", когато някой кихне, с "извинете", когато бутнеш някого в рейса.
С други думи - фактът, че не го виждаш това, говори доста.

https://31.media.tumblr.com/9bef1a970cd5367c6dc802ad933d40bb/tumblr_inline_nltc7ab0Go1shrb8p.gif

Чудя се дали някога ще разбереш, че не всички водят живот като твоя и мислят като теб.

dreamwalker
10-17-2015, 20:30
Живот като моя? Не става въпрос за начин на живот тук. А за е-л-е-м-е-н-т-а-р-н-а проява на възпитание.

Не можела... ми не можеш, много ясно, то какво да кажеш. Само не забравяй утре да надбягаш бабичката за мястото в рейса.

Розова пантера, не пътувам с рейса, измисли нещо друго.

Грозния
10-17-2015, 21:16
...като и пиша и ми отговаря след няколко часа
...друго като я каня да излезем все не знае дали ще може да излезе, защото се била разбрала с приятелките си...Ако наистина беше заета, но все пак искаше да излезе с теб, щеше да предложи друг ден и час когато е свободна. Тя направо си те е отсвирила брат. Не се занимавай повече с нея, безсмислено е.

nevermorevon
10-17-2015, 23:47
Ако наистина беше заета, но все пак искаше да излезе с теб, щеше да предложи друг ден и час когато е свободна. Тя направо си те е отсвирила брат. Не се занимавай повече с нея, безсмислено е.

Аз не се и занимавам, най-малкото човек трябва да има някакво самоуважение :)

Omega
10-18-2015, 09:43
Ами как да ти го кажа, ама повечето момичета са така. Но все пак поне ти отговаря :) радвай се

Starless
10-18-2015, 12:50
^Глупости. Незаинтересованите момичета са така. Или тези с твърде голяма гордост. Но в никакъв случай това не е нормално държание.

nevermorevon
10-18-2015, 21:34
Не знам, аз лично съм на мнение, че тя не знае какво иска, но както и да е не ми е до нея вече :)