PDA

View Full Version : "Рязане" на ръце с бръснарско ножче , за щяло и нещяло.



DanDan00
10-12-2015, 22:29
Моя близка приятелка има навика да си решава част от проблемите , чрез рязане с бръснарско ножче по ръцете. Опитвам се да й обясня , че това с нищо не помага само си създава повече ядове , но тя се отмята и ме игнорира. Днес си нарисува " :( " на лявата ръка , аз както винаги започнах да й обяснявам... Тя ме отряза... Искам да я накарам да проумее , че това не е решението на скапания проблем , че пикльовците които я нараняват, не са причина поради която тя да посяга на живота си. Просто се изчерпвам повече и повече с всеки опит, за да я вразумя , но тя не го вижда. Тя е на 13-14г. имаме една година разлика , по знания в училище е дори по-добра от мен... Боя се , че някой ден просто ще й обърна гръб.. Никак не го искам , тя ми е толкова близка , a пропилява всичко , буквално си я чувствам като сестричка... Бих желал поне някваква идея към която да я насоча и ще съм ви много благодарен! Живеем в такъв свят че всичко е разни SWAG-ъри, подмолни лапетии и всякакви глупави чеда, но тя трябва да проумее , че не всичко е "Facebook" , материалните гаджета и фалшиви приятели, които биха ти били шута на мига... Аз бях същия , но още не разбирам как преобърнах мисленето си и гледната си точка за света. С една дума " поумнях"... Това е проблема ми , очаквам положителни идеи , благодаря предварително !

Seattle
10-13-2015, 04:29
Как по точно мисли че си решава проблемите? Прекарвай повече време с нея, за да няма време да мисли за глупости. Ината е гадно, често срещано явление сред тееновете...

Хубаво че си проумял тва за файсбоок-а :)

А що не вземеш да я разцелуваш, може всичко да и мине?

Klaudia11
10-13-2015, 04:37
Наистина, може да не го върши, защото е изпаднала в депресия, а заради останалите тийнове, които за да бъдат актуални също решават да си порежат малко ръцете, пък какво, после ще се похвалим с белезите си! Та, чуй авторе, защо не проведеш един дълбок разговор с нея, за да разбереш наистина ли я мъчи нещо, и ако да какво, как би могъл да й бъдеш от полза в трудни моменти... Но за гаджета, тези които се самонараняват... За някакви пикльовци дето сте си писали два дена в фацебоок-а ли сте бе? Според мен всичко идва от модата, чак пък такива ненормалници да има ..

AnonimenKolkoDaEAnonimen
10-14-2015, 21:31
Прави се на интересна и си е глупава за да го прави тва.

А Р К А Д И Я ღ
10-16-2015, 06:42
Това с рязането е крайно ограничено, лично аз мразя да се наранявам, още повече пък нарочно да го правя. На 13-14 да се режеш заради момчета е глупава постъпка, нямам си ни най-малка представа защо поколението го прави. Остави я, щом не те слуша. Най-добрата ми приятелка преди 2 години започна да пуши, заради момче, и също като теб и казвах, че няма смисъл да го прави, че е вредно и какво ли още не, дори по едно време исках да кажа на родителите й, но след това осъзнах, че така ще ме намрази. Просто се отдалечих от нея и сега сме си здравей-здрасти, а нейната компания е изцяло от пушачи. Един ден ще им дойде акъла, ама ще е късно, нищо не може да се направи. :)

Spo
10-16-2015, 22:39
Имах една приятелка така почна да се реже после да пуши да излиза с големи мъже на по 40 години а тя беше на 14 накрая стана курва, която имаше фалшив профил във фаце с голи снимки и т.н.т и когато осъзна, че всичко това е безсмислено беше прецакала целия си живот. Въпреки че всички говореха с нея опитваха се да я предпазят тя се отегли от приятелите си и си съсипа живота и сега съжалява за всичко.