PDA

View Full Version : Нервен срив , паник атака, или какво е това ??????



bassDownLow1
10-13-2015, 13:37
Още от много малка имам проблеми с агресията, та така и до сега. Често ми се случва, когато търся нещо и не мога да го намеря, например, изведнъж ме залива страшен гняв и удрям някакви предмети, започвам да плача, да треперя цялата, мисля си за разни гадни неща, които са ми се случвали и започвам да плача още повече и същевременно да се ядосвам още повече.
Преди малко ми се случи същото. Падна едното топче на пиърсинга ми и го търсих много време, но не го намерих. И изведнъж ми стана нещо, почнах да плача, ударих няколко пъти коша за пране, той се счупи, после ударих и стената, не можех да спра да се треса цялата, седнах и плаках повече от половин час. В момента се чувствам много зле, не знам какво ми има, мисля че полудявам вече ..

Fisherman
10-13-2015, 14:58
и аз имам проблеми с гнева и сдържането,трябва да си наложиш волята и сама да се превъзпиташ

Lili_2929
10-13-2015, 19:21
защо не отидеш при психолог?(НЕ е само за луди би могъл да помогне)

ДОТА
10-13-2015, 19:58
мисля че полудявам вече ..

Вече ?

lunacy
10-13-2015, 20:04
не е паник атака и не, не полудяваш, не се тревожи за това

не съм преживявала такъв проблем, но въпреки това те съветвам да посетиш специалист-както някой по-горе каза, не е нужно да имаш по-сериозен проблем /като шизофрения например/, за да посещаваш психолог/терапевт, не е нещо кой знае колко необичайно; ако те болеше крака щеше да отидеш на лекар, нали?

ако не можеш да си позволиш специалист или не искаш поради някаква причина-в Интернет има достатъчно self-help guide-ове, които могат да ти помогнат /донякъде/ да се справиш с проблема сама

и ситуацията ти въобще не е страшна, споко

LoadRunner
10-13-2015, 20:53
аватара ти е просто отврат

Purple.moon
10-27-2015, 06:29
И аз не мисля, че има място за притеснение. Пробвай с броене до 10 и дълбоко дишане, може и със специалист да говориш, който със сигурност ще потърси по-дълбок проблем. Но според мен най-добре да опиташ сама.

BlackEyedPeas
10-27-2015, 07:17
Принципно доскоро и аз имах подобни изблици на агресия, но вече са рядко. При мен не се стига до плачене, но често трябва да ударя някой предмет, за да се успокоя. (А като малка ми се е случвало и да счупя нещо от удара си, наранявала съм си и ръката) Просто не можеш да се сдържаш, което също не е много нормално. Същото е при мен и сестра ми, явно е генетично, не знам. При мен се е стигало и от агресия да посягам, а броенето до 10 определено не ми върши работа. Просто трябва да изчистиш ума си. От голямо значение е как ще се събудиш и ще възприемеш новият ден. Научи се да не се дразниш от дребните неща, защото занапред ще започне да става доста по-сериозен проблем и ще се стигне до момент с доста гаден край. Навярно си още тинейджър и надеждата е, че агресията ще спре когато излезеш от пубертета, но и това не е гаранция. Аз например от дете съм такава (за по-суеверните може да се каже, че е и от зодията :D ) Кулминационната точка при мен беше, че преди 2 години от изблик на гняв ударих най-добрата си приятелка (естествено не си представяйте, че съм й насинила фара, просто я ударих, но не силно. Принципно при гняв не удрям със сила,а просто "первам" ако е към човек) по гърба и тогава се пречупих, осъзнах се и оттогава се научих да се контролирам. Просто затаявам в себе си, но и спортувам, което също много помага да си изчистиш ума. Всички правим грешки, но е нужно да се контролираме понякога. Колкото до паник атаката - твоя случай не е такъв, но ще се стигне и до този момент. От нерви ще развиеш голям проблем, който си остава почти през целият живот и се появява по време на нерви/притеснение. Паник атаката може да бъде всичко. При всеки човек е индивидуален проблема - може да започне да те боли глава, корем, да ти се вие свят, да припадаш, да не можеш да стоиш права, да не можеш да дишаш, да се задушаваш и други такива гадости, които определено не искаш да си навлечеш на главата. Късмет!

LoveInfect
10-27-2015, 15:44
Пробвала ли си да ходиш на психолог?