PDA

View Full Version : Замаяност



Hyperi0n
10-14-2015, 12:44
Здравейте!
От година - две насам получавам няколкочасови пристъпи на замаяност, понякога съпроводени с главоболие (все едно всичко е нереално или гледам всичко през телевизор). Притеснява ме фактът, че започнаха все повече и повече да зачестяват.

Kitty Bloom
10-14-2015, 20:38
Ако е за секунди не е фатално. На мен ми се случва сутрин, при рязко ставане, ако пуша прекалено бързо... Но няколкочасово звучи притеснително и не знам защо чакаш цяла година. Забелязал ли си кога се получава, дали при определени действия или време на деня? И най-добрия съвет, който мога да ти дам, е да посетиш чичо доктор. :)

Hyperi0n
10-15-2015, 14:37
Така и ще направя. Кръвното ми е ниско, пък и варира в тази възраст. Нямам други оплаквания :)

Kitty Bloom
10-16-2015, 04:47
Значи най-вероятно се дължи на ниското кръвно. Не знам на колко години си, но в средата на тийн годините често се случват такива неща. Сутрин гледай да хапваш нещо сладко, дори само един бонбон да е, но пак малко да ти покачи налягането. И все пак, направи си една профилактика при личния лекар. :)

tochko
10-17-2015, 12:21
Профилактиката е задължителна в твоя случай. Ако си сигурен, че е от кръвното, приемай при нужда солен айрян (солта ти помага да задържиш вода и вдигнеш кръвното), лимонов или някакъв друг цитрусов сок и също така мноого вода, колкото можеш да поемеш. Също помагат мултивитамини с Б комплекс, и няколко лекички клякания подпрян някъде. Също така, докъто лежиш, махаш възглавницата и леко повдигаш краката. При мен работи.

tori
10-17-2015, 14:01
и няколко лекички клякания подпрян някъде. Също така, докъто лежиш, махаш възглавницата и леко повдигаш краката. При мен работи.
Това не съм го чувала. Защо се прави?

Kitty Bloom
10-17-2015, 14:28
Предполагам, за да стигне кръвта от краката в главата и да ти се оправи замайването? :D

an7raks
10-17-2015, 14:30
Защо се прави?
За стягане на долната част на корема. :D

tori
10-17-2015, 18:37
Ясно. И все пак, авторе, иди при личните за направление и си намери най-добрия невролог в града.