PDA

View Full Version : проблем с клавятурата



abrakadabra97
10-17-2015, 12:04
Здравеите имам проблем с клавятурата като натисна R ми излиза "rt" като натиcна "I" ми излиза "i]" като натисна "u/y" ми излиза "uy" като натисна "w" ми се вклю4ю CAPS LOCK-A... и така нататук

JDeel
10-17-2015, 13:24
И като натиснеш "иа" излиза "я".

Проблема е вътре в нея. Ако е поливана с вода може да се оправи след няколко часа, иначе по-добре търси нова.

npp
10-18-2015, 15:48
може и да се почисти, но трябва да се разглоби внимателно от винтовете, от които някои могат да се окажат под стикер или подложки, след което трябва да се вземе само горната част на пластмасовия корпус (като се махне всяка платка от него в случай че има прикрепена/монтирана някаква на него), да се махнат клавишите и да се изчисти добре (включително и клавиши в случай че са замърсени) ако трябва дори и с топла вода и сапун, след това мокрите части трябва да се изтръскат от водата и да се оставят да изсъхнат, и после трябва да се сглобят отново по същия начин - добре е да си направиш изображение на клавиатурата преди да я разглобиш за да не забравиш после кой клавиш къде трябва да е

JDeel
10-19-2015, 04:04
Не е казал каква е клавиатурата, може да е лаптопска или пък не. Нелаптопските се оправят лесно и при почти всички положения, както си написал... освен ако не е по-лесно просто да се вземе нова. Ако нищо не е разливано и просто така се е пре**** без причина, еми явно е боклук и пак реве за нова.

Лаптопските клавиатури са мамата си трака. Аз клавиатурата на стария лаптоп съм я разглобявал и мил няколко пъти, като всеки път се оправяше до няколко часа и за по-бързо съхнене просто пусках лаптопа за да си я грее. Един ден обаче си хапвах измито грозде в паничка и разлях съвсем малко вода отгоре, и това беше достатъчно да ми изчезне една буква. Разлее ли се нещо лепкаво върху лаптопска клавиатура, край за нея. Нещата са много запечатани и най-вероятно няма разглобяване без това да я съсипе напълно.

npp
10-19-2015, 20:19
да, прав си, аз по-скоро говорих за отделните клавиатури