PDA

View Full Version : Проблеми с класа



qnitaa
10-17-2015, 22:13
Има ли как да се сприятелиш с клас, в който има вече сформирани групи. Може би направих грешката, когато бях за първа година в този клас да не общувам много със съучениците си, сега вече ми е доста трудно. Мен не ме е срам да говоря с тях, но всякаш те нямат желание за това. Доста пъти съм се опитвала да го правя и ми се получава, но много рядко. Ако ги заговоря примерно два дни подред, усещам как започва да им става неприятно, започват да правят разни физиономии, да говорят по-тихо и се чувствам като пълна натрапница. Как да направя, така че да говорят нормално с мен, а не само когато им кефне, защото това става наистина много рядко или пък дайте ми идеи как да им се подмазвам, поне да имат изгода от мен и да ме търсят, за да не скучая, че иначе ме имат за досадна. Знам, че така може би само ще ме използват, но аз съм далеч от мисълта да ставам приятелка с тях. Извън училище си имам достатъчно приятели, просто искам да приказвам с някого докато съм там, иначе ще полудея! Само да кажа домашни от мен не искат, а си ги пишат вкъщи, на тестове преписват от други хора. Моля за разбиране и надявам се, че имате идеи, които можете да ми дадете. Благодаря предварително. :)

Kitty Bloom
10-17-2015, 22:47
По-лесно ще ти е да започнеш да общуваш с един човек от компанията и оттам да се внедриш сред другите. Като не търсят домашни от теб, ти помоли някого за помощ. Във вече сформираните групички хората понякога се държат надменно и отдръпнато с хората извън тайфата, но когато са сами всъщност се оказва, че са дружелюбни, та може и ти да случиш на някой мил човечец. Но все пак мисля, че е безмислено ако не искаш да се сприятеляваш с тях да им се вреш. А това с подмазването е супер тъпо. Трябва да си със супер ниска самооценка и без самочувствие, за да искаш доброволно да те използват и манипулират, само и само, за да ти обръщат внимание. Не си казала на колко си, но точно този коментар не ми звучи като изречен от аутсайдерче, по-голямо от шести клас. :) Помисли си хубаво дали е по-добре да си в неприятна компания и да те водят за носа, или да продължаваш да си стоиш самичка както първата година, но да се чувстваш спокойна. Хората са казали, че е по-добре да си сам, отколкото зле придружен! ;)

qkataa_123
10-18-2015, 06:25
Яни нали така мога да та наричам .... Имах абсолютно същият проблем и аз така не бях общителна и т.н обаче като станах в 8 клас отначало никои не говореше с мен понеже бях кротка пък те са по такива ...и се промениж като започнах да говоря с тях да се смея на техните шеги и така постепенно те станаха с мен най добри приятелки :)) Моляте само не се безпокои :)) нали

Грозния
10-18-2015, 13:47
Избери си група, която ти допада и започни да общуваш с тях ;). Момиче си, няма да е толкова трудно :).

lowriderzzz
10-19-2015, 20:31
Те като не искат да говорят с теб и ти не би трябвало да искаш.
Но явно проблема е в това, че те усещат (ти издаваш), че имаш нужда от тях и следователно това ги отблъсква повече.

Приявяваш незряло нуждаещо поведение, ако трябва да го кажа по друг начин. Когато хората усетят, че някой иска нещо от тях обикновено се дистанцират.

Мисля, че подхождаш по някакъв неуверен начин в това да се стремиш да им спечелиш доверието.
Обикновено най-лесно става, ако си добра в някой предмет - те да те потърсят за помощ по този предмет. За съжаление училищната система е нефективна, защото не толерира кооперативната (отборната) работа и, ако помагаш на друг човек по време на час го наричат подсказване - което в реалния живот означава сътрудничество.

Най-доброто решение според мен е да се занимаваш с нещо, което обичаш и да намериш алтернативни начини за образоване - книги, интерент, семинари и т.н.