PDA

View Full Version : Окапа ми косата



per-dead
10-18-2015, 06:16
Ситуацията е следната: майката ме боядисва един час с някаква боя, защото се тутка и говори по телефона и ми косата ми драстично оредя. Някакви съвети как да и възстановя гъстотата?
Ии един глупав въпрос: нали няма да остане така завинаги? :s

marilyn
10-24-2015, 13:07
Горката, кофти случка те е сполетяла. Съветът ми е да не се боядисваш скоро. Косата ще се възстанови, споко, не се оплешивява толкова лесно. Бих те посъветвала да си купиш качествена козметика плюс домашни маски. Можеш да пробваш с жълтък и мед плюс някакво масло. Седиш няколко часа с найлонова шапка и кърпа на главата. Другото е протеинова (кератинова) серия, от което силно имаш нужда. Косата ти е много увредена, предполагам, а кератиновите продукти правят точно това - възстановяват косъма. Ползвала съм Napura и Chi, много са добри.

Има едни капсули - хранителна добавка, които аз силно препоръчвам. Казват се Fitoval и са доста достъпни като цена. Съдържат витамини и минерали, не са лекарство. Преди години имах косопад по незнайни причини (не беше от козметика, но не знаехме от какво е) и косата ми страшно падаше. Пих ги и се оправих. Сега си правя два курса в годината - пролет и есен. Пият се по 1 капсула на ден в продължение на 3 месеца.