PDA

View Full Version : Цикълът ми



Obsebvashta
10-18-2015, 06:40
Така..От тази сутрин и аз съм с цикъл. Споделих с майка ми, даде ми превръзки и бяхме говорили за това и преди, но все пак се чувствам странно и някак си ми е кофти. Имам болки в корема, едно ми е такова никакво и тази превръзка направо ми е адски неудобна. Майка казва, че това са нормални симптоми, които към края на месечното ми неразположение започват да отшумяват. Искам да питам дали мога да използвам тампони след като съм девствена или е опасно да не се скъса ципата? И ако може какви ще ми препоръчате? И още нещо за болките в корема постоянни ли са при вас? И така с превръзка или тампон мога ли да си продължа фитнес заниманията?

dream1707
10-18-2015, 12:25
Можеш да ползваш тампони. За препоръчване е най-малките обаче (съответно трябва да се сменят по-често), тъй като си девствена може да изпитваш известен дискомфорт при махане на тампона, тъй като като се намокри и си увеличава размера, а там е... тесничко :D Поне такива са ми спомените. И аз съм ползвала още докато бях девствена и не съм имала никакъв проблем.

Obsebvashta
10-22-2015, 09:29
Оле беше ми много странно с тия тампони хихихи...

dream1707
10-22-2015, 09:31
Свиква се

tori
10-22-2015, 11:17
Милото то. :д
За да се изфукам, ще кажа, че мен ме боли изключително рядко и също така съм мила, сладка, сговорчива, прекрасна... Да, повечето може да ми завиждате. :дд Тва в кръга на майтапа, сега по-сериозно.
За превръзките ще свикнеш, за тампоните също. С всяко ново нещо се свиква рано или късно. Казаха ти нагоре, че тампоните трябва да са мънички и да се сменят на често. Не спи с тях обаче, ползвай си нощни превръзки. От към хигиена гледай да си перфектна. И много-много не взимай „наркотици“ от типа на Ношпа-та, Алагин-и и подобни, чувала съм за номера с топлото шише върху корема.
Някои женски се зареждат с шоколад и уж помагало, пробвай за себе си.

Kitty Bloom
10-22-2015, 12:00
Да ти е честито! :D

За памперсите ти казаха, няма да се повтарям. Нормално е да имаш болки, повечето ги боли първите дни, някои зверски, други поносимо, на трети нищо им няма, мамицата им. Поне първите два или три дни избягвай физическото натоварване. Няма да умреш, но не е приятно чувството по време и след тренировка, вече не те боли само корема, а всичко. :д Недей да се притесняваш, мисли си, че не само ти минаваш през това неприятно ежемесечно състояние, и че има и по-трагични случаи от теб, дето не стават от леглото от болки. Така де, малко на принципа "не е важно на мен да ми е добре, а и на другия да му е гадно" :D

kaRamella
10-22-2015, 15:00
няма за какво да ти завиждам
незнам що са менструални болки
приятелки са ми казвали за ношпа , но не е гаранция , че при теб ще има някакво подобрение.

tori
10-22-2015, 15:01
Карамелке, тва ако беше за мен, не се напрягай - ебавам се.

Obsebvashta
10-27-2015, 19:16
Да ти е честито! :D

За памперсите ти казаха, няма да се повтарям. Нормално е да имаш болки, повечето ги боли първите дни, някои зверски, други поносимо, на трети нищо им няма, мамицата им. Поне първите два или три дни избягвай физическото натоварване. Няма да умреш, но не е приятно чувството по време и след тренировка, вече не те боли само корема, а всичко. :д Недей да се притесняваш, мисли си, че не само ти минаваш през това неприятно ежемесечно състояние, и че има и по-трагични случаи от теб, дето не стават от леглото от болки. Така де, малко на принципа "не е важно на мен да ми е добре, а и на другия да му е гадно" :D

Мерси за честитото! :lol: