PDA

View Full Version : БГ диплома в Сащ



Melk4i
10-20-2015, 16:53
Здравейте,не знам дали тук е мястото за този въпрос,но надявам се да е.Днес се зачудих дали дипломата ми от България ще е валидна и в САЩ.В момента съм 10 клас и вече се ориентирам към това какво да следвам,засега съм се спряла на ерготерапевт,та така де мисълта ми примерно изкарвам си бакалавъра и магистъра в БГ и после да кажем искам да работя професията си в СAЩ,някой знае ли каква е процедурата?Предварително се извинявам ако имам правописни грешки.

kalpazanka
10-20-2015, 17:05
За лекари знам, че държат изпити за признаване на квалификацията, които изпити са на английски /естествено/ и близки дестинации на провеждане са Румъния и Гърция. За ерготерапия нямам идея какво са измислили, но хубаво правиш, че проучваш предварително.
Дано се включи някой с по-конкретно инфо.

Melk4i
10-20-2015, 17:16
благодаря ти все пак за това,което написа :)

Seattle
10-21-2015, 06:20
По принцип дипломите ни не се преравняват 1:1. Калпазанката е права за изпитите. Точно за тази професия и аз не знам

tochko
10-26-2015, 12:41
Аз четох доста за дипломи и кандидатстване, и стигнах до извода, че повечето държави си държат на своето образование, тоест дипломата дори и да се легализира, било много трудно да си намериш работа с нея, защото истината е, че в източна Европа ни имат за второ качество хора. Възможно е обаче, да подадеш документи за работа посредством агенция и да си чакаш у нас докато те повикат. Ако не ставаш или фалира фирмата, всичко почва от начало.