PDA

View Full Version : Котката на фр - то ми!!! Проблем!!! Спешно!!!



Amolsa
10-22-2015, 13:46
Здравейте, хора!!! Едно мое фр има котка! И понеже са във блок не може да си я вземе вътре във входа, но стои навън и всеки ден я храни и се грижи за нея. То дори не е коте, а котак и той не е голям. Казва се Бонбон и е на 1 год. и половина. Няма точна порода. Улично е котето. Фр - то ми се грижи и за майката на Бонбон. Писана ли се казваше? ;дд Та ... тя си е наред. Обаче Бонбон преди няколко дни започнал да изчезва, отслабнал, не си отварял устата и не се хранел. Дори не познавал приятелката ми като я види, а толкова си я обичаше, както и тя него. Тя не може да го заведе на ветеринарен лекар, а и е мислела да си го вземе в апартамента, но вече той сякаш не я познава и е доста по - различно коте от преди. Не знаем какво му е. Дали не се е стресирал от нещо? Или е натровен? Или го е сгазила кола, но е оцелял? Котето е адски младо и не прави проблеми. Не е драскало и хапало никой досега. (може и да се е сбило) Не знаем какво му е. Моля, помогнете!!!! :((((

kalpazanka
10-22-2015, 13:48
Що да не може да го заведе на ветеринар?
Пари ли няма?
Да се свърже с някоя от организациите, да подаде сигнал, няма да е първата, няма и да е последната.

Amolsa
10-23-2015, 16:47
Има си пари момичето. ;) Просто котето се вясва през 4 - 5 дни и може би и когато тя е на училище. Пък и как да го хване като то вече не я помни? Питам какво му е, а получавам такъв отговор. Ама, айде! Помагайте! :/

kalpazanka
10-23-2015, 16:50
Облачно е и кристалната топка не работи.
Не разбрах защо не е подала сигнал към НПО (пак ли училището й пречи?).

Amolsa
10-23-2015, 17:29
Не знам защо не е подала сигнал. Това вече си е нейна работа. Просто с котето е дотук. Ама то е дооста младо. Просто ще си вземе друго.

kalpazanka
10-23-2015, 17:39
Доколкото разбрах, не го е вземала за домашен любимец, а просто го храни на улицата, ако го засече.

Amolsa
10-29-2015, 14:36
Не, тя храни майка му и то се роди пред блока й. Дори доколкото разбрах съм в грешка и е на 5 - 6 мес. :/ Но пък за сметка на това ... доста се грижи за него и си го обича. Хранеше го постоянно и се грижеше за него. Просто не можеше да си го вземе у тях през това време, а наскоро майка й позволи да си го вземе у тях. Но то изчезна. Какво му стана? И тя не знае. Търси си ново коте. Но не намира хора, които да подаряват такова от областта ни тъй като не сме от София. :p Аз виждам всеки ден като ходя на училище малки котета, ама тя едва ли ще се навие да и взема едно и да й го дам ей така от улицата. Капризче си е, обаче е много готино и свястно момиче. :) Има шанс да си вземе едно рижаво. Обаче не иска да е рижаво. Не знам какво й пречи. Според мен това коте (рижавото), което ми показа на снимката е голямо сладурче. Ама не. Да не е рижаво. И какво?! Не знам просто как да й помогна, а и пуснах темата аз, защото тя няма профил тук. А трябва. Написах роман, за което се извинявам, но наистина нямам представа как да й помогна.

kalpazanka
10-29-2015, 15:19
http://bezdom.info/index.php/component/adsmanager/all_ads

(Прекалено ми е снобарско това да не искаш животинче от улицата)

haritov
10-30-2015, 17:50
сега видях темата

имам съмнения за калицивироза както го описваш

доста често срещан е при улични котки и е с близо 85% смъртност

ако е изчезнало не чакай да се върне