PDA

View Full Version : Глупак ли съм в очите на другите заради добротата си



Ivan21210
10-23-2015, 20:56
Здравейте съфорумници , аз малко се поизгубих,идвам за малко помощ от ваша страна. Мина известно време ,студент съм 3 курс , нещата в университета вървят добре , намерих си работа,която мога да комбинирам с учението. Така малко за мен с риск да прозвучи малко надменно и горделиво- аз съм силен човек , не се оплаквам , като емоционална превръзка съм за останалите мои приятели относно философски съвети и прочие , забавен туп съм ,т.нар ПИЧ... НО тук идва проблема преживявам всичко вътрешно без да споделям на никого за болките ми, хората не ме питат как съм може би ,защото са свикнали ,че съм добре винаги ,постоянно усмихнат съм ,имам чувството ,че ме използват,раздавам се много и то за всички.
Знам ,че това не е на хубаво ,но съм си такъв. Започнах работа ,върша си я безпроблемно ,помагам винаги на всеки за разлика от другите, казвам думичката БЛАГОДАРЯ по 100 пъти и тук си усещам грешката... и сега идва "хубавия" момент
изглеждам ли аз в очите на другите направо да си кажем като ГЛУПАК,такъв който е готов веднага да се отзове, да не се скара за нищо или ако се скарам или откажа за нещо да се чувстам виновен за това. ДА това съм аз , не ми личи ,но мнооого ми пречи , виждам че хората ме харесват , но какво точно харесват в мен ,това ми е въпроса ??? Аз просто съм научен да се държа добре с хората , това не е слабост ,но май при мен почна да бъде?


Знам ,че трябва да променя поведението си ,което не е лошо ,но явно не вирея в такава среда , Вие какво мислите ,олекна ми дори само като го написах!

NarutoShippuuden
10-23-2015, 21:17
бъди малко повече "мъжага" и не се отнасяй добре с всеки, а се отнасяй така както всеки заслужава

espada
10-23-2015, 22:28
бъди малко повече "мъжага" и не се отнасяй добре с всеки, а се отнасяй така както всеки заслужава

А! Ти си се научил бе, Наруто! :D

Грозния
10-23-2015, 22:56
Не бъди добър с всички а само с тези, които също те уважават и биха ти помогнали ако имаш нужда! Сигурно се сещаш, че това са много малко хора, с които си заслужава да си добър. Останалите просто биха те използвали, ако им позволиш и ще ти се качат на главата накрая. Успех :)!

Ivan21210
10-24-2015, 08:36
Искам да науча себе си да повярвам на съветите ,които давам на приятели и семейство , искам да бъда категоричен и да казвам не без притеснения, явно трябва общуване и опит според мен ..

Klaudia11
10-25-2015, 05:30
Мхм, познавам мнохо такива хора и няма да те лъжа-те изглеждат глупци в очите на останалите. В един момент те ще започнат да злоупотребяват с твоята доброта и тогава става лошо. Ще те използват за всякакви глупости, а накрая ти ще се чувстваш виновен и така... Не знам какъв съвет да ти дам, понеже това си е заложено в теб. Но като за начало-научи се да казваш НЕ без да чувствам угризения след това.

lowriderzzz
10-26-2015, 08:00
За да може да помагаш на другите, трябва първо да си помогнеш на себе си. Т.е. ти да си добре. Най-добрия начин да помагаш е да го правиш на тези, които наистина имат нужда от помощ. Може би се случва хората да нямат точно нужда от помощ, а ти да искаш да им помагаш.

Това, че не може да отказваш също говори за слабост в характера. Свикни да преценяваш различните ситуации и виж дали решението, което предстои да вземеш ще те облагодетелства и ако мислиш, че някой иска да се възползва от теб, просто му откажи. В началото може да е трудно (особено ако ти е близък човек), но това даже би ти донесло повече уважение от останалите, стига да си го направил в подходящата ситуация.

Гледай също и да не залитнеш и в другата посока пък - само да оказваш и да изтърваш добрите "оферти". Най-зрелите решения са тези, които хем помагат на теб, хем и на околните и така всички биват облагодетелствани.