PDA

View Full Version : Кандидатстване в Дания



mani4et0o0o
10-24-2015, 08:58
Здравейте!
Аз съм в 12 клас и обмислям да кандидаствам в Дания. Тъй като стана време да подготвям документи реших да отида на консултация при агенция за кандидастване в чужбина. Там ми казаха, че приема в Дания е много труден, тъй като образованието е безплатно и много хора се насочват натам именно заради това. Също така ми казаха, че не мога да кандидаствам във всеки университет независмо и колкото специалноти искам, а на желания (както ние тук кандидатстваме за гимназии), затова шанса ми да достигна дори до второ желание бил много нисък и най-сигурно е да се пробвам в по-малък университет, защото ще имам повече шанс за прием. И ако не ме приемат на първо желание едва ли не не ме приемат никъде. Търсих информация в интернет, но не можах да намеря нещо конкретно. Моля някой ако е запознат с нещата да ме "светне" ще съм много благодарна! )))))))

Wednesday666
10-24-2015, 09:48
Първо, искат език.
Съветвам те да наблегнеш на английския и да намериш такъв, който да приема с английски, защото единствения друг вариант е датския.
След това - малкия университет е вариант, обаче това не означава, че няма да има още много хора от цял свят, които да пробват същото.
Помисли хубаво дали това е което искаш, защото ще ти се наложи много да работиш по въпроса.

mani4et0o0o
10-24-2015, 10:34
Аз изкарах IELTS това лято с резултат, който е достатъчен за бизнес академиите, които съм харесала - в Копенхаген и Орхус. Специалността, която искам да запиша я има с английски език. Въпроса е, че ме отказват да кандидатствам там, тъй като има малък шанс да ме приемат, а аз предпочитам да съм в тези градове.

DisappointedDreamer
10-24-2015, 13:58
Не знам как стои въпросът с кандидатстването в Дания, но нищо не губиш, ако се пробваш. Само там ли ще кандидатстваш? Други алтернативи обмисляла ли си? В Швеция образованието също е безплатно, например. Макар че там бакалавърските специалности на английски са значително по-малко на брой, отколкото магистърските.

UnkNoWn12
10-25-2015, 19:48
Единствените ВУЗове в Дания, в които е трудно да се влезе са Københavns Universitet, KEA и Århus Universitet. Останалите университети (академии, колежи и прочие). По-специфично мога да говоря за Олборг, където унивеситета си е напълно достъпен, а пък да влезеш в UCN е по-лесно от детска игра. Просто се фокусирай на английския и на това да си напишеш добро мотивационно писмо. Ако имаш някакви въпроси, можеш да ме питаш на лично. :)

Edit: Ако някой консултант ти е казал, че в бизнес академията в Орхус се влиза трудно, кажи му лично от мен да си подаде оставката като такъв.

tochko
10-26-2015, 12:36
Единствените ВУЗове в Дания, в които е трудно да се влезе са Københavns Universitet, KEA и Århus Universitet. Останалите университети (академии, колежи и прочие). По-специфично мога да говоря за Олборг, където унивеситета си е напълно достъпен, а пък да влезеш в UCN е по-лесно от детска игра. Просто се фокусирай на английския и на това да си напишеш добро мотивационно писмо. Ако имаш някакви въпроси, можеш да ме питаш на лично. :)

Edit: Ако някой консултант ти е казал, че в бизнес академията в Орхус се влиза трудно, кажи му лично от мен да си подаде оставката като такъв.

Аз вече ти писах :D

До авторакта:
Помисли също за кндидатстване след завършване на същата специалност у нас до бакалавър. Аз си писах с един българин който направил така със спец. компютърни системи от СУ.
Изчетох доста работи по форумите за кандидатстването в Дания, и на много места потребителите пишат, че дадена агенция от БГ работи едва с няколко университета от тези които са ти нужни, така че може да провериш и другаде.