PDA

View Full Version : Уиндоус.



hriseto_22
10-25-2015, 19:05
Искам да попитам нещо за уиндоуса,тъй като наскоро имах проблем с лаптопа и ми смениха уиндоуса. :( Сега ми е много по-различен,изглежда като този където ми беше на компютъра.Та въпроса ми е може ли да ми се смени уиндоуса?

Martyyy2
10-25-2015, 19:22
sa6e sa6e

estestveno 4e moje

ДОТА
10-25-2015, 20:34
estestveno 4e moje

Не го лъжи, това да не ти е прозорец и като се счупи да го смениш.

Ouroboros
10-25-2015, 21:21
Може, около 20 лева е преинсталацията на Windows. Друг е въпроса че нито си дала някакви спецификации на този лаптоп, нито от какъв на какъв Windows са го сменили. Дай поне тази информация и чак тогава очаквай повече сериозни отговори.

hriseto_22
10-26-2015, 05:00
Уиндоуса не зная точно какъв е.Казаха само,че са сложили възможно най-лекия уиндоус за лаптоп.Преди бях с уиндоус 7.Лаптопа е hp Compaq 6910p

Martyyy2
10-26-2015, 05:58
Не го лъжи, това да не ти е прозорец и като се счупи да го смениш.

iska6 da kaje6 4e edin windows ne moje da se smeni

interesno ?

zna4i ako si insteliram windows 10 ostavam s nego dokato ne si kypq nov komp

Ouroboros
10-26-2015, 08:20
Уиндоуса не зная точно какъв е.

Fail. Това е най-малкото което трябва да знаеш.

+Ако са казали че това е най-лекия уиндоус за твоя лаптоп няма смисъл да го утежняваш с по-сложен. Ще си свикнеш на новия.

ДОТА
10-26-2015, 11:05
zna4i ako si insteliram windows 10 ostavam s nego dokato ne si kypq nov komp

Не знам как са 10, но ако някой ти свие лаптопа с 8.1, който е заключен, след това ще може да го ползва само като украса, никва преинсталация не става, която е една от възможностите, за да можеш да ползваш

SprayPaint
10-26-2015, 11:10
Не знам как са 10, но ако някой ти свие лаптопа с 8.1, който е заключен, след това ще може да го ползва само като украса, никва преинсталация не става, която е една от възможностите, за да можеш да ползваш

Това май е само ако имаш uefi

Martyyy2
10-27-2015, 07:06
Не знам как са 10, но ако някой ти свие лаптопа с 8.1, който е заключен, след това ще може да го ползва само като украса, никва преинсталация не става, която е една от възможностите, за да можеш да ползваш

glyposti

JDeel
10-27-2015, 11:21
Windows и хард диска по никакъв начин не са свързани завинаги един с друг. Уефи, мефи, когато те кефи триеш харда и записваш нов Windows без да има никакви ограничения за това.

ДОТА
10-28-2015, 11:58
Windows и хард диска по никакъв начин не са свързани завинаги един с друг. Уефи, мефи, когато те кефи триеш харда и записваш нов Windows без да има никакви ограничения за това.

Да се хванем на бас, че е възможно да ти заключат двете едно към друго и лаптоп или десктоп да стават само за части, но и за това няма голяма гаранция.

Грозния
10-28-2015, 16:09
Уиндоуса не зная точно какъв е.Казаха само,че са сложили възможно най-лекия уиндоус за лаптоп.Преди бях с уиндоус 7.Лаптопа е hp Compaq 6910pВероятно са ти сложили Windows 10 - от безплатния :D и пълен с бъгове! От по-стар Уиндоус лесно се минава на по-нов с една сравнително лека инсталация и ъпгрейд (софтуерен). От по-нов към по-стар се минава само през Format /:C :D , като губиш и всичко друго инсталирано на харда. Ако харда ти е разделен логически на поне два - в останалите хардове няма да загубиш никаква информация, но някои от програмите може да спрат да работят !

an7raks
10-28-2015, 19:55
Да се хванем на бас, че е възможно да ти заключат двете едно към друго и лаптоп или десктоп да стават само за части, но и за това няма голяма гаранция.
Много искам да го видя това!

JDeel
10-28-2015, 20:18
Да се хванем на бас, че е възможно да ти заключат двете едно към друго и лаптоп или десктоп да стават само за части, но и за това няма голяма гаранция.

Еее, ти пък изхвърли цялата машина заради една майкрософтска боза. Дори да има някаква технология за заключване (която дори да я има едва ли е използвана), най-вероятно би могла да се прескочи. Ако хипотетично има случай при който няма оправия, метка се харда, взима се нов и се инсталира каквото и да е на него. Шанса да се стигне до такова нещо ми се вижда практически нищожен.

ДОТА
10-28-2015, 20:26
Може ключа да е в процесора, може и да е в рама, та маханаето на харда на решава нищо.

JDeel
10-29-2015, 12:49
Да, в червената компонента на 13-я пиксел на 18-я ред от матрицата на дисплея е :) И може да се види само с електронен микроскоп, само че матрицата трябва да се облъчва с микро вълни с много точна тайна честота докато се намира в условията на 28% влажност и температура от 14 градуса по Целзий.

Анонимъс
10-29-2015, 22:05
Преинсталирвал съм от осмица на седмица, малко настройката и намирането на подходящи драйвъри(ако изобщо успееш да си намериш) те забавя, иначе не е голяма философия. А ако преинсталацията е от XP към 7 или обратното, тогава става за 40 минутки работа(средно), но вече, според зависи от щайгата на която се слага, някой зацепват по-бързо, други по-бавно. Казвам го, защото съм останал с убежденията, че уиндолс може да се смени лесно, стига да се занимавате или да сте се занимавали с това. Нито са ви нужни хакерски умения, нито висше, в най-кофти случай - може да отделите малко време, да попрочетете как се премахват някой спънки в преинсталациите, но иначе нещо, което да се дърпа и да не разрешава преинсталация, аз лично не съм виждал. Интересно ми е, споделете някоя статия или нещо друго, да попрочета и явно да науча нещо ново, ако е измислено.

Обаче не разбирам въпроса в първия коментар.. Даден е компютър за смяна на уиндолс, до тук добре. Но в последствие, уиндолса изглежда много по-различен и тук малко противоположност след това, че изглежда, като този, който е бил и преди на компютъра. Хем е по-различен, хем е същия. Може би става на въпрос, че вашия(предишния) е бил с инсталирана тема, а сегашния е с заводски настроена. Да, уиндолса може да се смени и ако върви по-гладно компютъра Ви от преди, тогава не виждам причина в това, ако е малко по-различен, това да е проблем. Може и разликата да е елементарна, като например, преди да сте била с 'модерната тема', а сега да сте с 'класическата', поради причината, че е малко по-оптимизиращ вариант за вашата машина. Може да направите някоя снимка и да ни качите, ако се интересувате от нещо по-конкретно, за да се запознаем с проблема Ви, по-лесно ще е от догадки.

npp
10-29-2015, 23:35
чиста преинсталация на операционна система става бързо с подходящо live cd с инструменти, най-известното такова е hiren's bootcd, с негова помощ всички системни папки от системния дял могат да се изтрият за секунди, понеже именно те са, които биха могли да спънат чистата инсталация на о.с., но първо е добре да се преместят всички важни папки и файлове(обикновено това са документи а също и файлове свалени от интернет или dvd/cd/flash-устройство)