PDA

View Full Version : Трагично положение с този 9-ти клас.



atanasss_raykovvv
10-30-2015, 21:16
Приятели , загрижен съм за моето бъдеще , но тази година предметите станаха от гадни , по-гадни! До миналата година си бях наред , но тази бая го закъсах...
Вече имам 8 двойки , 3-4 тройки и само една петица по Немски. Имам намерение да следвам хубава специалност като Журналистика примерно , ама ако и до 12-ти клас съм така , едва ли... И сега изниква друга пречка , че може да остана с 2-ка за срока почти по всички предмети , и следователно да остана и на изпит , защото аз абсолютно нищо не знам. В 8-ми клас ми пишеха тройки и четворки на поразия , ама тогава изобщо не отварях учебник , и сега направо не ми се мисли , не разбирам как са обяснени уроците в учебниците.
Просто не мога да ви опиша колко гадно се чувствам от това , че има вероятност да не завърша..

NarutoShippuuden
10-31-2015, 14:42
И аз имам подобни опасения като твоите, но има време до завършване на срока и учебната година. Всичко зависи от теб. Седни да си учиш редовно, ако трябва помоли учител да ти обясни нещо, което ти е неясно и най-важното имай желание да се реализираш, защото ако сам не се мотивираш, няма кой да ти изкара оценките.

atanasss_raykovvv
10-31-2015, 18:34
Е дано си прав.

haritov
10-31-2015, 19:25
модерен свят брей

предметите били гадни

аман от лигавщини

-/-
11-03-2015, 19:21
Приятели , загрижен съм за моето бъдеще , но тази година предметите станаха от гадни , по-гадни! До миналата година си бях наред , но тази бая го закъсах...
Вече имам 8 двойки , 3-4 тройки и само една петица по Немски. Имам намерение да следвам хубава специалност като Журналистика примерно , ама ако и до 12-ти клас съм така , едва ли... И сега изниква друга пречка , че може да остана с 2-ка за срока почти по всички предмети , и следователно да остана и на изпит , защото аз абсолютно нищо не знам. В 8-ми клас ми пишеха тройки и четворки на поразия , ама тогава изобщо не отварях учебник , и сега направо не ми се мисли , не разбирам как са обяснени уроците в учебниците.
Просто не мога да ви опиша колко гадно се чувствам от това , че има вероятност да не завърша..

Като гледам как пишеш, по-добре кандидатствай онази журналистика дето са с микрофони, не с клавиатури...

NomNomNom
11-03-2015, 20:07
Един въпрос - учиш ли?
Не, сериозно, не мога да си представя и без учене да се изкарат толкова двойки в училище, което и да е.

inewton
11-03-2015, 20:41
А има и възможност да станеш продавач, метач, мияч… като не ти влиза нищо в тъпата тиква.

Rabalka
11-08-2015, 03:58
Аз в 8 клас останах 9 много зор сега в 10 ми е такова трудно и ако стане да повтарям 10 клас спирам с ученето най вероятно.А уж чета и на часни уроци ходя по математика и пак сащото нищо не запомням.

Seattle
11-08-2015, 06:47
Аз в 8 клас останах 9 много зор сега в 10 ми е такова трудно и ако стане да повтарям 10 клас спирам с ученето най вероятно.А уж чета и на часни уроци ходя по математика и пак сащото нищо не запомням.

Трябва да го разбереш, не да го запомниш. Зубренето не е за всеки.

ОП: сядаш си на гъзО и учиш, тва е истината. Време е да отвориш учебниците и да намалиш времето в файсбука.

Graffa
11-08-2015, 08:44
Здравей,след 8.клас положението става мазало.Ако този срок ти оставят двойка по нещо,не се притеснявай,няма да ти ги зачитат и няма да те пратят на изпит.Условието е да имаш поне тройки втория срок.Такова ни е образованието!Питай учителите за консултации,не оставяй проблемите да те следват и през другите учебни години!Защото ти казвам,не е лесно в горните класове(трябва да имаш знания от предходните години).

fenNaRabalka
11-11-2015, 13:37
Аз в 8 клас останах 9 много зор сега в 10 ми е такова трудно и ако стане да повтарям 10 клас спирам с ученето най вероятно.А уж чета и на часни уроци ходя по математика и пак сащото нищо не запомням.

аз пък в 7 ми и 8 ми имах най голям зор щяха да ме оставят едвам взех поправките

noviat_1
11-11-2015, 14:35
Учи поне за 3 за да завършиш дасакало.

AmxModx
11-13-2015, 15:31
Учи поне за 3 за да завършиш дасакало.

Има магазини от които да купиш падарак за да ни пишат 3 ако не вече викаш баща си да ги трепе и толкова

Rabalka
11-29-2015, 07:43
Учи поне за 3 за да завършиш дасакало.

Уча ама

KASAPA
11-30-2015, 22:21
Ако останеш и в 10 клас ще те призная :lol:

Rabalka
12-01-2015, 09:35
Ако останеш и в 10 клас ще те призная :lol:

За кое бе :lol:

Schweeps
12-01-2015, 11:42
Рано е да се мисли дали ще завършиш,още не си почнал втория срок макар да ти оставят 2ки за първия втория седни учи и се постарай да нямаш поне за втория.Ако имаш и втория срок двойки си на изпит мисли му.От теб зависи!

mlakniwe
12-01-2015, 15:44
Баси идиотите! Материала е толкова лесен от 1-ви до 12-ти клас, просто всички са мързели, не им пука и не се стараят да научат нещо а само гледат да избутат...пълна деградация

Rabalka
12-03-2015, 10:03
Баси идиотите! Материала е толкова лесен от 1-ви до 12-ти клас, просто всички са мързели, не им пука и не се стараят да научат нещо а само гледат да избутат...пълна деградация

Много трудно помня бе кво да напрая ся.Иначе се старая и на часни уроци ходя по математика ма не става нешто

inewton
12-03-2015, 10:11
Много трудно помня бе кво да напрая ся.Иначе се старая и на часни уроци ходя по математика ма не става нешто

Махай ги тия частни уроци. Само си харчиш парите. Ти ако искаш и при Стивън Хокинг ходи на уроци пак няма да се подобриш.

Просто някой хора не са създадени за да мислят.

Rabalka
12-10-2015, 11:03
Ем аз ги спрях вече

Rabalka
01-07-2016, 21:55
Аз май ште изкарам до края на парвия срок и спирам даскалото.Много ми е трудно и няма оправия.

like_a_diamond
01-15-2016, 16:53
Това да не успяваш да запомниш значи, че нямаш добра тактика за учене и разбиране на нещата. Всеки си има свои начини да учи, просто трябва да ги открие. Едно от най-важните неща е да слушаш в час. В час е моментът, в който най-лесно ще можеш да разбереш нещата. Остава само вкъщи да отделиш час-два да ги запомниш. И аз смятам, че има някои учебници, в които нещата са написани объркващо и не всеки би могъл лесно да ги разбере. Затова една от моите тактики е да си водя записки в час и смея да твърдя, че това ми е в огромна полза. Друг начин на учене - за да научиш нещо, по-добре не разчитай само на това, че ако прочетеш урока така както е написан, ще го научиш. Прочети един път урока и се опитай да разбереш за какво става въпрос, след което си прави таблици, схеми, някакви такива неща и така дори визуално ще можеш да запомниш нещо. Например лично аз обичам да си правя таблици, схеми и планове за всеки урок, който уча. Така още докато си записвам нещата и ги систематизирам, разбирам каква е логиката и обмислям написаното.
И още нещо - илюзията "няма да науча този урок, а ще науча следващия" според мен е грешна. Нещата са свързани (особено по предмети като математика, химия, физика, биология и т.н. ) и не разбираш ли нещата още в началото, после ще ти бъде изключително трудно да учиш. Все едно да искаш да построиш някаква къща и да искаш да сложиш прозорци, въпреки че няма стени. Затова ако искаш втория срок да си повишиш оценките, ще трябва да се потрудиш да научиш поне основните неща и от първия срок. И трябва да знаеш, че ще ти се наложи да отделиш доста време за учене. И още един съвет - докато учиш се постарай компютъра да е изключен, а телефона - далеч от теб, защото те действат разсейващо, и пречат на концентрацията. :)

Indistinct
01-15-2016, 17:04
Това да не успяваш да запомниш значи, че нямаш добра тактика за учене и разбиране на нещата. Всеки си има свои начини да учи, просто трябва да ги открие. Едно от най-важните неща е да слушаш в час. В час е моментът, в който най-лесно ще можеш да разбереш нещата. Остава само вкъщи да отделиш час-два да ги запомниш. И аз смятам, че има някои учебници, в които нещата са написани объркващо и не всеки би могъл лесно да ги разбере. Затова една от моите тактики е да си водя записки в час и смея да твърдя, че това ми е в огромна полза. Друг начин на учене - за да научиш нещо, по-добре не разчитай само на това, че ако прочетеш урока така както е написан, ще го научиш. Прочети един път урока и се опитай да разбереш за какво става въпрос, след което си прави таблици, схеми, някакви такива неща и така дори визуално ще можеш да запомниш нещо. Например лично аз обичам да си правя таблици, схеми и планове за всеки урок, който уча. Така още докато си записвам нещата и ги систематизирам, разбирам каква е логиката и обмислям написаното.
И още нещо - илюзията "няма да науча този урок, а ще науча следващия" според мен е грешна. Нещата са свързани (особено по предмети като математика, химия, физика, биология и т.н. ) и не разбираш ли нещата още в началото, после ще ти бъде изключително трудно да учиш. Все едно да искаш да построиш някаква къща и да искаш да сложиш прозорци, въпреки че няма стени. Затова ако искаш втория срок да си повишиш оценките, ще трябва да се потрудиш да научиш поне основните неща и от първия срок. И трябва да знаеш, че ще ти се наложи да отделиш доста време за учене. И още един съвет - докато учиш се постарай компютъра да е изключен, а телефона - далеч от теб, защото те действат разсейващо, и пречат на концентрацията. :)

+++ Напълно съм съгласна. Освен за компютъра :D Ползвам го, за да си пускам музика, успокоява, но в никакъв случай не трябва да е такава, в която се пее. Това вече разсейва.

solo_
01-15-2016, 21:45
Аз май ште изкарам до края на парвия срок и спирам даскалото.Много ми е трудно и няма оправия.

виж как пишеш... :D Много ясно че ще ти е трудно след като дори не можеш да пишеш мужду другото за първи път виждам човек който да е на повече от 4 години и да пише шт а не щ значи представи си какво нещо си... Само ми е интересно един ден какво ще работиш ? По контейнерите ли ?

inewton
01-16-2016, 07:17
виж как пишеш... :D Много ясно че ще ти е трудно след като дори не можеш да пишеш мужду другото за първи път виждам човек който да е на повече от 4 години и да пише шт а не щ значи представи си какво нещо си... Само ми е интересно един ден какво ще работиш ? По контейнерите ли ?

Образованието не е достатъчно условие за намиране на свястна работа. Трябват и други качества.

solo_
01-16-2016, 11:53
Образованието не е достатъчно условие за намиране на свястна работа. Трябват и други качества.

Ето виж сега аз съм висше същество ако щеш вярвай! Хиляди години съм намблюдавал човешката еволюция от планктон до интилигентси същества. През всичките тези години съм разбрал че не ви е нужно да сте много умни... А просто да имате физическа сила и достатъно акъл за оцеляване образованието е просто хартийка която никъде не може да ви послужи освен да си запалите печката. Нужни са ви само умения за оцеляване