PDA

View Full Version : Как да удължа батерията на лаптопа си?



krastata
10-31-2015, 22:14
Здравейте. Питах се как мога да удължа батерията на лаптопа си, защото пада бързо... в рамките на половин - един час в зависимост какво правя. Не играя на игри, когато гледам филми или сериали пада малко по бавно, от колкото когато съм в нета. Знам за намалянето на яркостта, но имам малък проблем с това, тъй като един път ако го направя с по - малка яркост няколко дена не може да си възвърне по - силната яркост плюс това не ми допада. Има ли някакъв начин, чрез който да затворя отворените приложения, както при телефона...знаете, натискаш продължително копчето и махаш отворените приложения. Ако го преинсталирам(което мислех да направя), защото в последно време малко ми е бавен(на около 3 години е, Asus) дали ще пада по - бавно батерията и вирусите(с които предполагам е пълен моя лаптоп) дали имат някаква влияние върху батерията или нямат нищо общо? Благодаря предварително за съветите. :)

SHPAIdURmeN
10-31-2015, 23:42
Има ли някакъв начин, чрез който да затворя отворените приложения, както при телефона...знаете, натискаш продължително копчето и махаш отворените приложения.
Да, чрез Диспечер на задачите, отваря се с тази последователна комбинация от клавиши - Ctrl+Alt+Delete, след това избери Стартиране на диспечер на задачите на анг. Task Manager. Eто как изглежда > http://www.computerhope.com/jargon/t/taskmana.jpg
Цъкаш на процеси/Processes, както на картинката е показано, избираш си процес и го спираш. Препоръчвам ти да не спираш процеси с потребителско име/User name - SYSTEM и LOCAL/Network Service.


Ако забелязваш, че лаптопа има нужда от преинсталиране, направи го, хем ще бъде по бърз.
Та, колкото по голяма производителност, толкова по бързо пада батерията. Висока температура кара батерията да пада бързо. Дори и да не играеш игри, ако има куп отворени приложения, възползващи се от мощността на лаптопа ти, ти разтапят батерията, като масло на слънце, особено ако е стара. Да, възрастта също си дава думата.
Друго, ако ти се вижда иконата на батерията, на таск бара(отдясно, до датата и времето), натискаш десен бутон на нея > Опции на захранването/Power Options., ако я нямаш тази икона или не я намираш влез в Контролен Панел/Control Panel > Опции на захранването/Power Options.

П.С. Пък, можеш и нова да си купиш.

krastata
11-01-2015, 09:48
Много ти благодаря!!!

koko95
11-17-2015, 01:28
Купи си чисто нова батерия или си рециклирай твойта и ще ти държи повече време :)

Кокича
12-01-2015, 10:11
Като е на 100% я махай и дръж компа само на зарядно. Би трябвало да изтрае по-дълго..., ама не ми вярвай много. :D