PDA

View Full Version : Зарядно за лаптоп



koko95
10-31-2015, 22:06
Значи купих си лаптопа втора ръка с някво зарядно доста слабо, което може да захрани само вградената intel hd видеокарта, външната видеокарта не може да я захрани. Параметрите са pentium p процесор с 2 мб cache +3gb ram+nvidia 610m 1gb. Колко вата зарядно трябва да си купя , смисъл колко волта, колко wата? 120w мисля, че стигат , ааа??? Има евтини универсални зарядни, ама не искам да рискувам да ми гръмне лаптопа, все пак доста смартфони са гръмнали в следствие на китайско боклучиво зарядно.

JDeel
10-31-2015, 23:13
Лаптопите се показват по модел. Вътре в лаптопа освен процесор, памет и видеокарта има и цяло дъно, хард, дисплей и други джунджурии дет харчат ток. Всеки модел си е за себе си. Ти може да имаш 17 инчов лаптоп с тия параметри дет си изброил, аз пък може да имам 13 инчов с абсолютно същите. Сещай се, че най-вероятно батериите ни биха били с различен брой клетки и биха изисквали различно напрежение от зарядното.

Най-вероятно имаш проблеми с драйвърите, ама ако чак толкова искаш да знаеш какво зарядно ти трябва, търси информация според модела на машината.

koko95
11-02-2015, 01:22
Лаптопите се показват по модел. Вътре в лаптопа освен процесор, памет и видеокарта има и цяло дъно, хард, дисплей и други джунджурии дет харчат ток. Всеки модел си е за себе си. Ти може да имаш 17 инчов лаптоп с тия параметри дет си изброил, аз пък може да имам 13 инчов с абсолютно същите. Сещай се, че най-вероятно батериите ни биха били с различен брой клетки и биха изисквали различно напрежение от зарядното.

Най-вероятно имаш проблеми с драйвърите, ама ако чак толкова искаш да знаеш какво зарядно ти трябва, търси информация според модела на машината.

В умрелия сайт на packard bell и acer Нищо не пише, да им пикая ... Сравнявах го зарядното със същия лаптоп , само че с вградена видеокарта и по-слаб процесор и зарядното е 1:1 същото.