PDA

View Full Version : Какъв втори език да уча?



Ems03
11-02-2015, 19:14
Аз съм момиче на 12 години и съм от София.
Знам английски за А2-В1 и ми е първи чужд. Най-добрата съм в класа по ае, ходя на курс и смея да твърдя съм доста добра. В семейството ми всички говорят руски и затова аз също го знам оттук-оттам. Без граматиката, но чета и пиша все някак си - разбирам го. Та това мисля да го оставя за трети, колкото успея в бъдеще толкова.
Проблемът е за 2-рия. След 7-ми евентуално ще се местя. Вариантите са немски, испански, френски и италиански. Най-силно се двоумя между немския и испанския. НЕ е сред основните в Европа и е сред най-предпочитаните. Пък и доколкото знам е сред най-перспективните при положение, че първия е АЕ. Но пък е малко скучен...
Испански ми харесва, напоследък много се учи и е често срещан. Но пък не е толкова "уважаван". Навита съм за него.
Италианския и френския по не ги харесвам, пък и са по-трудни. И все пак...
Отдават ми се езиците и имам добра памет. Но ако започна нов език в 8-ми ще ми трябват поне елементарни думички като за начало. Така, че някой ако има идеи да каже какво мисли и какво бил избрал.

inewton
11-02-2015, 19:18
Аз съм за немски. Въпреки, че е най- трудният от тези, които си изброила е наистина доста перспективен (поне в Европа). И не е скучен, зависи какъв подход имаш.

Грозния
11-02-2015, 23:22
Кардинал Рацингеров е прав, че немският е най-труден. За Европа е перспективен, но извън нея е безполезен.

inewton
11-03-2015, 08:04
Кардинал Рацингеров е прав

Ако сменя снимката ще спреш ли да ми викаш така?

NomNomNom
11-03-2015, 08:21
Немски или испански. Вторият е и извън европа. Френски също ти дава бонус в канада.
Немски : Швейцария, Германия, Австрия, и холандски ще ти е по-лесно да научиш - Холандия, Белгия
Испански: всичко испано и португало говорящо - испания, португалия, мексико, бразилия, аржентина ( а всичките изброени почти не говорят английски )
Френски : франция, белгия, канада ( части )

Аз бих избрала и 3те, макар, че немският изглежда ужасен :д

Klaudia11
11-04-2015, 12:39
Немския, макар че е мноого труден, ще можеш да си намериш хубава работа. Знаеш ли колко заводи принадлежат на немци? Зависи какво ще речеш да работиш де.. Но важното е, че ще ти бъде от полза. За романските езици не знам къде ще ти потрябват, освен ако не си някъде в европа, Южна Америка или Канада. Но ако ще си оставаш тук-немския ще ти послужи. Пък и в Германия имаш голям шанс за хубава работа и приемлива заплата, защото никак не е бедна. Във Испания не виждам как по точно ще се издигнеш.

Beyo
11-04-2015, 17:43
http://goo.gl/forms/ylSKWjgNFc Много ви моля, мили хора, да попълнете моята анкетка, защото утре в университета доцента ще ме направи на решетка !!! Много благодаря! :))

NomNomNom
11-04-2015, 20:56
Немския, макар че е мноого труден, ще можеш да си намериш хубава работа. Знаеш ли колко заводи принадлежат на немци? Зависи какво ще речеш да работиш де.. Но важното е, че ще ти бъде от полза. За романските езици не знам къде ще ти потрябват, освен ако не си някъде в европа, Южна Америка или Канада. Но ако ще си оставаш тук-немския ще ти послужи. Пък и в Германия имаш голям шанс за хубава работа и приемлива заплата, защото никак не е бедна. Във Испания не виждам как по точно ще се издигнеш.

Нз дали го прочете , но аз да и съжалявам

Ems03
11-06-2015, 16:35
Мерси за идеите!
Да, като цяла мисля да си оставам тук (най-многото някъде другаде за учене).
Всъщност и аз най-вече по тези причини мисля за немския. Проблемът е в това, че както и вие казахте не е от лесните, а пък аз от 8-ми-12-ти не съм сигурна, че бих успяла

Ems03
11-06-2015, 16:42
Пък и да прибавим, че в тъпото ми даскало няма 2-ри език за прогимназия....

NomNomNom
11-06-2015, 18:01
^^ ако вкараш и частни уроци, и после в уни ако влезеш в специалност с немски ( в су има икономики разни на немски, в ту - индустриално инженерство ) - ей ти го, научен. Може и да работиш в бг с немски.

Ouroboros
11-08-2015, 10:09
В езикова съм, първи Английски, втори Немски. Първата година Английския толкова ни напъваха, че го знаех на едно перфектно B1+ ниво. Сега ни смениха учителката и половината граматика и лексика я забравих и обърках защото сегашната ни е една проста. Зависи от нашата съвест да си учим сами и извън училище ако искаме да вземем някой хубав сертификат. Немски няма да научим, и тази по немски нищо не разбира. Така че, ако държиш на немския - пиши него първи. Ако държиш на ПЕРФЕКТЕН английски - пиши него първи. Но това са езиците - немски и английски, другите аз лично не бих ги избрал.

Ems03
11-10-2015, 12:48
Английския обезателно ми е първия. Немския...ще видим. В коя гимназия си?

SHPAIdURmeN
11-11-2015, 18:38
Английския обезателно ми е първия. Немския...ще видим. В коя гимназия си?
Ако ти се учи извън България, и има не малка възможност да учиш в Германия или Австрия, избери като първи език немския. Английският език е навсякъде около теб, четеш в интернет, слушаш, гледаш сериали и филми на английски, което прави езика по лесен за научаване, а той си е и такъв, особено когато ти се отдава. Съответно няма чак такава нужда да ти е първи чужд, но това е при условие, че е голяма възможността да учиш в немско говоряща страна. Както за немския, същото важи за испанския.

dreamwalker
11-15-2015, 08:43
Ако ти се учи извън България, и има не малка възможност да учиш в Германия или Австрия, избери като първи език немския. Английският език е навсякъде около теб, четеш в интернет, слушаш, гледаш сериали и филми на английски, което прави езика по лесен за научаване, а той си е и такъв, особено когато ти се отдава. Съответно няма чак такава нужда да ти е първи чужд, но това е при условие, че е голяма възможността да учиш в немско говоряща страна. Както за немския, същото важи за испанския.

+++

AmxModx
11-15-2015, 18:04
Английски защото е най-лесен и се иска в цял свят +тва е световен

EleonoraAndreevna
12-09-2015, 09:37
Предлагам немски, защото е интересен и малко труден. И ще ти е по-лесно да го научиш ако го изучаваш в училище. Испанският е много интересен, но него можеш да го научиш и сама, вкъщи. Плюс това немски се учи в почти цяла европа. Докато испанският само в Испания и Северна Америка. Зависи какво искаш за в бъдеще.

inewton
12-09-2015, 09:43
Английски защото е най-лесен и се иска в цял свят +тва е световен

Английският е за тъпаци.

Indistinct
12-09-2015, 16:11
Английският е за тъпаци.

Английският произхожда от немския... Какво следва от това сам решавай.

По темата: Немски! Както и госпожата ми всеки ден казва: Deutsch macht Spaß! :D :D :D

inewton
12-09-2015, 16:15
Английският произхожда от немския... Какво следва от това сам решавай.

По темата: Немски! Както и госпожата ми всеки ден казва: Deutsch macht Spaß! :D :D :D

Не произхожда от немския. Просто имат общи корени.

Староанглийският е интересен език, но съвременният английски е прекалено тъпизиран.

Indistinct
12-09-2015, 16:23
Не произхожда от немския. Просто имат общи корени.

През последните няколко години съм живяла в лъжа...

inewton
12-09-2015, 16:27
Явно да.

lunacy
12-09-2015, 22:12
Английският произхожда от немския...

*от френския
така де, не точно ПРОИЗХОЖДА, но все тая
какъвто ти харесва, аз бих избрала немски или италиански

Грозния
12-10-2015, 16:42
Плюс това немски се учи в почти цяла европа. Докато испанският само в Испания и Северна Америка. Глупости и пак глупости :D!

Английският произхожда от немския...Това не е вярно, тоя път Нютончо е прав:

Не произхожда от немския. Просто имат общи корени.


Както и госпожата ми всеки ден казва: Deutsch macht Spaß! :D :D :DШмерцът става шпас, само в света на мазохистите :D !

какъвто ти харесва, аз бих избрала немски или италиански...би избрала между един безполезен и друг още по-безполезен език :lol: ?

inewton
12-10-2015, 16:45
...би избрала между един безполезен и друг още по-безполезен език :lol: ?

Тъпанар!

P.S. Айде, марш да докладваш!

Indistinct
12-10-2015, 21:03
Тъпанар!

P.S. Айде, марш да докладваш!

Някои си нямат друга работа. :D
А ти си изчисти личните.


По темата: Немския си заслужава мъката
Leiden Sie bewusst!

inewton
12-10-2015, 21:08
Някои си нямат друга работа. :D
А ти си изчисти личните.


По темата: Немския си заслужава мъката
Leiden Sie bewusst!

Тя кака ти наистина си няма друга работа освен да предателства в темата за подмазвачи и да ме преследва във всички теми.

P.S. Изчистих ги.

yakuza_
12-11-2015, 10:49
Бих избрал немския, влез джобса, ще видиш, че доста фирми търсят хора с немски.

golemiq_korab_minava
12-11-2015, 12:03
Немски само ако ти се отдава ученето на езици!

Грозния
12-11-2015, 14:42
Тъпанар!

P.S. Айде, марш да докладваш!Ти май съвсем се изчерпи откъм съдържание :D! Съвсем ли нищо смислено не можеш да кажеш по темата вече?


По темата: Немския си заслужава мъката
И какво точно си заслужава? Я проверете в колко страни се говори любимият ви немски! Само в 3 (две малки и една средна) и всичките граничат по между си :D! Италианският е още по-зле!

inewton
12-11-2015, 14:50
Ти май съвсем се изчерпи откъм съдържание :D! Съвсем ли нищо смислено не можеш да кажеш по темата вече?

Мога, просто не ми се занимава с теб.

Indistinct
12-11-2015, 15:01
И какво точно си заслужава? Я проверете в колко страни се говори любимият ви немски! Само в 3 (две малки и една средна) и всичките граничат по между си :D! Италианският е още по-зле!

Немският не е за всеки, явно не е и за теб ;) Като си толкова наясно с езиците, защо не се насочиш към японския. Да видим дали трите азбуки ще ти стигнат.

inewton
12-11-2015, 15:02
Немският не е за всеки, явно не е и за теб ;) Като си толкова наясно с езиците, защо не се насочиш към японския. Да видим дали трите азбуки ще ти стигнат.

Не я слушай, тя поназнайва немски, ама нали сега пише от друг профил и се прави на важна.

Indistinct
12-11-2015, 15:06
Не я слушай, тя поназнайва немски, ама нали сега пише от друг профил и се прави на важна.

Тя :D

inewton
12-11-2015, 15:07
Тя :D

Мхм. Момиче/жена е.

Indistinct
12-11-2015, 15:11
Мхм. Момиче/жена е.

Как стигна до този извод? :D

inewton
12-11-2015, 15:16
Как стигна до този извод? :D

Не е трудно да се досети човек. Най- вече по коментарите си личи кой друг (по- познат) потребител е.

Грозния
12-11-2015, 15:37
Немският не е за всеки, явно не е и за теб ;) Разбира се че не е за мен и не ми трябва 8) !

...защо не се насочиш към японския.Защото е безсмислен и безполезен във всички страни по света, освен една :D !

Сериозно, по какво избирате или разбирате дали един език ще ви бъде полезен? Това колко е модно и готино или какво ви е казал някой някъде? По-добре се замислете къде и за какво бихте могли да ползвате дадения език ;) !

Как стигна до този извод? :DТеории на конспирацията съчетани със хомосексуални наклонности :D - Нютончо си мисли че съм жена или поне така му се иска :D !

inewton
12-11-2015, 15:43
Теории на конспирацията съчетани със хомосексуални наклонности :D - Нютончо си мисли че съм жена или поне така му се иска :D !

От другия си профил отрича по същия начин. Още едно доказателство за теорията ми.

Indistinct
12-11-2015, 15:44
Разбира се че не е за мен и не ми трябва 8) !
Защото е безсмислен и безполезен във всички страни по света, освен една :D !

Сериозно, по какво избирате или разбирате дали един език ще ви бъде полезен? Това колко е модно и готино или какво ви е казал някой някъде? По-добре се замислете къде и за какво бихте могли да ползвате дадения език ;) !
Теории на конспирацията съчетани със хомосексуални наклонности :D - Нютончо си мисли че съм жена или поне така му се иска :D !

Du verstehst Bahnhof ..

Ти продължавай да портиш другите и скоро и мен ще ме убедиш в теорията на конспирацията на inewton :D

inewton
12-11-2015, 15:48
Добре, щом те не си този (потребител), за когото те мисля значи няма проблем да кажеш какво е моето предположение, нали?

golemiq_korab_minava
12-11-2015, 16:08
Езикът е голямо предимство за бизнеса и международното сътрудничество

Грозния
12-11-2015, 22:45
Езикът е голямо предимство за бизнеса и международното сътрудничествоЗависи кой език ;) .

golemiq_korab_minava
12-12-2015, 08:00
Зависи кой език ;) .
Всеки език. Английския е задължителен, но много немски фирми искат немски.

the dreamer
12-12-2015, 11:57
Препоръчвам ти немския, в Европа най-много се говори немски, след английския, до колкото знам.
Ще ти е от помощ и да не го харесваш. (много твърд език е, чак ти се струва, че ти се карат докато те ухажват :lol: )

Dwyd96
12-12-2015, 12:12
Докато решите къв език трябва да учи, момичето научи китайски вече :д

the dreamer
12-12-2015, 15:23
Докато решите къв език трябва да учи, момичето научи китайски вече :д
:lol:

Грозния
12-12-2015, 16:11
Всеки език. Английския е задължителен, но много немски фирми искат немски.Те и много гръцки фирми искат гръцки, ама не може да се угоди на всеки. Английският върши най-много работа и е най-полезен 8) !

Препоръчвам ти немския, в Европа най-много се говори немски, след английския, до колкото знам. Говориш без да знаеш :D! Я провери къде се говори английски и къде немски ;) ! Немският не е световен език, което го прави по-безполезен от много други езици.

inewton
12-12-2015, 16:14
Говориш без да знаеш :D! Я провери къде се говори английски и къде немски ;) ! Немският не е световен език, което го прави по-безполезен от много други езици.

Френският е още по- безполезен, ама някои хора го учат!

the dreamer
12-12-2015, 17:19
Те и много гръцки фирми искат гръцки, ама не може да се угоди на всеки. Английският върши най-много работа и е най-полезен 8) !
Говориш без да знаеш :D! Я провери къде се говори английски и къде немски ;) ! Немският не е световен език, което го прави по-безполезен от много други езици.
То и мандарин не е световен език, но където и да провериш все ти показва, че е най-говореният.
Аз ти говоря, за езици които се говорят в Европа.

EleonoraAndreevna
12-12-2015, 22:40
аз бих избрала немски или италиански



...би избрала между един безполезен и друг още по-безполезен език :lol: ?

Немският изобщо не е безполезен.....това са пълни глупости.....от къде ви идва тоя акъл???

Грозния
12-13-2015, 10:40
Френският е още по- безполезен, ама някои хора го учат!
http://i269.photobucket.com/albums/jj80/Gabriel_Bucket_2008/3-3.gif
"Отлична логика" :D !

То и мандарин не е световен език, но където и да провериш все ти показва, че е най-говореният.
Аз ти говоря, за езици които се говорят в Европа.

Немският изобщо не е безполезен.....това са пълни глупости.....от къде ви идва тоя акъл???В колко страни, на колко континента и от колко милиона хора се говори английски (испански, френски, дори руски ако щете) и колко немски и италиански :D ?

Че английският е приоритетен, така е. Ама да няма само с един чужд език да стоим? Не сме в позицията за това просто.Английският определено е без конкуренция, но езици като немски и италиански имат далеч по-добри и полезни алтернативи ;) !

inewton
12-13-2015, 10:47
http://i269.photobucket.com/albums/jj80/Gabriel_Bucket_2008/3-3.gif
"Отлична логика" :D !

Май не схвана иронията. Или се опита да отговориш на иронията с ирония?

golemiq_korab_minava
12-13-2015, 11:11
Грозния има право.

Френския повече се говори, класически език е.

Немският сега се учи най-много, защото Германия ней-развитата икономически в Европа...
Ако някой има намерения сериозно да се занимава с конкретната държава или да работи като преводач - всеки език има значение, но ако е просто да му е от полза за бъдеще - тогава не са чак толкова необходими. Пантерката, не знам къде се хвърли с приоритетите и да учи повече от 2 езика, аз познавам човек, който зная 10 езика, но не е хванал Бог за шлифера, защото език къща не храни. А много хора и с развален български се оправят - Боко, барека...

Въпросът е, че училищата не предлагат алтернативи, ами всеки трябва да дава пари за уроци.

inewton
12-13-2015, 11:42
Класически език, друг път. И на всичкото отгоре звучи някак лигаво и гнусно, а и не е много лесен, така че няма смисъл да се учи.

А от кои хора толкова се говори? От африканците. :D

golemiq_korab_minava
12-13-2015, 11:50
Класически език, друг път. И на всичкото отгоре звучи някак лигаво и гнусно, а и не е много лесен, така че няма смисъл да се учи.

А от кои хора толкова се говори? От африканците. :D
Канада, Южна Америка

inewton
12-13-2015, 12:04
"German is the most widely spoken native language in the EU.
Germany boasts a 99% literacy rate.
German belongs to the three most learned languages in the world as well as the ten most widely spoken languages in the world.
German is among the top five most widely used languages on the Internet.
One fourth of the tourists in the U.S. are German speaking.
Germany is the second most popular European destination for American tourists.
German is the official language in seven countries (Germany, Austria, Switzerland, Liechtenstein, Luxemburg, as well as parts of Italy and Belgium).
German is spoken by over 100 million people world-wide.
With 22 %, German-Americans represent the largest ethnic group in America today (according to the 1990 Census). Some prominent examples include Albert Einstein, Levi Strauss, Henry Kissinger, and Werner von Braun."

Официална статистика.

golemiq_korab_minava
12-13-2015, 12:23
Такива статистики въобще не са ефективни..

German is spoken by over 100 million people world-wide.

Честно ли? В това чусло включени ли са 80 милиона германци ? Те китайците са 1.7 милиарда

German is the official language in seven countries (Germany, Austria, Switzerland, Liechtenstein, Luxemburg, as well as parts of Italy and Belgium).


Тея малки държавици.. Руския например се говори в Казахстан, Монголия, Беларус, Украйна и редица бивши съветски републики, фармиращи най-голяма част от територията на Земята? хахха


Турисити у нас не идват само германци.

Германия е силна държава (за сега).

SHPAIdURmeN
12-13-2015, 13:26
Гледам и се чудя, защо тази тема има 3 страници, след като вече е отговорено по дадения въпрос.
Та, попаднах на един коментар, който обяснява 2-те(излишни)страници, ето го и него :

Няма да важи 100%, особено ако се обслужва от Балкан стар-скандал!

Грозния
12-13-2015, 15:31
Официална статистика.И като е официална, би ли посочил източниците 8) ? А :D ?

German belongs to the three most learned languages in the world as well as the ten most widely spoken languages in the world.Пълни глупости! Немския не е в топ 10 нито на най-изучаваните нито най-говорените (като брой държави и хора) езици в света!

German is among the top five most widely used languages on the Internet.Къде в интернет? По целия свят или само в централна Европа :D ?! А по интернет страници написани на немски? А по брой хора посещаващи страници на немски? А :D ?

One fourth of the tourists in the U.S. are German speaking.
Germany is the second most popular European destination for American tourists.И кво 8) ?! Дори това да е вярно, да не мислиш че на американците (или на някой друг) им пука за това или че са почнали да учат немски :D ?!

German is the official language in seven countries (Germany, Austria, Switzerland, Liechtenstein, Luxemburg, as well as parts of Italy and Belgium).Това са на практика само 3 държави.

German is spoken by over 100 million people world-wide.
99% от тези немскоговорящи се намират в централна Европа. В целият останал свят са по малко от 1%!

With 22 %, German-Americans represent the largest ethnic group in America today (according to the 1990 Census).Данните са ти стари - към днешна дата латиносите сигурно са повече ;) !

Тея малки държавици.. Руския например се говори в Казахстан, Монголия, Беларус, Украйна и редица бивши съветски републики, фармиращи най-голяма част от територията на Земята? хаххаТова доказва че дори руският, който не е световен език е по-полезен от немския ;) !

inewton
12-13-2015, 15:36
Няма да споря с теб. Това, което са написали хората е вярно и точка.

Грозния
12-13-2015, 15:52
Няма да споря с теб. Това, което са написали хората е вярно и точка.Знам, че е вярно, затова го написах :D! Благодаря! Поне си призна, че не си прав 8) !

inewton
12-13-2015, 16:13
В момента не ми се спори. Но ако искаш някой път мога да ти обясня предимството да знаеш немски.

golemiq_korab_minava
12-13-2015, 18:17
стигнаха ниво Б2 по италиански, мисля, че само едната беше ходила няколко месеца на урок по веднъж в седмицата.

П.С. Боко и Бареков в едно изречение с "чужд език" отказвам да взема на сериозно, камоли да коментирам.
Оня, дето го познаваш, не "знае" 10 езика, а евентуално се оправя в чужда страна, колкото да не се загуби. Даже и тва му е много. Наскоро един такъв, дето "знаеше" 6 езика ме питаше какво значи overdressed и обясняваше как неговото ниво по езика зависи от събеседника по някаква странна логика.
Както и да е, абсолютно не смятам, че е изхвърляне да се знаят 2 езика на около 25, примерно. Дори човек да не е бил в езикова и да е имал друг фокус в живота, така да се каже.
Не знам колко перфектно ги знае човек, но е на разговоримо ниво. При някои хора им се отдава, до 45 - 50 годишна възраст над 5 езика е допустимо да се научат.

Изхвърляне е, не идеята да се научат 2 езика, ами че го пишеш в реда на мисли, че хората без език са под нивото.

golemiq_korab_minava
12-13-2015, 18:44
Но хора с 1 език (английски ) - не са. В случай в спора ви с грозния.

Въпреки това голяма част от наши директори не знаят езици. Странно как са станали директори, ама и децата си назначават, пък за превода викат други хора. ц ц

ДОТА
12-14-2015, 08:37
Съжалявам, ама хората без език (разбирам английски, не говоря за хора, които знаят "само" по 2 езика) СА под нивото и не са конкурентноспособни.

Над твоето ниво може да е само някой с чип в главата, с по-модерен чип от твоя.
Някой трябва да запише всичките ти глупости и след това да издаде книга ' как да убедим другите, че сме идиоти'

stalker681
12-14-2015, 18:08
Tyrski,Arabski,Afganistanski

Prepory4vam ti Tyrskiq gali slyha

LoveInfect
12-16-2015, 22:21
Аз уча испански, изключително лесен език, красив език, приятен за учене, говори се в цяла латино америка. Немския, имай навпредвид че е с падежи, ако пътуваш в Европа ще ти е по полезен, но всички които говорят немски, говорят и английски. Иначе ако си забелязала езикът си звучи доста агресивно.
Моят съвет е най добре проучи какви са учителите за двата предмета. Ако си с лош учител, нищо няма да научиш независимо от езика. По добре учи патагонски ако щеш, но с добър учител, от колкото който и да е едик с лош учител!

Mary_Jane_69
12-17-2015, 23:32
Немският е щуротия, ползваш го в Германия и тук-там някъде другаде, абсолютно не си струва целият напън, плюс че всички бежанци вече са ти взели хляба от Германия.
Ich bin volna schmetterlingisch

Mary_Jane_69
12-18-2015, 05:29
Ха, кой го казва.
Ти пък звучиш сякаш признаваш само дойчето, испанският език има много повече почва, тъй като е по-разпространен.

golemiq_korab_minava
12-18-2015, 10:54
Начи, ако смяташ, че хора, които не знаят нито един чужд език, покрив над главата или са ориентирани към това да просят по улиците,

Голяма част от бежанците учат езици. А българите, които емигрират, с какви покриви над главите им ги вкарваш? Освен мизерни квартири, като на бежанцити, научили езика и работещи.

Mary_Jane_69
12-18-2015, 12:14
Да говори се в Швейцария и някви германци поели из други държави - в къщите си.
И не са само 80млн, а 160 плюс 80те милиона в Сирия

therichbitch
12-18-2015, 12:57
3 пъти ура за Райха
Амин

corbV2
12-18-2015, 13:31
И къде толкова се говори испански викате? В банановите републики от Латинска Америка или самата Испания, която не е в никак цветущо икономическо положение?

inewton
12-18-2015, 14:06
3 пъти ура за Райха
Амин

Amen, Schwester!

Mary_Jane_69
12-18-2015, 17:06
И къде толкова се говори испански викате? В банановите републики от Латинска Америка или самата Испания, която не е в никак цветущо икономическо положение?

И кво от тва, говорим за разпространение на езика, а не за икономическото състояние на страните, в които се ползва

Tinker Bell
12-21-2015, 14:34
Важното е да запазите детското в себе си и да бъдете добри, за да отидете в Невърленд при покойния Питър Пан и останалите. Учете какъвто език ви харесва.

Dwyd96
12-23-2015, 09:41
Важното е да запазите детското в себе си и да бъдете добри, за да отидете в Невърленд при покойния Питър Пан и останалите. Учете какъвто език ви харесва.

Ами ако Невърленд е рая за деца и те не порастват никога, защото са мъртви?? А ? Ко шв кажеш? Mind blow ;s

Риннеган
12-23-2015, 22:29
Немски

BTW Три езика не са ли ти в повече?От личен опит ти казвам,че т'ва не е много лесно.

Грозния
12-23-2015, 23:34
НемскиСмях :D ! Има поне 4-5 езика, които са по-полезни и по-разпространени от тоя немски 8) !

Риннеган
12-24-2015, 08:32
Смях :D ! Има поне 4-5 езика, които са по-полезни и по-разпространени от тоя немски 8) !
Тука спорът е Немски VS Испански а не кой език се говори повече.

Challenger
12-24-2015, 19:38
Немският е по-добрият избор, според мен, не слушай тези, които казват, че езикът звучи грубо и т.н., всичко си е наред, само малко трудно се свиква с граматиката, но с повече упражнения... :)

inewton
12-24-2015, 20:00
Немският е по-добрият избор, според мен, не слушай тези, които казват, че езикът звучи грубо и т.н., всичко си е наред, само малко трудно се свиква с граматиката, но с повече упражнения... :)

Чадо, и ти ли знаеш немски!?

P.S. Помниш ли ме?

Challenger
12-24-2015, 21:48
Чадо, и ти ли знаеш немски!?

P.S. Помниш ли ме?

Да ^__^, все още го уча, не мога да кажа, че го владея на много високо ниво. Разбира се, че те помня. :)

Грозния
12-25-2015, 16:44
Или на колко комуникираш сравнително свободно?

/към ГрознияДва други (освен български) 8) !

GeorgiBinev
12-27-2015, 14:31
Два други (освен български) 8) !

Руски и Английски ?

Ivaaaaa
12-27-2015, 19:46
Аз пък мога да казвам "здрасти" и "обичам те" на десет езика.

tireheb
12-27-2015, 22:50
nemskiqt e bezpolezen
ispanskiqt i frenskiqt sa pedalski

tyiche nemski, predpolagam
:O

Грозния
12-28-2015, 09:38
nemskiqt e bezpolezen
ispanskiqt i frenskiqt sa pedalski

tyiche nemski, predpolagam
:OТи български още не си научил, къде си тръгнал :D ?!

tireheb
12-28-2015, 18:26
съ рогата напредъ

Ivaaaaa
12-28-2015, 19:40
Ти български още не си научил, къде си тръгнал :D ?!

Всъщност ти не преливаш от граматическа и пунктуационна интелигентност. Освен това трябва да преминеш на метадонова терапия за прекомерна употреба и зависимост към удивителни знаци.
Никът ти трябва да е пълен член, но зад такова комплексирано ... /не ми идва думата/ значение (?) не може да има нещо различно от малък член.

inewton
12-28-2015, 19:48
Чада, не се карайте! Немският е най- интересен и най- полезен.
Causa finita!

Грозния
12-28-2015, 23:32
Всъщност ти не преливаш от граматическа и пунктуационна интелигентност. За начало искам да те поздравя с една подходяща песен :) :
https://www.youtube.com/watch?v=IEFi5Gsi1d8&feature=youtu.be&t=49s
И кой ми го казва - баннатата за писане на латиница, системно :D!

Никът ти трябва да е пълен член, но зад такова комплексирано ... /не ми идва думата/ значение (?) не може да има нещо различно от малък член.Нито си спала с него, нито ще спиш, така че какво те вълнува члена :D ? Или може би те вълнува, след като толкова си се фокусирала да обсъждаш нещо, което нито си виждала, нито ще видиш, но явно си мечтаеш :D 8)!

Айде пусни си пак песента и хубава вечер ;) !

Чада, не се карайте! Немският е най- интересен и най- полезен.
Causa finita!Чадо, в заблуждение си :) !

Ivaaaaa
12-29-2015, 06:57
Toz pyk, ahahaha. Latinicata mi nqma nishto obshto s vrodeniq ti mentalen deficit. Dori za chalga nqmash vkus.

inewton
12-29-2015, 07:02
Чадо, в заблуждение си :) !

Знам, че съм ти модел за подражание, но ще те помоля да не ме имитираш.

Ewok
12-29-2015, 13:00
Никът ти трябва да е пълен член, но зад такова комплексирано ... /не ми идва думата/ значение (?) не може да има нещо различно от малък член.

Всъщност, ако се води прозвище (както би се възприело в случая), си е правилно с кратък член.

Ivaaaaa
12-29-2015, 13:23
Всъщност, ако е обръщение, е пълен член.

Ewok
12-29-2015, 13:43
и към кого се обръща?

Ivaaaaa
12-29-2015, 14:15
Към кого се обръща, лол :д
За да е правилно употребена формата за кратък член, прозвището трябва да бъде като допълнение/характеристика към основното нещо, а тук липсва такова. Мн хипотетично ми идва и не мисля, че етиологията е идиопатична.

Ewok
12-29-2015, 14:50
Не трябва да е допълнение, прозвището си е прозвище. Преведи си nickname на български и ще разбереш в случая как е правилно.

Мислех си да се изкажа и относно втората част, но ще си замълча, защото ще изглежда като заяждане (а най-вероятно и ще е такова).

Хайде, со здраве.

Ivaaaaa
12-29-2015, 15:05
Много е забавно "имам какво да кажа, но ще си замълча". Психопатите и социопатите таят всичко в себе си, недей. Не знам какво толкова има да се казва за това, но ще се радвам да прочета. Относно другото - можеш да се запознаеш със същината на думата, на мен не ми е нужно. Тази същина подкрепя твърдението ми. Докато не прочета нещо съществено, ще иронизирам, съжалявам.

golemiq_korab_minava
12-29-2015, 15:17
от мухата слон ;д

Ivaaaaa
12-29-2015, 15:40
Общо взето - да. Фокусът ми беше върху омонимния еквивалент, ноо заеби :д

Грозния
12-29-2015, 16:36
от мухата слон ;дНе съм очаквал че две жени ще ми обсаждат... члена :lol: и дали е пълен или кратък :D !
Както казват в маркетинга - няма такова нещо като лоша реклама 8) !

Риннеган
12-29-2015, 20:12
Не съм очаквал че две жени ще ми обсаждат... члена :lol: и дали е пълен или кратък :D !
Както казват в маркетинга - няма такова нещо като лоша реклама 8) !

обсаждам =/= обсъждам

Това са две различни неща.

Обсаждам :
(гл.) опасвам, ограждам, заграждам, обикалям, заобикалям, окръжавам, блокирам
(гл.) обграждам, обкръжавам

Обсъждам :
(гл.) обмислям, разглеждам, помислям

golemiq_korab_minava
12-29-2015, 21:00
you know every languages

Anita1234
12-29-2015, 21:11
Не се подлъгвай за Немския!Аз обикновенно много уча и получавам 6 пък кво......тоя немски ми докара 2-а!!!!

Риннеган
12-29-2015, 21:41
Не се подлъгвай за Немския!Аз обикновенно много уча и получавам 6 пък кво......тоя немски ми докара 2-а!!!!

I call this bullshit!Немският не е ракетно инженерство,не е толкова труден.Преди години имах желанието да го науча и наистина ми стана интересен(домързя ме да продължа)и си спомням,че не е толкова труден колкото казват всички.

Ivaaaaa
12-29-2015, 22:44
обсаждам =/= обсъждам

Това са две различни неща.

Обсаждам :
(гл.) опасвам, ограждам, заграждам, обикалям, заобикалям, окръжавам, блокирам
(гл.) обграждам, обкръжавам

Обсъждам :
(гл.) обмислям, разглеждам, помислям

Може да си мисли, че го обсаждам в имагинерния му свят.

Грозния
12-29-2015, 22:51
обсаждам =/= обсъждамО, да, чак сега го видях, всички правим грешки "а" и "ъ" са едно до друго на клавиатурата :D , но може грешката да се окаже вярна

че го обсаждам ...8)

Риннеган
12-29-2015, 23:05
Може да си мисли, че го обсаждам в имагинерния му свят.

That's some sexual stuff.


О, да, чак сега го видях, всички правим грешки "а" и "ъ" са едно до друго на клавиатурата :D , но може грешката да се окаже вярна
8)

Може,може

inewton
12-30-2015, 07:39
О, да, чак сега го видях, всички правим грешки "а" и "ъ" са едно до друго на клавиатурата :D , но може грешката да се окаже вярна
8)

На лесбофантазии ли се отдаде вече? Извратеността ти няма граници, чадо. Ще трябва да те изповядам.

inewton
12-30-2015, 07:40
Не се подлъгвай за Немския!Аз обикновенно много уча и получавам 6 пък кво......тоя немски ми докара 2-а!!!!
Така е при зубърите. Като се появи малко логика започват да издишат.

Грозния
12-30-2015, 18:20
На лесбофантазии ли се отдаде вече? Извратеността ти няма граници, чадо. Нютон(инке), ти май отдавна не си правил(а) секс и за пореден път се размечта :D! Чак на мъже налиташ вече! Срамота!

inewton
12-30-2015, 19:02
Нютон(инке), ти май отдавна не си правил(а) секс и за пореден път се размечта :D! Чак на мъже налиташ вече! Срамота!

Г-це С..., не се правете на умряла лисица. Познаваме се!

Liora
01-02-2016, 20:05
Испанският не ми харесва, италианският звучи по-хубаво.
Иначе немският ще ти е най-полезен и няма да ти е много труден, тъй като вече знаеш английски. Граматиката му е малко гадна.

Грозния
01-03-2016, 13:14
Иначе немският ще ти е най-полезен и няма да ти е много труден, тъй като вече знаеш английски. Граматиката му е малко гадна.Звучиш почти като че ли говориш от личен опит... но не :D! Ако мислиш че английският много помага за немския - сбъркала си 8) !

Indistinct
01-03-2016, 13:18
Звучиш почти като че ли говориш от личен опит... но не :D! Ако мислиш че английският много помага за немския - сбъркала си 8) !

Най гадно става като започнеш да пишеш и да се изразяваш на Denglish. :D

solo_
01-03-2016, 21:58
Най гадно става като започнеш да пишеш и да се изразяваш на Denglish. :D

след най се слага тире _!_

Indistinct
01-04-2016, 12:03
След "най" се слага тире. _!_

Какво ще ми оправяш грешките, бе, грамотен? :D

Едно тире съм изпуснала и вече голямата излагация. И не винаги след "най" се слагa тире.

solo_
01-04-2016, 14:17
Какво ще ми оправяш грешките, бе, грамотен? :D

Едно тире съм изпуснала и вече голямата излагация. И не винаги след "най" се слагa тире.

Ей секси :D

Indistinct
01-04-2016, 14:30
Ей секси :D

Очаквам песента ти. Нямам търпение да те видя как се излагаш.

solo_
01-04-2016, 15:08
Очаквам песента ти. Нямам търпение да те видя как се излагаш.

Няма да бъде днес а в сряда.. Ся имям работа и за това така

solo_
01-04-2016, 15:09
ПС: Ей секси :D представи си че през цялото време си пред мен https://www.youtube.com/watch?v=x6M3zeHNk3g

Indistinct
01-04-2016, 15:18
ПС: Ей секси :D представи си че през цялото време си пред мен https://www.youtube.com/watch?v=x6M3zeHNk3g

Пак ли отлагаш песента? Разбра, че не е толкова лесно, нали?

Ако беше пред мен досега да си си получил ритника!

solo_
01-04-2016, 15:22
Пак ли отлагаш песента? Разбра, че не е толкова лесно, нали?

Ако беше пред мен досега да си си получил ритника!

Тоя ритник го чакам ... ако нямаш метър и 80 нищо не можеш да ми направиш... Относно до песента сега за нямам свободно време и така аз не съм като теб цял ден да плюскам

Indistinct
01-04-2016, 15:28
Тоя ритник го чакам ... ако нямаш метър и 80 нищо не можеш да ми направиш... Относно до песента сега за нямам свободно време и така аз не съм като теб цял ден да плюскам

Ауу, заболя. Право в емоциите. :D

Дори и ритник не заслужаваш.

По темата: Немският коства много усилия и ако нямаш симпатии към езика, ще го намразиш!

solo_
01-04-2016, 15:29
Бал съм ти емоциите... мисълта ми е че наистина не заслужавам ритник на прасе ти и крака не можешда си вдигнеш :D :D миндилка

Dwyd96
01-05-2016, 08:07
Всички раздели ли ще осереш бе соло ;(

solo_
01-05-2016, 10:25
Всички раздели ли ще осереш бе соло ;(

Къде съм се наакал ? Те ми говорят и аз им говоря ако ти не знаеш аз съм тип с много свободно време направо съм скандал за това саписвам песни през ноща съм навън с приятели а през деня бей-ги-би :D

IseeDEADbodies
01-06-2016, 18:29
Момчето е от Бургас, оставете го намира, хахахахха.

mincheto
01-25-2016, 16:15
Аз в момента уча френски и италянски знам и испански
Препоръчвам ти да се захванеш с немски или френски.
В Белгия,Германия,Австрия говорят немски,дори и в Холандия го поназнайват както и северна Полша,която граничи с Германия както и Люксембург.Френски пък се говори във Франция,Африка,Белгия и Люксембург.Те Люксембурци и Белгийци говорят немски и френски.

Ewok
01-25-2016, 16:52
Френски пък се говори във Франция,Африка,Белгия и Люксембург.

Ама в цяла Африка ли, или само в столицата?

mincheto
01-25-2016, 17:22
Е подробности не знам може и да им е национален 2ри

venito1
01-25-2016, 20:37
krevaten

stalker681
02-18-2016, 07:16
Турски

solo_
02-18-2016, 11:58
Арабски