PDA

View Full Version : Объркана



Dariiia
11-02-2015, 20:14
Имам нужда от съвети. На 12 години съм и се чувствам много стресирана, объркана, страхлива и разочарована. Постоянно ме използват, на никой не му пука за мен ,когато съучениците и приятелите ми имат нужда от помощ -аз винаги съм насреща, а когато аз имам - никой, ама никоййй,без изключение... Постоянно изпитвам стрес ,за няма и най-малкото нещо не спирам да се притеснявам.Нямам много приятели, защото повечето гледат само да ме манипулират.Постоянно ме мачкат ,опитват се да ме използват .Отличничка съм в класа и повечето се смеят, когато съжалявам за по-слаба оценка. Не разбирам това. С нищо не съм го заслужила. Имам нужда от съвети и се надявам да ми помогнете за това. Ще съм ви благодарна.

jp_morgan
11-05-2015, 20:02
"приятелите ми имат нужда от помощ -аз винаги съм насреща, а когато аз имам - никой, ама никоййй,без изключение..."
Ако това е така,съветвам те да замениш думата "приятели" с думата "познати".
Смеят ти се като съжаляваш за по-ниска оценка,тези,които не са отличници и за тях не е нормално някой да "ореве света" за това,че е изкарал 4-ка. Казвам ти го защото и на мене са ми били странни такива драматизирания,а дори не може да се каже,че бях от слабите ученици...представям си те какво са си мислили. Когато изкарвах сравнително ниска оценка,приемах нещата нормално...и да,смешно ми беше когато някой започнеше да се оплаква (това между другото е типично предимно за момичетата). Трябва да знаеш,че не смеят на тебе,а на реакцията ти,защото за тях не е нормална.
Съветвам те,когато изкараш такава оценка,да не показваш на всички съученици колко кофти се чувстваш,ти пак си съжалявай,но не го показвай,в крайна сметка няма никаква файда от това,даже обратното-сама виждаш до какво води.