PDA

View Full Version : Бихте ли завършили средното си образование в чужбина?



Talasamche2
11-03-2015, 14:12
Здравейте, от известно време това е основната тема на разговор в семейството ми, в общи линии не се говори за нищо друго. Имам по-малък брат, който се е записал и иска да отиде на изложение, баща ми го подкрепя, а майка ми е абсолютно против, бил още малък, не бил готов, не осъзнавал, че още има нужда от семейството и т.н., майка орлица.
Вкъщи е пълен цирк, може и малко да ревнувам, та реших да събера малко мнения по въпроса. Вие дали бихте отишли да учите в чужбина, ако имате такава възможност. :)

NomNomNom
11-03-2015, 19:03
'Ми защо не, стига да имат възможност семейството ми. И зависи в коя държава, какво училище, какви предмети, но като цяло да - получаваш, ако не друго, железен втори език ( минимум ), + мулти култи опит от малък и после ако си в чуждо уни пак - ще е далеч по-лесно да се адаптираш.
А майка ти много се е зажалила за него, надявам се съзнава, че и второто й дете ще е мъж, а не в розова рокличка.

Nasseto
11-04-2015, 08:19
И аз съм на тоя хал и реших да поровя малко тука, препоръчха ми го приятели, които доста умни съвети са намерили.При мен пак е малко обратното - наште само ми пилят да се махам, а аз не съм сигурен, че ми се зачуква в няква холандска или английска провинция.ПО-скоро в Софията бих дошъл, всичките ми приятели, които отидоха студенти в УНСС се кефят и викат, че е супер.

inewton
11-04-2015, 08:24
всичките ми приятели, които отидоха студенти в УНСС се кефят и викат, че е супер.

Ако ще записваш с цел различна от учене (по- точно ако ученето ти е последен приоритет) и ти ще се кефиш много в УНСС.

daniela0108
11-04-2015, 08:32
И аз съм на тоя хал и реших да поровя малко тука, препоръчха ми го приятели, които доста умни съвети са намерили.При мен пак е малко обратното - наште само ми пилят да се махам, а аз не съм сигурен, че ми се зачуква в няква холандска или английска провинция.ПО-скоро в Софията бих дошъл, всичките ми приятели, които отидоха студенти в УНСС се кефят и викат, че е супер.

човече ти луд ли си? всичко в Студентски град е супер...,поне по отношение на купоните,но не се залъгвай,че образованието ти тук ще си струва. след като си решил да се поровиш из форума, аз бих те посъветвала да следиш информациите относно възможностите за образование. наскоро имаше страхотно изложение- Дни на Италианското образование в България, което ако беше посетил едва ли щеше да мислиш за Студентски град. знам,че тази събота и неделя има отново изложение но за средно образование,така че ако имаш брат или сестра поне той или тя да се зъвползват от тази възможност.

Beyo
11-04-2015, 17:04
http://goo.gl/forms/ylSKWjgNFc Много ви моля, мили хора, да попълнете моята анкетка, защото утре в университета доцента ще ме направи на решетка !!! Много благодаря! :))

Nasseto
11-05-2015, 11:33
Абе не ми е само до купона, но за чужбина най ме притеснява, че ще затъна в някви заеми и после като завърша ще се чудя как да ги плащам.

daniela0108
11-06-2015, 07:53
Абе не ми е само до купона, но за чужбина най ме притеснява, че ще затъна в някви заеми и после като завърша ще се чудя как да ги плащам.

е защо ще затъваш в заеми. ще живееж според възможностите си, а и в повечето случаи можеш да спечелиш стипендия,с която ще си живее нормално. тъй че догодина дерзай и не изпускай подобни изложения и възможности.иначе за сестра ти бих горещо препоръчала сегашното изложение през тази събота и неделя. ще бъдат представени водещи училища за средно образование. пък защо не да си направи една езикова ваканция догодина лятото.
ето повечко инфо:
https://web.facebook.com/obrazovan/posts/10153670063897243

shoshoni
11-06-2015, 08:13
Talassumche2, мен пък майка ми ме води на повечето изложения, септември бях за висше, а този уикенд ще ходя за средно, същото, което даниела е пуснала.
Ето и формата за регистрация,
http://bsfair-bg.com/registration/
Запишете се за изпитите, той брат ти сигурно знае, но са адски полезни! :)

Talasamche2
11-06-2015, 11:08
Talassumche2, мен пък майка ми ме води на повечето изложения, септември бях за висше, а този уикенд ще ходя за средно, същото, което даниела е пуснала.
Ето и формата за регистрация,
http://bsfair-bg.com/registration/
Запишете се за изпитите, той брат ти сигурно знае, но са адски полезни! :)

Майка ми се беше газирала, но сега кротна, даже ще го придружи. Писах му за същото става въпрос, той вече се бил регистрирал.

Nasseto
11-09-2015, 10:07
споделете някакви впечатления след изложенията, за тези, които няма да могат да отидат
мерси много
и най-вече за финансовата страна на въпроса