PDA

View Full Version : Приятелката ми е пушачка



miro_93
11-03-2015, 22:19
Здравейте, мъж на 22 години съм, имам си приятелка от 4 месеца. Момичето е много добро и красиво на 21 години, обичаме се и връзката ни засега е стабилна, нямаме сериозни разправии. Едно нещо много ме дразни в нея-това, че пуши, нещо което мен по принцип ме отблъсква. Споделял съм й го няколко пъти, тя ме разбира, обаче пуши от 2 години и вече се е пристрастила, каза ми, че се е опитвала 2 пъти да ги спре, но не се получавало за повече от 3-4 дни. Пуши по 8-10 цигари дневно, сравнително слаби, но ми е много тегаво, че сама си вреди на здравето всеки ден… дайте идея какво да направя, за да я накарам да ги спре или поне намали драстично и спре постепенно, просто много я обичам и не искам да си трови организма милата? Благодаря предварително за отговорите. :)

inewton
11-03-2015, 22:22
Отровен ти е мозъка на тебе от предразсъдъците на тъпаците.

an7raks
11-04-2015, 06:22
Ебах тея предразсъдъци... http://media.snimka.bg/s1/3087/032417399.jpg?r=0

Ся ще кажеш, че всички подобни снимки са измислици, за да наплашат хората. Възможно е, не съм вадил дробове на пушачи и непушачи, но пък лично съм чувал как сравнително млади хора (около 40) се дерат всяка сутрин като старци, дето са тичали да хванат трамвая. Сигурно е само съвпадение, че пушат като на ТЕЦ-а комина. Виждал съм и как човек на моите години не може да пробяга 600м, а след 2 месеца без цигари ги избяга... На свински тръс, ама ги избяга.Сигурно пак е само съвпадение. ;)

NomNomNom
11-04-2015, 06:53
Нещото, което ме дразни повече от пушачите, са светите деви, които им се бъркат.

Ewok
11-04-2015, 07:00
Мен пък много ме дразни цигареният дим, физически. Не съм от хората, които правят забележка, но, ако приятелят ми пуши, това определено няма да ми хареса и ще се опитвам да го откажа от пушенето. Още повече, че не е като да го карам да се друса, а е нещо полезно :д

inewton
11-04-2015, 07:11
Ебах тея предразсъдъци... http://media.snimka.bg/s1/3087/032417399.jpg?r=0

Ся ще кажеш, че всички подобни снимки са измислици, за да наплашат хората. Възможно е, не съм вадил дробове на пушачи и непушачи, но пък лично съм чувал как сравнително млади хора (около 40) се дерат всяка сутрин като старци, дето са тичали да хванат трамвая. Сигурно е само съвпадение, че пушат като на ТЕЦ-а комина. Виждал съм и как човек на моите години не може да пробяга 600м, а след 2 месеца без цигари ги избяга... На свински тръс, ама ги избяга.Сигурно пак е само съвпадение. ;)

А има и хора на 90 години, които цял живот пушат, на тази възраст продължават да пушат и са живи и здрави.

Kitty Bloom
11-04-2015, 07:21
Четох за един, на който му открили каверна на белия дроб и до края на живота си изкарал с половин, умрял на 80 и нещо, а през живота си не е палил цигара и не е близвал алкохол. Така че за никой няма гаранция, и да пушиш, и да не пушиш, ако ти е писано, мреш. :D

Иначе гаджето навярно ясно осъзнава, че пушенето не е полезно, но едва ли ще ги спре заради теб или някой друг, след като е пробвала и бе ѝ се е получавало. Ако си я обичаш истински, ще продължиш да си с нея въпреки вредния навик. :)

GoldenBoyAtanasov
11-04-2015, 07:44
Човек,направи един компромис.Ще правиш много повече компромиси,които ще са по-тежки от едно тютюнопушене.

an7raks
11-04-2015, 07:49
А има и хора на 90 години, които цял живот пушат, на тази възраст продължават да пушат и са живи и здрави.

Има хора, които оцеляват при падане от 8-мия етаж.
Това с "ако ти е писано" е такъв булшит, че няма накъде...

inewton
11-04-2015, 07:58
Има хора, които оцеляват при падане от 8-мия етаж.
Това с "ако ти е писано" е такъв булшит, че няма накъде...

Има, ама са малко, а дълголетни пушачи колкото искаш.

an7raks
11-04-2015, 08:08
Ама то и дълголетните пушачи са по-малко от дълголетните непушачи или пушещи по цигара на ден.

//Не оспорвам правото на хората да си пушат/пият/друсат или скачат от 8-мия етаж. Не ми пука особено за смъртността или здравето на населението. Просто казвам, че разбирам автора повече от добре.

inewton
11-04-2015, 08:13
Аз пък не го разбирам. На нея това вече й е навик, няма отказване. То е все едно да й каже да спре да пикае (защото го дразни) и да очаква, че това ще доведе до нещо добро за момичето.

Klaudia11
11-04-2015, 11:33
Остави я да си пуши. Нейното здраве е това, ти гледай себе си. Като на теб ти е неприятно, не означава че винаги ще се съобразяват с твоето мнение.

an7raks
11-04-2015, 15:05
Аз пък не го разбирам. На нея това вече й е навик, няма отказване. То е все едно да й каже да спре да пикае (защото го дразни) и да очаква, че това ще доведе до нещо добро за момичето.

Искаш да кажеш, че спирането на цигари е невъзможно? :lol:

inewton
11-04-2015, 16:10
Искаш да кажеш, че спирането на цигари е невъзможно? :lol:

На практика- да. Има много малко изключения.

an7raks
11-04-2015, 16:17
Добре. :lol:

Грозния
11-04-2015, 16:19
...обаче пуши от 2 години и вече се е пристрастила, каза ми, че се е опитвала 2 пъти да ги спре, но не се получавало за повече от 3-4 дни. Пуши по 8-10 цигари дневно, сравнително слаби...Просто се лигави като някоя кифла! Ако ти е кеф да си с нея и нещата, които правите :D прецени дали можеш да изтърпиш пушенето. Тя не пуши много, само се лигави. Ако връзката не те удовлеворява (със или без пушене), зарежи я и си намери друга ;)! Успех!

Beyo
11-04-2015, 16:23
http://goo.gl/forms/ylSKWjgNFc Много ви моля, мили хора, да попълнете моята анкетка, защото утре в университета доцента ще ме направи на решетка !!! Много благодаря! :))

kaRamella
11-21-2015, 08:08
Помоли я да пуши на терасата и готово. Както каза Клаудия, не всеки иска да се съобразява с твоето мнение.

lunacy
11-21-2015, 09:41
не сте за никакви гаджета щом искате да ги променяте

щом не искаш приятелката ти да пуши си намери приятелка, която не пуши

marilyn
11-21-2015, 12:36
Много е тъпо да се опитваш "да я накараш" да спре. Тя ще го направи ако иска. Говори с нея, кажи ѝ, че не ти е приятно и че ще се радваш, ако тя ги откаже, ама без да наставничиш. Помоли я да пуши на балкона, примерно, да не омирисва стаята, в която сте (ако сте вкъщи).

Цигари се отказват, а две години пушене нищо не са. Тъпото е, че ѝ досаждаш и ѝ мрънкаш колко е вредно и бла, бла. По-добре е да ѝ я насърчаваш, че има воля и че може да ги спре, а не като някоя лелка да опяваш колко е вредно.

ДОТА
11-21-2015, 13:24
щом не искаш приятелката ти да пуши си намери приятелка, която не пуши

и ще пусне тема 'приятелката ми се друса, как да я накарам да спре'

LoadRunner
11-21-2015, 15:31
абе ако тр да съм честен аз пуша ама приятелката ми не трябва да е такава
имах една много неприятна преди, пушеше като печка винаги искаше да се целуваме, не я ебеше дали е яла дали е пушила
отврат беше дъхът и, убиваше и всичко женско

AmxModx
11-21-2015, 16:47
Здравейте, мъж на 22 години съм, имам си приятелка от 4 месеца. Момичето е много добро и красиво на 21 години, обичаме се и връзката ни засега е стабилна, нямаме сериозни разправии. Едно нещо много ме дразни в нея-това, че пуши, нещо което мен по принцип ме отблъсква. Споделял съм й го няколко пъти, тя ме разбира, обаче пуши от 2 години и вече се е пристрастила, каза ми, че се е опитвала 2 пъти да ги спре, но не се получавало за повече от 3-4 дни. Пуши по 8-10 цигари дневно, сравнително слаби, но ми е много тегаво, че сама си вреди на здравето всеки ден… дайте идея какво да направя, за да я накарам да ги спре или поне намали драстично и спре постепенно, просто много я обичам и не искам да си трови организма милата? Благодаря предварително за отговорите. :)

Като се разболее от рак тогава сама ще ги спре

miro_93
11-24-2015, 14:13
От автора:Благодаря ви за коментарите и мненията, някои положителни, други не чак толкова. С моето момиче говорихме по въпроса и стигнахме до консенсус преди 2-3 седмици да ги намали засега. Купува си точно 2 кутии за седмица и така пуши по 5-6 цигари дневно (син давидов, каквито винаги е използвала). Грам не е вмирисана, винаги взима дъвка след цигара или лентичка за уста :) Щяла до около Коледа да пуши толкова, пък после ще се опита да ги намали още с идеята до другото лято да ги спре ако успее. С добро телосложение е, само да не надебелее ако спре с този вреден навик. Преди да почне да пуши 12-ти клас е била същата като в момента.

И "AmxModx" най-учтиво те моля да не говориш така по нейн адрес, недай си Боже, не предизвиквай съдбата...

Грозния
11-24-2015, 16:12
...говорихме по въпроса и стигнахме до консенсус преди 2-3 седмици да ги намали засега...Ааа ясно, само да ти кажа, че уговорките с наркоманите са същите, резултатите - също :) !

С добро телосложение е, само да не надебелее ако спре с този вреден навик.Това е мит!

LoadRunner
11-24-2015, 16:14
Това е мит!
таралеж ти бивш пушач ли си че да даваш мнение?

inewton
11-24-2015, 16:18
От автора:Благодаря ви за коментарите и мненията, някои положителни, други не чак толкова. С моето момиче говорихме по въпроса и стигнахме до консенсус преди 2-3 седмици да ги намали засега. Купува си точно 2 кутии за седмица и така пуши по 5-6 цигари дневно (син давидов, каквито винаги е използвала). Грам не е вмирисана, винаги взима дъвка след цигара или лентичка за уста :) Щяла до около Коледа да пуши толкова, пък после ще се опита да ги намали още с идеята до другото лято да ги спре ако успее. С добро телосложение е, само да не надебелее ако спре с този вреден навик. Преди да почне да пуши 12-ти клас е била същата като в момента.

И "AmxModx" най-учтиво те моля да не говориш така по нейн адрес, недай си Боже, не предизвиквай съдбата...

Много си тъп, това да не ти е казарма?

Скоро ще те остави и по- добре за нея.

Borntobewild..
11-29-2015, 10:16
Накарай я да прочете "Не пуша вече" на Алън Кар, аз пуших 3 години и ги спрях с тази книга :)

miro_93
11-29-2015, 18:14
Благодаря за съветите отново, сега си го караме по 5-6 цигари дневно и така, мислим догодина като завърши унуверситета тя да се изнесем да живеем заедно, може тогава цигарите вече да ги няма като нещо в ежедневието й. И не, няма да ме остави, обичаме се достатъчно силно и се подкрепяме ;) Дразни ме това, че си пуши в колата и вътре има пепел и мирише, ама си е нейна, в моята не давам да се пали нищо. Тя покрай приятелки 12-ти клас е пропушила и ей го на сега...иначе е много сладка и симпатична :3

inewton
11-29-2015, 19:11
Накарай я да прочете "Не пуша вече" на Алън Кар, аз пуших 3 години и ги спрях с тази книга :)

Хахахахах всички ти повярваха.

mlakniwe
11-30-2015, 06:52
И моята приятелка пуши, но вече съм се отказал да се занимавам с това да я карам да ги спира, каквото иска да прави не е малка вече, просто ме дразни това, че понякога сме нямали никакви пари дори за храна и тя си купува цигари, нормално е да се дразня и аз не пуша, и баща ми също, майка ми пушеше,но се разболя и беше на косъм от смъртта и от тогава не е пушила, но трябва ли да стане нещо гадно за да ги спреш, но вече няма да има смисъл. Както да е това си личен избор на всеки, просто аз не разбирам как някой хора взимат по 300 лв заплата и пушат по 2 кутии на ден-няма логика, и това, че цигарите успокояват и едва ли не са полезни, както повечето пушачи казват не е вярно, напротив точно обратното-причиняват тревожност! Не е гаранция, че като не пушиш, пиеш и тнт ще си здрав и ще живееш по-дълго, но пак е по добре според мен за организма, добре, че сега приятелката ми пуши по 1 малка кутия на седмица и то слаби, пак е нещо преди беше по-зле и двамата рядко пием алкохол,2-3 пъти в месеца да кажем, но просто не разбирам защо ако в днешно време не пиеш, не пушиш/не само цигари/ и тнт все едно не си нормален, само защото не си от мнозинството...Това е моето мнение аз съм против цигарите, алкохола, наркотиците и тнт-човек може да бъде щастлив и да се забавлява и без тези неща

yakuza_
11-30-2015, 08:51
Цигарите успокоявали, успокояват, защото си свикнал да пушиш, все едно ако си свикнал да се храниш между 5 и 7 и решиш да ядеш чак в 9, ми ще си гладен като куче. Да не говорим за миризмата от дрехите на пушачите... Така си представям катастрофа между химически тоалетни. Имах един авер който пушеше от 12 годишен, при това здраво пушене, мина през всичко ел.цигари, сам да си ги свива, разни тютюни вносни, но към 20-21 започна да кашля доста зле, реши да ги спре и повече не е пропушил. Лично аз не понасям пушенето, особено когато съм на затворено място, очите ми сълзят.

Borntobewild..
12-05-2015, 17:15
Хахахахах всички ти повярваха.

"приятелче" и да не ми вярваш не ме вълнува особено, казвам какво ми е повлияло на мен, хвани книгата, погледни я и да не си пушач прочети я и пак ще си говорим ;)

inewton
12-05-2015, 21:29
"приятелче" и да не ми вярваш не ме вълнува особено, казвам какво ми е повлияло на мен, хвани книгата, погледни я и да не си пушач прочети я и пак ще си говорим ;)

Не смятам да си губя времето да я чета, не чета подобни книги.

Това, че на теб ти е повлияла е съвсем друго нещо.

golemiq_korab_minava
12-06-2015, 06:32
Най-голямата глупост у хората е цигарите и пушенето, след войната. Защо пушат - смисъл има ли? Няма? Простотия.

Грозния
12-06-2015, 15:12
Защо пушат -?Правят се на готини :D !

смисъл има ли? Няма?Няма :)!

MaGuSs
12-15-2015, 00:33
Като се разболее от рак тогава сама ще ги спре

Като забременее също ;) Така че младеж давай, тебе чака :D :D :D