PDA

View Full Version : Изисквания за СТЮАРДЕСА



desita.p
11-08-2015, 11:12
Здравейте! Искам да ви попитам какво се изисква за да станеш стюардеса? Колко езика? Аз съм 10-ти клас и също искам да попитам върху кои учебни предмети трябва да наблегна повече? Благодаря предварително!

NomNomNom
11-08-2015, 13:53
ЗА-ВИ-СИ от авиокомпанията, за която искаш да летиш и зависи в кой регион.Съответно и конкуренцията варира.
Потърси списък на топ авиокомпаниите в света/европа, и разгледай изискванията за да добиеш представа.
Основно са:
- английски - минимум B2, трябва да го владееш много много добре.
- втори език е предимство
- трябва да можеш да плуваш добре
- ръст - на пръсти трябва да достигаш определена височина ( без токчета ), но често искат да си минимум 160 - 165см висока.
- татуировки - в някои авиокомпании искат да нямаш видими, след като облечеш униформата, в други - изобщо
- възраст - някъде искат 18г. , другаде - 21 минимална ( има и максимална )
- опит в обслужването на клиенти е предимство
- като човек трябва да си много толерантна, търпелива, вежлива, и да забравиш егото си ( но ако някой е много груб, си носи последствията като кацне самолета, тъй че няма да те тормозят безнаказано )

Иначе, на сайтовете на авиокомпаниите обявяват изискванията, кога набират персонал, как протича целия процес по интервюиране и наемане. Някои източни даже идват в европа и имат нещо като дни на отворените врати в различни държави, където можеш да подадеш св/документи и да задаваш въпроси ( май за емиратес бях чела, че правят така )

Последвай ето тази група във фейсбук:
https://www.facebook.com/cabincrewexcellence/?fref=ts
И им изчети уебсайта, имат много полезна информация.

desita.p
11-08-2015, 14:13
Много ти благодаря :)