PDA

View Full Version : Тормоз



mimi.qnova
11-10-2015, 07:06
Здравейте аз съм на 18 години имам приятел от година и три месеца от начало всичко беше добре но от преди два месеца нашите започнаха да се карат с мен и да ми забранят да излизам. Държат се с мен като с прислужница и само аз чистя и оправям тяхната къща, но най-лошото беше преди един месец когато се опитах да изразя собственото си мнение за това че искам да ме пускат да излизам всеки ден и не до 9,а до малко по-късно. Тогава баща ми ме посини цялата и ми разби устата и ми забраниха да се виждам с приятеля си. Изтърпях месец да не го виждам но вчера не издържах и избягах от последните два часа от училище за да го видя и класната се обадила на баща ми и дойдоха в къщата му за да ме вземат, аз им казах че няма да тръгна защото не искам, те ме дръпнаха и след това започнаха да ми говорят глупости че моя приятел взимал наркотици и че бил алкохолик, аз им казах че искам да се изнеса и да отида при него защото семейството му е уникално и ме взимат за тяхно дете и се грижат за мен добре, мащехата ми каза че като се изнеса ще ме намерят и пак ще ме върнат. Решила съм да си изкарам ограничителна заповед срещу тях защото това не е първият път на психически тормоз и смятам че на 18 не могат да ме спрат да се изнеса от вкъщи, дори съм си намерила работа, от тях не искам нищо. Моля ви дайте ми съвет

inewton
11-10-2015, 07:30
Това не е тормоз. Нарича се дисциплина. Понятие, непоняно за днешната младеж.

mimi.qnova
11-10-2015, 07:50
Каква дисциплина е това да си на 18 и да си затворник вкъщи, аз да не съм в казармата

inewton
11-10-2015, 18:35
Дете, слушай родителите си!

А работиш ли?

eazyv
11-10-2015, 18:45
Момичето каза, че си е намерило работа. Не е длъжна да търпи нито физически, нито психически тормоз. Това не е дисциплина, нито начин за възпитание. Изнеси се, само ако си сигурна, че ще можеш да се издържаш сама и недей да разчиташ на приятеля си и семейството му. Действително докато живееш под покрива на вашите и те те издържат не можеш да кажеш нищо, но след като си пълнолетна те съветвам да си намериш работа и да се изнесеш. Не е толкова лесно, но според мен далеч по-трудно е да се справяш с такива родители.

inewton
11-10-2015, 18:52
но след като си пълнолетна те съветвам да си намериш работа и да се изнесеш.

Това пък какво трябваше да означава? Пълнолетието не означава умение за самостоятелен живот. Има и 30 годишни, които ги издържат техните.

eazyv
11-10-2015, 19:04
Е, има ги всякакви. Не съм казала, че след като е пълнолетна може да се справи сама. Имам в предвид, че има годините да направи тези неща. В крайна сметка тя си преценява дали може да се справи.

mimi.qnova
11-11-2015, 05:29
обмисляла съм го доста пъти и смятам че съм готова да се справям сама.

Melancholia St. Clair
11-12-2015, 22:15
изнасяй се веднага

WLBrown
11-14-2015, 00:21
Издръж още малко при родителите си,намери си работа и започни да събираш за да можеш да си наемеш апартамент.Не разчитай на приятеля ти,не знаеш кога ще се скарате и ще останеш на улицата

gimli
11-14-2015, 17:13
Аз съм баща ти с майка ти решихме като станеш на 35г. да те пуснем до 20:00, но не до по късно, ясен ли съм? :D

ani4ka_0808
11-16-2015, 18:23
инесе ли се ? В кой град живееш ?

mimi.qnova
11-18-2015, 07:35
Пазарджик

AmxModx
11-18-2015, 09:42
Здравейте аз съм на 18 години имам приятел от година и три месеца от начало всичко беше добре но от преди два месеца нашите започнаха да се карат с мен и да ми забранят да излизам. Държат се с мен като с прислужница и само аз чистя и оправям тяхната къща, но най-лошото беше преди един месец когато се опитах да изразя собственото си мнение за това че искам да ме пускат да излизам всеки ден и не до 9,а до малко по-късно. Тогава баща ми ме посини цялата и ми разби устата и ми забраниха да се виждам с приятеля си. Изтърпях месец да не го виждам но вчера не издържах и избягах от последните два часа от училище за да го видя и класната се обадила на баща ми и дойдоха в къщата му за да ме вземат, аз им казах че няма да тръгна защото не искам, те ме дръпнаха и след това започнаха да ми говорят глупости че моя приятел взимал наркотици и че бил алкохолик, аз им казах че искам да се изнеса и да отида при него защото семейството му е уникално и ме взимат за тяхно дете и се грижат за мен добре, мащехата ми каза че като се изнеса ще ме намерят и пак ще ме върнат. Решила съм да си изкарам ограничителна заповед срещу тях защото това не е първият път на психически тормоз и смятам че на 18 не могат да ме спрат да се изнеса от вкъщи, дори съм си намерила работа, от тях не искам нищо. Моля ви дайте ми съвет

Защо не се оплачеш в агенция закрила на детето ? няма значение че си на 18 а и защо още си с тях след като си на 18


ПС Как ще се държат така с теб я стани и им разбий нещо в простите тикви...

inewton
11-18-2015, 15:59
Защо не се оплачеш в агенция закрила на детето ? няма значение че си на 18 а и защо още си с тях след като си на 18


ПС Как ще се държат така с теб я стани и им разбий нещо в простите тикви...

Не! Не го слушай, това е Сатана в човешки образ.

AmxModx
11-18-2015, 16:46
Не! Не го слушай, това е Сатана в човешки образ.

Прав си имам нужда от екзорсист !!!

AmxModx
11-18-2015, 16:54
Това пък какво трябваше да означава? Пълнолетието не означава умение за самостоятелен живот. Има и 30 годишни, които ги издържат техните.

Тези 30 годишни са неудачници

inewton
11-18-2015, 17:30
Прав си имам нужда от екзорсист !!!

Искаш ли да ти подаря билет за Ватикана?

inewton
11-18-2015, 17:31
Тези 30 годишни са неудачници

Именно.

AmxModx
11-18-2015, 17:46
Искаш ли да ти подаря билет за Ватикана?

Може да го убия тъй че недей иначе бих отишъл да разгледам там как е

inewton
11-18-2015, 17:49
Кого да убиеш?

AmxModx
11-18-2015, 17:59
Кого да убиеш?

Ако попа или там екзорсиста ме изневре мога да му навредя сега съм в период нервна криза

inewton
11-18-2015, 18:04
Ако попа или там екзорсиста ме изневре мога да му навредя сега съм в период нервна криза

Не е нервна криза, нарича се пубертет. Ще мине, спокойно.

AmxModx
11-18-2015, 18:10
Не е нервна криза, нарича се пубертет. Ще мине, спокойно.

Не е пубертет а нервна криза

inewton
11-18-2015, 18:24
^ Наричай го както искаш.

AmxModx
11-18-2015, 18:33
^ Наричай го както искаш.

долна черта + възклицателен знак + долна черта

inewton
11-18-2015, 18:36
А + n + a + t +h + e + m + a + "възклицателен знак" (както ти го наричаш).

AmxModx
11-18-2015, 18:46
А + n + a + t +h + e + m + a + "възклицателен знак" (както ти го наричаш).

Ти си скоба + нула + скоба

inewton
11-18-2015, 18:54
А ти си едно малко непослушно тролче. И защо си буден в тоз' късен час, чадо? Децата трябва да си лягат рано. Марш в леглото!
Causa finita!

Достопочетен и смирен раб Божи inewton

AmxModx
11-18-2015, 19:06
А ти си едно малко непослушно тролче. И защо си буден в тоз' късен час, чадо? Децата трябва да си лягат рано. Марш в леглото!
Causa finita!

Достопочетен и смирен раб Божи inewton

Ти си болен господин рАб ще те разбия само да те докопам