PDA

View Full Version : Търся от ония хартиени неща, наречени книги..



Julli_siatkowka
11-11-2015, 18:38
Напоследък хората не четат, ама изобщо. Писна ми хората да ми виждат книгите и да казват "-Ти добре ли си т'ва не бих го пипнал дори"макар че се чувствам доста добре като знам че няма да съм като тях в бъдеще...anyway...Сега по темата... Имам нужда от помощ, искам да си купя книга на романтична тематика, тъй като убийствата ми омръзнаха :D Само да ги пипна и вече знам как ще свършат (образно казано) За предпочитане са дебелите романи, с грабваща история, но не от сорта на "Скитница" и "Здрач"...нищо лично! Ще съм супер благодарна ако помогнете. Знам, че все още ви има там някъде, хора! :D ;)

inewton
11-11-2015, 18:55
Напоследък хората не четат, ама изобщо. Писна ми хората да ми виждат книгите и да казват "-Ти добре ли си т'ва не бих го пипнал дори"макар че се чувствам доста добре като знам че няма да съм като тях в бъдеще
Защото само с такива хора общуваш.

За предпочитане са дебелите романи, с грабваща история, но не от сорта на "Скитница" и "Здрач"...нищо лично!
Например аз се сещам за "Парижката Света Богородица"; "Брулени хълмове"; "Птиците умират сами"; "Изборът на Софи"; "Гордост и предразсъдъци"; "Разум и чувства", а защо не и "Коледна песен".

Знам, че все още ви има там някъде, хора!
Но сме застрашен вид!

Julli_siatkowka
11-12-2015, 09:59
"Изборът на Софи" и "Разум и чувства" си ги записвам веднага. На другите вече успях да им се нарадвам. Аз започнах да чета Джек Лондон и съм влюбена! Но си оставам зимните книги за големия студ. :D


Защото само с такива хора общуваш.

Само от това тесто замесени останаха... Да си призная вече, сигурно е задръстено ама, по-добре е да не общуваш, е не чак съвем да не го правиш, ноо... Книги, музика и по-малко хора :D

inewton
11-12-2015, 11:33
Само от това тесто замесени останаха... Да си призная вече, сигурно е задръстено ама, по-добре е да не общуваш, е не чак съвем да не го правиш, ноо... Книги, музика и по-малко хора :D

Ами не знам, моите приятели (почти) всички четат. Все пак човек сам си избира приятелите. А като търсиш няма как да не намериш, не са чак такава рядкост такива хора.

А ти на колко си всъщност?

Julli_siatkowka
11-12-2015, 18:33
Ами не знам, моите приятели (почти) всички четат. Все пак човек сам си избира приятелите. А като търсиш няма как да не намериш, не са чак такава рядкост такива хора. Така е! Има такива, които четат комикси или Манга, но (за мен) това не са книги, които да те научат на нещо, да те накарат да се замислиш за живота или просто да те накарат да мислиш. Да, хубави са за развлечение, но... Ще си намеря моите хора някой ден, не се предавам. Имам още много време. На 15 съм :)

Mischeto
11-13-2015, 12:43
,,Ние лъжците" е мн хубава

denidimitrova
11-13-2015, 13:26
Нямаш си и на представа кооолко много хора четат ;)

inewton
11-13-2015, 14:42
Нямаш си и на представа кооолко много хора четат ;)

Не думай…!

Ти да не си студентка?

Kitty Bloom
11-13-2015, 16:50
"Всички наши места" :)
На изчезване сме, ама ни има още!

Indistinct
12-05-2015, 15:33
Щом си на 15 "Сняг вали" ще ти допадне много. На мен толкова ми хареса, че сега си я поръчах и на друг език.

Borntobewild..
12-05-2015, 23:02
Чети "Птиците умират сами" видях, че ти е препоръчана по-горе няма да съжаляваш .. Иначе поредицата Лукс е готина, ако обичаш фантастика, няма общо със "Здрач" и е и романтична ;)

Julli_siatkowka
12-06-2015, 12:58
Прочетох "Всички наши места" и ми хареса, добър замисъл. Хареса ми още, че историята беше представена и от страната на момчето, и от тази на момичето...

"Сняг вали" я четох миналата зима, малко лигавичка, но човек има нужда и от такива книги. :D

Взех си "Птиците умират сами", но не съм я почнала още. Сигурна съм, че ще ми хареса.

А "Лукс"...-нали казват -"Не съди за книгата по корицата" ама заглавието леко ме разколебава :D Каква е историята в поредицата?

Borntobewild..
12-06-2015, 15:07
Никак не е приятно да започнеш всичко отначало.

Това определено е чувството, което Кейти изпитва, когато е принудена да изостави живота си във Флорида и да се премести в дълбоката провинция на Западна Вирджиния. И последното, което е очаквала, е да срещне Деймън.

Деймън е по-различен от всяко друго момче, което Кейти е срещала. Той е арогантен, супер дразнещ и, добре де, изключително привлекателен. Въпреки това обаче, Кейти е решена да стои далеч от него. До нощта, в която светът й се преобръща.


Това е резюмето на първата книга :) И аз бях много разколебана, първата книга се казва "Обсидиан" ако ти е интересно има ги и в pdf. формат.

fuel.
12-28-2015, 12:34
Крадецът на книги от Маркъс Зюсак е много хубава и ми се струва,че ще ти хареса не е точно романтична,но все пак ще ти хареса.Пробвай и Великия Гетсби-тя вече е романтична,Гордост и предразсъдъци,Да убиеш присмехулник...добре де не харесвам любовни романи и не май не съм чела достатъчно скоро,че да ти препоръчам някоя,но майка ми чете,, Бяла като мляко червена като кръв" и каза,че е много много хубава-може да я погледнеш,ако искаш.

[stephanie]
12-31-2015, 08:07
Ето от книгите, които аз харесвам:
Реликвите на смъртните - Касандра Клеър
Адски устройства - Касандра Клеър
Скъпоценни камъни - Крестин Гир
Гондолата на времето - Ева Фьолер
Легендата - Мари Лу
Стъкленият трон - Сара Дж. Маас
Избора - Кийра Кас
Хекс Хол - Рейчъл Хокинс
Лунните хроники - Мариса Мейър
Мога още много да ти предлагам, но мисля , че тези ще ти харесат. :)

didi222
01-10-2016, 23:18
Препоръчвам:
"Спасителят в ръжта" – Дж.Д.Селинджър
"Брулени хълмове" – Емили Бронте
"Тетрадката" – Никълъс Спаркс
"Гордост и предразсъдъци" – Джейн Остин
"Птиците умират сами" – Колийн Маккълоу
"Парижката света Богородица" – Виктор Юго
"Елинор и Парк" на Рейнбоу Роуъл (*)
"Делириум" на Лорън Оливър;
Поредицата "Изборът" на Кийра Кас;
Поредицата "Саванти" на Джос Стърлинг: Скай, Феникс, Кристал, Мисти, Ейнджъл
"Целувка за Ана", "Звезди за Лола" и "Рисунка за Айла" на Стефъни Пъркинс;
"Три метра над небето" и "Искам те" – Федерико Моча
"Теория за любовта от пръв поглед" на Дженифър Смит;
"Всички наши места" – Дженифър Нивън
"Girl online и рокбожественярското момче от Бруклин" – Зоуи Съг
"Перфектна химия" – Симон Елкелес
"Любов по време на глобално затопляне" и продължението "Островът на изобилната любов" от Франческа Лия Блок
Приятно четене! ^^

Julli_siatkowka
01-17-2016, 18:13
Благодаря за страхотните предложения! Някой от тях съм чела и се радвам, че има и други впечатлени. : )

petia1
01-18-2016, 18:26
Толкова ли нямате каквво да правите е предпочитате вместо да сте навън, да седите в една поза взирайки се в книга ??

FirePenguin
01-20-2016, 10:42
Като цяло всички книги на Джон Грийн без Уил Грейсън, на мен не ми хареса много... най-много ми хареса Хартиени градове. Също поредицата Адски устройства и Реликвите на смъртните, който между другото сега получи сериал, вече има 2 епизода, но те не са чак толкова сладникави, има и екшън в тях. И най-вече поредицата Дивергенти, която е страхотна и освен екшън има и любовна история и много комплексни ситуации.

didi222
01-23-2016, 14:25
Толкова ли нямате каквво да правите е предпочитате вместо да сте навън, да седите в една поза взирайки се в книга ??

Толкова ли няма какво да правиш освен да висиш във форумите и да сипеш хейт? (:

didi222
01-23-2016, 14:43
Благодаря за страхотните предложения! Някой от тях съм чела и се радвам, че има и други впечатлени. : )

Радвам се, че предложенията ти харесаха. :) В другите отговори намерих и аз нещичко, което да прочета.
После сподели впечатления. (:

baby_baby
02-10-2016, 19:28
"Господин Неустоим" от Сюзън Елизабет Филипс
"Седем години копнеж" от Силвия Дей
"Моят път към теб" от Никълъс Спаркс