PDA

View Full Version : Как се дистанцирате от човек, който не харесвате след среща?



movuvule
11-11-2015, 18:50
Ето я ситуацията:

Дали сте момче или момиче няма значение. Излизате с някой на среща, но не го харесвате особено. Как бихте се дистанцирали от него след това (при положение, че той/тя продължи да ви търси)? Ще го отбягвате? Ще му кажете директно? Друго? Обосновете се, моля.

inewton
11-11-2015, 18:57
Казваш директно за да няма недоразумения. Ако не е психопат ще спре да те търси.

movuvule
11-11-2015, 19:02
И аз съм на това мнение, но има много хора, които предпочитат игноририрането пред това, просто да си кажат директно и да се приключи. Интересно ми е защо е така :)

LyLac2309
11-11-2015, 19:24
Директно 100% Просто и го кажи, човек. Така тя няма да очаква повече. Не и давай напразни надежди.

ДОТА
11-11-2015, 19:28
Аз се правя, че не ги познавам или им давам да се разберат с жена ми.

RapExotic
11-12-2015, 10:35
Да не си попаднал на 120 килограмова леличка в някой сайт за запознанства?

WLBrown
11-12-2015, 11:02
Здравей,най-добрият вариант в тази ситуация е да бъдеш честна/ен и тактична/ен разбира се (за да не нараниш самочувствието на този човек).Подходи правилно и обясни как стоят нещата,ако не те разбере спри да му отговаряш.Все някога ще схване все пак

Omega
11-16-2015, 10:37
Коментара на Рапекзотик ме преви от смях : ) иначе съвета на WLBrown е точен.

marilyn
11-16-2015, 19:04
Най-добре е човек да е честен. Случвало ми се е и предпочитам да си кажа, че няма да се получи нищо. Лошото е като другата страна не вдява и продължава да настоява. Тогава ставам неоткриваема по телефон, фб и т.н.

therichbitch
11-17-2015, 08:23
да си кажа, че няма да се получи нищо
другата страна не вдява и продължава да настоява
Значи нещо ти куца в изказа или е от типа "не", ама пърхайки с мигли.
Е, има го и вариантът да си неустоима и затова да продължават да нахалстват.


он: Може би няма да кажа директно: махай се, не те ща. Гадно би било. Започвам да се държа по- студено, хората се отдалечават неволно и не се чувстват отхвърлени.

NomNomNom
11-17-2015, 08:51
Ако си жена, в момента в който развалиш "мистерията" около себе си, мъжкото ще изгуби интерес. Ако не изгуби, започваш да му говориш за бившия ти. Или, избери си някой твой интерес, който можеш да признаеш пред себе си, че може да е досаден за другите ( при мен е работата, при други е астрологията, религията, политиката), заливай го по темата с безсмислени дилеми и детайли,и ще избяга.
Ако не стане, време е за твърдо не.

tori
11-17-2015, 09:26
Аз се правя, че не ги познавам или им давам да се разберат с жена ми.
+100000 :lol:

jghgh
11-17-2015, 10:31
Ами трябва да си бърз с реакциите, още по време на срещата превключваш с отношението, малко се дистанцираш, държиш се делово. В крайна сметка не са ти нужни повече от 5мин, да прецениш дали харесваш един човек или не, на чисто инстинктивно ниво.
За да не си груб с човека и да не разваляш самочувствието му, представяш себе си като по-скучен, незаинтересован от нищо човек. Той сам ще стигне до някакъв извод, че не си подхождате. За каквото и да подхваща тема, не ти е в интересите, все си на друга вълна, наопаки.

Ако и сред срещата не вдене, или просто ти самият/ти самата си бил по-топъл, защото и ти си се надявал на нещо, това, което е написала therichbitch е добър съвет. Дистанцирано, хладно отношение. Добавям и постоянна "заетост", нямаш време дори за кафе.

В идеалните случаи човекът сам се усеща и остава някак със запазено достойнство.
Има едно понятие social grace. В него не влиза да казваш директно как нещата нямало да се получат, ако не си попитан директно, разбира се.

marilyn
11-17-2015, 10:41
Значи нещо ти куца в изказа или е от типа "не", ама пърхайки с мигли.
Е, има го и вариантът да си неустоима и затова да продължават да нахалстват.



Хич не претендирам да съм толкова неустоима, просто има хора, които сякаш не вдяват като им казваш или показваш своето отношение. И смятат, че могат да те убедят, че видиш ли, трябва да сте заедно. Аз хич не обичам да съм груба, когато режа някого, освен ако крайно не е заслужил. Но понякога ставам, просто защото искам да се отърва от досадник.

Ewok
11-17-2015, 10:46
От коментара на jghgh се сетих

Подаването на ръка за чао в края на срещата е достатъчно красноречиво :д

paradosou
11-17-2015, 11:06
На мен пък не ми харесва да ме оставят да се сещам, че всичко е безсмислено. Момчета май не са ми го правили де (минути за самореклама 8-)), ама сигурно се дължи на факта, че не съм хич настъпателна.
Случвало се е като ми направят предложение за излизане да отговоря с "Нямам желание, сори" и от там нататък ми е досадно да разпитват ама как, ама защо, пък и не се чувствам длъжна да давам обяснения... Все пак не изгрубявам, нито се е случвало да обидя някого. Общо-взето ако някой не ми се кефи, предпочитам или като се видим да не ми вдигне (а аз повече от 2 пъти няма да опитам), или да ми каже точно "Нямам желание". В тоя ред на мисли - аз по тия 2 начина действам, не ме радват обясненията с липсата на време и блабла, малко ми изглеждат все едно си глупака, който ако примерно наистина изпитва симпатия чак след няколко опита ще сгрее какво се случва.

[7h3.0n3]
11-17-2015, 11:59
много сте вървежни бе, особено marilyn
имам късмет че съм девствен и не се занимавам с такива като вас

therichbitch
11-17-2015, 12:12
:lol: вървежната дружина форумен сексапил


(минути за самореклама 8-)
То цялата тема започва в това да се превръща, споко

galaxy29
11-17-2015, 14:36
пантерата и мерилин се дистанцират като отсрещната страна им каже, че банковата му сметка е суха

ДОТА
11-17-2015, 15:05
;11367342']
имам късмет че съм девствен

Пожелавам ти до края на живота да си такъв късметлия.

paradosou
11-17-2015, 16:10
Досадник никого не съм наричала. "Нямам желание" човекът така или иначе ще го разбере, ако му увъртам за 10 покани за среща. Казах, че второто на мен ми изглежда къде-къде по-неуважително. Именно защото доста момичета така се държат, че все едно просто в момента нямат време и ако отсреща стои някой по-недосетлив, може и вярно до 10 да го докара.
Писах вече, че добавям и някакви други неща покрай нямането на желание и в крайна сметка не са успели да ме обявят за гаднярка. Не изтъквам защо не искам да излизам, естествено, просто гледам да го докарам така, че да не изглежда лично или излишно рязко, като в същото време все пак целта е да бъде недвусмислено.

an7raks
11-17-2015, 20:14
Досадник никого не съм наричала. "Нямам желание" човекът така или иначе ще го разбере, ако му увъртам за 10 покани за среща. Казах, че второто на мен ми изглежда къде-къде по-неуважително. Именно защото доста момичета така се държат, че все едно просто в момента нямат време и ако отсреща стои някой по-недосетлив, може и вярно до 10 да го докара.
Писах вече, че добавям и някакви други неща покрай нямането на желание и в крайна сметка не са успели да ме обявят за гаднярка. Не изтъквам защо не искам да излизам, естествено, просто гледам да го докарам така, че да не изглежда лично или излишно рязко, като в същото време все пак целта е да бъде недвусмислено.
+

marilyn
11-21-2015, 12:19
пантерата и мерилин се дистанцират като отсрещната страна им каже, че банковата му сметка е суха

Ама естествено! Не е ли милионер, даже на кафе не излизаме.

[7h3.0n3], завиден късмет!




Много ми е забавно като почнете с някакви определения. Искрено се забавлявам да ги чета. :)

Ewok
11-21-2015, 12:30
И ние искрено се забавляваме на коментарите ти.