PDA

View Full Version : Чисти ли се никонитът от кръвта ни?



Droplex
11-13-2015, 14:12
Здравейте! Не съм 100% сигурен, че мястото на темата е тук, но да речем. Та значи искам да попитам някой по-компетентен в областта от мен, дали никонинът се разгражда в кръвта ни? Аз не съм пушач, не знам какво е да си пушач и да изпитваш никотинов глад, но пък за сметка на това от време на време си пуша наргиле. Това е друга тема имам много приятели пушачи и все пак трябва да имаме обща култура. Интересно ми е примерно да речем аз съм пушач с 2 години стаж и ги спирам за 6-7 месеца, но една вечер много се ядосвам не издържам и паля, та аз пак ги почвам? Този скучай, който дадох за пример е на един мой познат, това ме навежда на мисълта, че тялото ни не се чисти от никотина.. вашите мнения ?

Kitty Bloom
11-13-2015, 14:48
Чисти се

Droplex
11-13-2015, 16:23
В интернет намерих информация, че летателната доза при хората е 60мг. Също така, че "полуживота му е 2 часа" каквото и да значи това, пречиства се също от черния дроб. Та 2 часа е средното времетраене, което никотина действа в тялото ни?

aurissaaaaa
11-13-2015, 22:24
Проблемът с отказването от цигарите не е свързан с това колко време отнема да изчистиш никотина. Зависимостта от него си е .. ми ... зависимост. Веднъж пристрастиш ли се, на практика същите процеси действат с тази зависимост, каквито с други наркотични вещества.


Nicotine is known to be an addictive drug. Less than seven percent of all smokers who attempt to quit are successful (2). While some of the addiction may be attributed to the social and psychological patterns created by using products containing nicotine, there is also vast evidence that the addiction is chemical as well.

Nicotine causes a strengthening of the connections responsible for the production of Dopamine in the ventral tegmental area (VTA) of the brain pleasure or reward center (5). This strengthening results in a release of dopamine. This is the process used by the brain to enforce positive behavior. The Nicotine artificially stimulates this process, thus encouraging repetition of the Nicotine intake (5).

The Nicotine is quickly metabolized and altogether absent from the body in a few hours, causing the acute affects of the Nicotine to be short lived. This quickly dissipated state of effects creates the need for multiple doses of Nicotine throughout the day in order to prolong the effects and fend off withdrawal (4). Multiple dosages of Nicotine creates a tolerance within the body. In order to receive the desirable traits of the nicotine, the body must consistently take in more of the chemical.

тл;др - ебава ти се с мозъка.

бтв причината хората пак да пропушват е същата - веднъж пристрастиш ли се, оставаш си пристрастен до живот. Чат - пат може да ти се размине да палнеш цигара, но е хубаво приятелят ти да има предвид, че след 1 цигара следва още 1, и още 1, и после кутия ;)

Kitty Bloom
11-13-2015, 22:57
Аз съм чела, че никотинът от една цигара се изчиства за 7-8 часа. Иначе за пристрастяването е така. В началото пушиш рядко, примерно ако те черпят, ама купиш ли си кутия, край :D