PDA

View Full Version : Висше образование



Anonimenx3
11-15-2015, 21:00
Здравейте след няколко години започвам висше образование. Някой може ли да ми обясни нещата които трябва да знам преди да започна?

inewton
11-16-2015, 05:14
Ти завърши средно, пък като му дойде времето ще мислиш за висше.

golemiq_korab_minava
11-16-2015, 11:26
Ти завърши средно, пък като му дойде времето ще мислиш за висше.

Не е така. Поне от 10 клас трябва да се насочи към някъде, да търси и проучва университети и специалности.

black_swan
11-16-2015, 17:51
Съгласна съм с golemiq_korab_minava. Зависи къде искаш да кандидатстваш. Едни приемат само с изпити, други с оценки от матури/може и изпити (дават ти избор). Помисли какво те влече, та оттам вече ще можеш да се насочиш и да избереш най-добрия вариант за теб.

Nasseto
11-17-2015, 12:45
Изкарай си добре училището, пък не е задължително веднага да отидеш в университет, в чужбина хората си взимат по една година между двете, за да пътуват и да имат време да решат кво им се прави. Неи тука веднага от единия чин на другия и после се чудим защо това, което учим в университета не ни кефи.
Аз поне така мисля да направя.

Dwyd96
11-17-2015, 13:10
Много зависи какво искаш да учиш. Има специалности за които се готвиш с години (медицина например) има и такива за които ти трябва само добра оценка на матурата по БЕЛ..

golemiq_korab_minava
11-17-2015, 14:19
Изкарай си добре училището, пък не е задължително веднага да отидеш в университет, в чужбина хората си взимат по една година между двете, за да пътуват и да имат време да решат кво им се прави. Неи тука веднага от единия чин на другия и после се чудим защо това, което учим в университета не ни кефи.
Аз поне така мисля да направя.

В чужбината от 18 годишна възраст вече сам се издържаш и живееш.
Над половината от учещите не им е интересно, не знаят защо учат, отбиват номера.
После се чудят защо няма работа и пари.

Nasseto
11-24-2015, 11:12
Над половината от учещите не им е интересно, не знаят защо учат, отбиват номера.
После се чудят защо няма работа и пари.

това за чужбина ли го казваш или за тук, щото аз мисля, че тук е точно така