PDA

View Full Version : Нова или стара работа?



dimitar_ak
11-19-2015, 12:40
Какво бихте предпочели, ако ви се обадят с предложение за нова работа на по-висока сума? Да говорите за увеличение на сегашната си заплата или да смените работното си място?

Грозния
11-19-2015, 16:08
Какво бихте предпочели, ако ви се обадят с предложение за нова работа на по-висока сума? Да говорите за увеличение на сегашната си заплата или да смените работното си място?Зависи от много неща. Прецени си дали натоварването на новата работа съответства на парите, които предлагат и колко лично време ще имаш.

golemiq_korab_minava
11-19-2015, 19:03
Ако менкаш работи, без желание за развитие няма проблем, но ако не си само заради заплатата му , тогава вече е друго.

Kitty Bloom
11-19-2015, 19:24
Ако се чувствам добре на сегашното си работно място и ми предлагат 50-100 лв отгоре на новото, оставам си на предишното. Факт е, че парите са важни, но предпочитам да се чувствам комфортно на едно място и да получавам едни пари, вместо да работя за повече, но да чувствам напрежение и нетърпение да се прибера вкъщи. Помисли си коя позиция ти допада повече, ако си останеш на старото място, нищо не ти пречи да поискаш по-висока заплата, като изложиш факта, че не смяташ парите, които получаваш за достатъчни за качеството на работата си. :)

an7raks
11-19-2015, 21:37
Какво бихте предпочели, ако ви се обадят с предложение за нова работа на по-висока сума? Да говорите за увеличение на сегашната си заплата или да смените работното си място?

Ако и двете работи са при равни други условия, естествено, че бих се преместил на новото място. Хората са идиоти навсякъде, така че "екипът" не е важен в случая. Ако се иска много повече работа срещу малко по-висока заплата, не си заслужава.

NomNomNom
11-20-2015, 08:21
Парите не са единствен фактор:
- социален пакет и здравно осигуряване са ми важни
- хоум офис
- смислена работа, която ми носи удовлетворение.
- работно време
- компанията да няма лимит за растеж, който да го достигна скоро.
- готин екип ( макар, че предпочитам индивидуална работа )
- обучения, ваучери за сертификати

Ако в много от горепосочените се дъни сегашната ми работа, нова ще се търси.
Чисто за пари, за под 25% увеличение не си струва стреса и евентуалните по-лоши условия.

kalpazanka
11-20-2015, 19:51
Комплексно е, а и рутината и познаването на екипа определено си казват думата. ;)

Seattle
11-21-2015, 03:54
Аз си харесвам работата и екипа, едва ли бих напуснал за малко повече пари. От друга страна всичко рано или късно умръзва... но аз има на каде да се качвам в сегашната фирма, и то доста стълби.

dimitar_ak
11-21-2015, 06:02
И аз си харесвам работата и колегите, но шеф ми напоследък се изявява като гъз. За 3-те години от социалния пакет остана само здравната застраховка. Премахна плаващото работно време и работата от къщи. Атестирането на 4м се прави веднъж годишно, защото няма средства за бонуси. По същата причина и самото атестиране е цирк и шокане на канчета.
Стартовата заплата на новото място е 35% над сегашната. Аз вече се реших. Още повече, че настоящият ми шеф отказа увеличение.

Seattle
11-21-2015, 06:30
Рибата се вмирисва от към главата ;)

Честито за новата работа! Дано ти хареса не само работата но и колектива.

tori
11-21-2015, 17:46
Според зависи от останалите условия - при по-добри за мен, бих сменила. Бързо се адаптирам в нов колектив на работа (не говорим за уни, щото там не влагам нищо в колегите) и бързо намирам теми с всички, за колкото и асоциална да се представям, така че точно стреса от промените не е кой знае какъв за мен. Даже като се замислиш, се запознаваш с една нова група хора, които имат нови идеи, средата е друга, качествата също - разширяваш си набора от възможности и ставаш по-конкурентоспособен и съответно скъпо платен. Така смятам аз.
Честита нова работа и много професионални успехи. :)