PDA

View Full Version : Мога ли да го направя ?



progamer
11-20-2015, 19:23
Здравейте! Мечтата ми е да си отворя сервиз за компютри в смисъл да оправям и т.н. чувал съм, че трябва да завърша информатика но математиката много ми куца... Та въпроса ми е, мога ли да завърша някакъв курс с който ще мога да си изкарам диплома за това образование след като завърша 12ти клас в гимназия? От 3 годишен родителите ми когато излизат по-центъра по-работа за да не ме оставят сам вкъщи ме вземаха с тях и ме оставяха за час в компютърната зала за да не им преча и така малко по-малко научавах нови работи вече сам си отварям лаптопи, компютри и телефони да ги чистя или оправя. Рядко ходя в сервизи дори може да се каже, че не съм ходил от няколко години. Много имам мерак да се занимавам с това. :)

HardJ
11-20-2015, 20:12
Винаги можеш :) Стига да разбираш наистина,не само от почистване ми и от смяна на части ;) Ако,си вземеш някоя маза или имаш можеш да я пооправиш да си налепиш обяви и да опиташ

Кокича
12-01-2015, 09:02
Ако разбираш от софтуер и хардуер, не виждам проблем. Вече с дипломите не знам как става, въпреки че и аз се интересувам много или малко. Поинтересувай се малко, има много повече информация в интернет, отколкото някой в форума може да предостави.

KondioVarvarina
12-03-2015, 14:55
Поздравления, колега! :D Но една МААЛКА поправка: Не е Информатика, а Информационни Технологии! Информатиката ти трябва за създаване на софтуер. Трябва да знаеш как да елиминираш червеи, кончетаи т.н., да разбираш от хардуер и други неща :).

mlakniwe
12-03-2015, 15:41
Ако си в голям град конкуренцията ще е голяма, по принцип хубаво е да знаеш основните неща, например по-скоро трябва да учиш електроника, програмиране и математика за сервиз не ти трябват!

inewton
12-03-2015, 16:13
Че какво му е трудното? Всеки може да завърши информатика. ИТ още по- лесно.