PDA

View Full Version : Упражнения за стягане на дупе и крака



Schweeps
11-24-2015, 11:33
Здравейте момиче на 19г съм и тежа 45кг и тези кг ги подържам от 2-3 годинки.Нямам промяна в кг но външно се виждам,че съм се отпуснала ако мога така да се изразя.Проблема е не в кг, а в самия ми вид,че килограмите са едни и същи, а един път съм стегната,а друг път отпусната.Година и половина тренирах на кростренажор правех и клекове и коремни преси но,не съм от хората които са много по спорта и понеже не виждах кой знае каква промяна и бях спряла но това лято се появиха резултатите и се бях стегнала но в момента водя по застоял начин на живот и затова съм се отпуснала и с това напълняване и отслабване ми се появиха стрий по краката които направо ме ужасяват .. ако знаете някакви ефективни упражнения споделете а също и ме интересува резултатите кога ще са на лице.Благодаря предварително!

Rakshy
11-24-2015, 21:51
каза, че не си променяла теглото последните 3 години, но пък имаш качване и сваляне и оттам стрии. Хммм, интересно.

Schweeps
11-25-2015, 09:02
Еми да кг ми са същите,но на външен вид просто изглежда,че съм напълняла в краката.Целта ми е да ги стегна.

Rakshy
11-25-2015, 18:32
еми тренирай...

galaxy29
11-26-2015, 02:33
иска примерни упражнения, а не да и се правиш на интересен, скално камъче...

аз се сещам за:
тичане
стълбички
клекове
напади
едно, дето си в поза "на четири лапи" и си вдигаш и сваляш краката нагоре-надолу или настрани, след което изтласкваш крак, все едно риташ, прибираш го и го връщаш долу
това, дето лежиш настрани подпирайки се с ръка, че да не си съвсем легнала, и вдигаш и сваляш крак
ето ти и две видеа http://youtu.be/rsGKmk0IrJE http://youtu.be/0UrqzubYrkA
и не ми се изрежда повече
за друго освен тези зони не искаш примери, доколкото разбрах?
и звънни до отвъдното, повикай баба ванга и я питай кога ще са ти на лице резултатите -.-
заповядай лек за стрии
Малко не е по темата, но да кажа за маста- имам една позната, която с мас и отцеден невен вътре премахна много стари стрии. това сигурно за стотен път го препоръчвам...

Schweeps
11-26-2015, 09:03
Благодаря!

Schweeps
11-26-2015, 09:14
Исках за крака и дупе понеже това са ми най-проблемните зони когато напълнявам е точно в тези зони иначе ако знаеш някакви и за корем ще съм ти благодарна!

Slarc3
11-26-2015, 09:27
Как сваляте от където си изберете е душици :D

Rakshy
11-26-2015, 09:30
няма най-ефективни упражнения, за които си попитала... Няма как и някой да знае колко време ще ти трябва. Няма как и упражненията да направят това, което искаш...

трябва да правиш някакви тренировки, с които да изразходваш енергия. Трябва да си в калориен дефицит, за да си сигурна, че постепенно ще сваляш кг. Трябва да спиш достатъчно. Трябва да си добре хидратирана. Трябва да се опиташ да ядеш колкото можеш повече белтъчини (това не значи белтъци на яйца, а белтъчини/протеини като цяло - месо, ядки, мляко, яйца)

Това е като основа.

След това можеш да почнеш да гледаш върху това през какви интервали да ядеш и по колко. Да обърнеш повече внимание на макронутриентите, т.е. да видиш как ще реагира тялото ти при по-високи въглехидрати и по-ниски мазнини и обратното. Защото и двете ги има като тип диета.

След това можеш да пробваш и IF - идеята му е да ядеш в примерно 8 часов прозорец от деня, а през другото време да не вкусваш никва храна. Примерно ставаш в 10 и закускваш, последното ти хранене за деня ще бъде в 18 и след това не ядеш. Можеш и малко по-екстремно с 6 часов прозорец. Друг метод, който се използва е ниски, ниски, високи, ниски, ниски, високи въглехидрати. Така ги редуваш на всеки 3ти ден ядеш малко повече от предните.


А упражненията най-добре да са такива включващи цялото тяло. Правиш ги на комплекси. Комплекса е поредица от упражнения изпълнени едно след друго без почивка (https://www.youtube.com/watch?v=oSUFzJkxbhQ Примерно, това е буквално първия резултат от гогъл, можеш да си търсиш и сама) Това комплексче можеш дори да го врътнеш 2 пъти дневно.

Няма нужда да се мотаеш с найлони или някви такива вудумагии. Просто бъди постоянна.

Някъде пишеше, че отнема месец сам да видиш промяната и 2-3 месеца на хората около теб, за да я видят. Колко време ще отнеме обаче да стигнеш до промяната, Nobody know :D


и да не забравим да го духаш, галакси. за кво ме караш да пиша толкова дълги постове, скапаняк

Schweeps
11-26-2015, 09:54
Добре,благодаря ти ;]

Schweeps
11-26-2015, 10:11
Както казах по-долу няма да свалям кг искам да качвам маса и да стягам краката и дупето надявам се да открия най-подходящите упражнения.Упражненията така или иначе ще са за цялото тяло за сега си правя коремни преси,клекове и ще видя някои други в нета знам,че вкъщи ще е по трудно отколкото в зала,но имам волята и вярвам,че ще има успех

tochko
11-26-2015, 10:25
Поне е почнала от сега да мисли за тяло. Не Май месец да се появят 10 теми "как да влезя във форма за плажа?" :D :D

Rakshy
11-26-2015, 19:47
Вие хубаво го препоръчвате, ама откъде да взема мас о.о

от прасе ;ооо

galaxy29
11-28-2015, 00:22
Вие хубаво го препоръчвате, ама откъде да взема мас о.о
http://www.livadi.bg/index.php?route=product/category&path=67_91
или разпитай за някакви хора в твоя близост, дето продават
или накарай приятелят ти да убие прасе и да ти извлече или ти сама, или заедно като екип..
или си поискай от дядо коледа



а пък ти, не ми говори така, че да не станеш на пух и прах, лигавник такъв

galaxy29
11-28-2015, 00:31
Исках за крака и дупе понеже това са ми най-проблемните зони когато напълнявам е точно в тези зони иначе ако знаеш някакви и за корем ще съм ти благодарна!
http://youtu.be/HrpW5PliIdU
и лицеви може, те помагат и за ръцете и гърдите и гърба.. 3в1
и тичането, то си е мултифункционално, както и планковете https://youtu.be/6mV-c3u2KAQ

Schweeps
11-28-2015, 10:26
Да опитвала съм да правя лицеви,но без успех.Имам някаква слабост в ръцете , понеже баща ми за да ме хване да не падна ми е измъквал ръцете когато бях малка поне аз за това си мисля,че е незнам.Не мога много тежко да вдигам и бързо се измарят ръцете и почват да ме болят,а да не говорим,че понякога ми изтръпват и то много кофти..Иначе много ти благодаря за предложенията!

Rakshy
11-28-2015, 19:18
галакси, тъпо човече такова... Кви лицеви опори за гръб бе ахахаха

неука жено

Schweeps
11-28-2015, 19:53
Да междудругото наистина не са за гръб.Основно се натоварват гръдните мускули и трицепса (дългата глава), а поддържаща роля имат рамото, коремът и бедрата.

Rakshy
11-29-2015, 00:38
еееей, чак главите на трицепса знаеш, въх :Д кат имаш познания що не ги използваш?

Schweeps
11-29-2015, 08:54
Използвам ги.Исках съвети за упражнения иначе това за лицевите просто го знам.

galaxy29
11-30-2015, 00:51
Използвам ги.Исках съвети за упражнения иначе това за лицевите просто го знам.
просто го знаеш или просто го копи-пейстна от бибитийм-а, че да се направиш на знаеща?
и не, в грешка сте, тиквеноглавчета - http://youtu.be/5zs2clFmeqc
щях да ти казвам още, но се сетих, че май си тази, която наскоро искаше да реже ушите на кучето си, поради някакви глупави причини, без то да има здравословни проблеми и изгубих желание

Rakshy
11-30-2015, 01:59
хахахах и кво ми доказваш с тоя клип? абсолютно нищо. пичагата дори накрая казва, че нищо не правят лицевите за гърба ти. единственото, което печелиш е да използваш upper back-a за стабилизатор, но има много по-добри движения за това.
глупава галактичка

Schweeps
11-30-2015, 09:19
просто го знаеш или просто го копи-пейстна от бибитийм-а, че да се направиш на знаеща?
и не, в грешка сте, тиквеноглавчета - http://youtu.be/5zs2clFmeqc
щях да ти казвам още, но се сетих, че май си тази, която наскоро искаше да реже ушите на кучето си, поради някакви глупави причини, без то да има здравословни проблеми и изгубих желание

Не съм го копирала и ако исках да се правя на знаеща нямаше изобщо да съм в този форум тук търся съвети за упражнения от вас,ако знаех тези неща нямаше да пускам темa и да,аз съм момичето което искаше да купира ушите на кучето си,но темата помолих да я изтрият и вече я няма така,че няма какво да говорим за нея ако имаше нещо да казваш по-тази тема трябваше да е там,а не тук!
Достатъчно се спори по темата за кучето ми и не мисля и тази да я обръщаме на спор!
Щом нямаш желание не пиши няма проблем.Не виждам какво общо има кучето ми с тази тема ,но карай ;]]

Schweeps
11-30-2015, 09:31
По-лесен щеше да е живота,ако хората знаеха кога е момента в който трябва да се оттеглят. И сега може да потърсиш тази фраза в гоогле да не кажеш,че и това е копирано :Д а иначе с тази фраза искам да ти кажа,че когато не си полезна няма защо да вредиш излишно!

Slarc3
11-30-2015, 11:01
Тази , тази , таааазии фразааа... Галаксина ще ти сипе много лошо , ако продължаваш така :D :D :D Иначе за лицевите .. сори , бът ангажират само някои стабилизиращи мускули на гърба с 2 думи нищо не праят там. А по темата няма кво да ти кажат повече хорицата, ВЪЙ чуек просто почни да ходиш на фитнес с няква квартална семи батка и готово : D

Schweeps
11-30-2015, 11:32
И тук трябваше да се уплаша нещо или какво ? щяла да ми сипе та това си е нейно право каквото иска да прави ако иска да спорим ще спорим няма проблеми!

Rakshy
11-30-2015, 23:15
квартална семи батка ахахахахаххахаха

Schweeps
12-01-2015, 08:42
с тва '' ВЪЙ чуек '' щях да те питам дали имаш нещо против Бургас ;д щото нали тука се казва това въй чуек и бургас се слави с момчета носещи адидас и викащи си маняк и т.н ;д ама видях,че и ти си от бс,а иначе ако можех да ходя в момента на фитнес нямаше да ви питам за домашни упражнения просто в момента няма къде да ходя на фитнес не съм си в Бургас.Мерси за отговорите на всички !