PDA

View Full Version : Проблем с баба ми.



senya1000
11-25-2015, 11:05
Здравейте.

Проблема е следния...
Имам проблеми с баба си,някак си никога не успяхме да намерим общ език.Постоянно се получават някакви неразбирателства,а тя не е от хората,които се отказват,даже не слуша като се говори,крещи ми,понякога даже ме заплашва,че ще ми посегне,повтаря си нейното и както се казва от едното ухо влиза,от другото излиза.
Когато бях на 16-17 си мислех,че след време нещата ще се оправят,може би когато порасна малко ще мога да разбера,че съм грешала и просто не съм го осъзнавала.Ето ме на 21,а всичко сякаш даже е по-зле от преди.
Ще ви споделя последния ни скандал.
Поръчах си рокля по интернет,но се оказа,че е по-голям номер.Тя даже беше при мен като я поръчвах.Казах и,че ще я върна или евентуално ще я продам на някой познат,ако някой я хареса.Тя изведнъж избухна.Каза ми,че аз никога не съм доволна от нищо,все съм искала нещо и после не съм го харесвала,въобще наредба от всякъде.Как ще давам аз на хората неща,които аз съм купувала,след като точно и ясно й казах,че смятам да я продам или да я върна.Крещеше ми поне 20 минути,като излизаше и влизаше обратно в стаята като се сети за нещо да добави.Мълчах,мълчах,тогав започна с обидите.Как щяла да ми стане като аз съм скелет ( 50 кг. съм ),после премина на това че роклята е точна,просто аз не разбирам от нищо и не струвам нищо.Развиках й се и й казах да ме остави намира и че не ми се слуша как прави от мухата слон.Започна да ми вика,че съм неблагодарна,как съм могла аз да й говоря така,а в същото време крещи до дупка и праска по масата с каквото намери и заплаши да ме удари.
В този момент изобщо се зачудих аз какво правя с този човек,защо изобщо комуникирам с нея?Да,защото живеем под един покрив в къщата на баща ми.Баща ми никога не я е понасял,и повярвайте,живее под наем само и само да не е тук.Смятайте,човека излезе от собствената си къща заради нея и сега не мога да спра да си припомням как ми казваше,че тя ще ми съсипе нервите и живота.

Имам нужда от съвет.Как да се справя с това?Не съм агресивен човек,но покрай нея вече не се чувствам спокойна,чувствам се така все едно ми точи от енергията.Започвам да нернича,някой път след скандал трудно заспивам.Трудно ми е и да я игнорирам,тя не ме оставя.И да си говорим нормално,то е за 2-3 дни най-много,след това всичко се повтаря.Моля ви,дайте ми някакъв съвет,не знам какво да правя,бях спокоен и уравновесен човек,а сега развивам тикове и чувствам постоянно раздразнение.

inewton
11-25-2015, 11:21
Жената се нуждае от професионална помощ. Не я дръжте вкъщи!

NarutoShippuuden
11-25-2015, 13:28
BAN KAI
Щом си на 21 години се изнеси от вас, ако имаш работа ще ти е по-лесно. Има го и варианта да отидеш да живееш при баща си временно.

obyrkann
11-26-2015, 02:40
BAN KAI
Щом си на 21 години се изнеси от вас, ако имаш работа ще ти е по-лесно. Има го и варианта да отидеш да живееш при баща си временно.
"Изнеси се от вас." :D Сякаш ще е лесно.

DieselBlood
11-26-2015, 14:10
Защо въобще и обръщаш внимание? Почни да крещиш и ти или я пратете на село - да си крещи на кокошките.

Ewok
11-26-2015, 17:44
"Изнеси се от вас." :D Сякаш ще е лесно.

Щото пък е голяма философия да се изнесеш...

espada
11-26-2015, 17:53
Щото пък е голяма философия да се изнесеш...

явно на момичето не й е толкова лесно, щом не го е направила до сега, супер смотания съвет: "изнеси се от вас"...

tori
11-26-2015, 18:02
"Изнеси се от вас." :D Сякаш ще е лесно.
Лесно не е, но е логично да си намериш собствено местенце на 21. Много поколения под един покрив живеят трудно.
А работа има бол, стига само да я търсиш наистина.

Stiliyan2003
12-23-2015, 14:25
Как да успокоиш баба си не знам, но може да отидеш да живееш при баща си например.

LoveInfect
12-24-2015, 07:22
Отиди на психолог и й разкажи как баба ти се държи с теб, психолога ще знае как да помогне.

mazzini
12-27-2015, 15:56
Виж сега, ти и баба ти сте от различни поколения, с различни ценности, с коренно различно възпитание. В мисленето на старите хора е, като кажат нещо, това да е. С караници никакъв успех няма да постигнеш, по-д0бре се съгласи с нея, пък след това направи каквото си знаеш. Ще отмине време и подобните спорове ще бъдат като мъгла от незначителни казуси. :)

rehonoscy
12-27-2015, 18:00
По-старите хора имат навика да не мислят логично и няма голяма надежда за промяна при тях. Баба ти ти вика, защото смята че не я слушаш. Остави я да говори, извини се и тя ще те допусне до себе си. После вече можете да си плямпате до заран.

Грозния
12-27-2015, 21:27
Жената се нуждае от професионална помощ. Не я дръжте вкъщи!Нютон е прав донякъде! Към авторката - спри да комуникираш с баба ти ако ти е неприятно! Не се впрягай, просто я игнорирай! Не ѝ казвай какво си си купила от нета и какво мислиш да правиш с покупката после! Не прави скандали - безсмислено е, само ще си загубиш времето и скъсаш нервите напразно!

Щото пък е голяма философия да се изнесеш...

Лесно не е, но е логично да си намериш собствено местенце на 21. ... А работа има бол, стига само да я търсиш наистина.
При "тъпкачите" ли спинкате или в студентското общежитие за без пари :D ;) ?
Работа бол, но за какви пари? То това е най-важното! Дали парите от средно-статистическа нископлатена работа ще са достатъчни за "изнасяне от вкъщи"?! А дано ама надали :D !

tori
12-28-2015, 09:14
Ахаха, при тъпкачите, вика. Да, духам, за да ми плащат ноктопластиката. :дд

mazzini
12-28-2015, 15:08
И това е вид труд, създаващ съответната полезност. Щом нещо се търси, трябва да се 'задоволи' съответната потребност.