PDA

View Full Version : Защо мразя повечето българи



KumchoValcho
11-29-2015, 16:12
Здравейте, приятели.

Напоследък, проправяйки си път из живота, в големия град и тн, все се случва да се препъвам на едни и същи камъчета(лайна). Въпросните лайна обаче винаги имат много сходни и натрапливи отличително белези и сходен мирис. И имат няколко категории, които сега ще изброя:

* Смръдливи националистчета: Те обикновен движат по групи. Носят сиви анцуНГИ, обръснати главички. Те са адски компентни специалисти по всякакви политически и социални теми. Little did u know, те са едни от най-неадекватните и безполезни единици в обществото, които единствено смучат ресурси и затрудняват развитието на цяла източна европа.
Като всяка една ниска класа, която е съществувала по света (и това го казва Маркс, не аз), те са привърженици на крайните, тъпи и скандални политически модели : циганите на сапун, клане на турци, биене на педали, ебане на путки и in general - яко бой за всеки.

КЪДЕ Е ПАРАДОКСА : въпреки че претендират, че те са двигателя на прогреса в нашето общество, те са от хората, които ще си хвърлят фаса на земята, опаковката от дюнер (пак на земята), майка им ще дойде от Криводол в столицата да ги запише на общежитие, понеже те не знаят какво къде и да бъдем честни - никой не им разбира диалекта и какво изобщо искат от тебе, ще се заядат с тебе, щото си се блъснал в тях претъпкания автобус и тъй като има адски ниско мнение за себе си (колкото и да са тъпи, те си го знаят), те си мислят, че имаш лично отношение към тях, а не че просто автобуса е претъпкан.

Има още много да се изпише за нещастните осрани псевдо нацистчета, но татуировките им на лефски на гърба говорят достатъчно за нищетата на културата им.

* ТАКСИМЕТРОВИТЕ ШОФЬОРИ, a.k.a. БАКШИШИ: Тези изродски, гротескови карикатури на customer service-а. Като човек с добра заплата и забързано ежедневие, често ползвам услугите на родните таксита. Пътувам си аз и той стига до една тясна уличка. Казва ми: "АРЕ ТЕ ТУКА ДА ТЕ СВАЛИМ". Аз се задавих, защото тъкмо бях отпил от водата с колаген, която така обичам, и казах: "Моля?". ЕПА АКО ИСКАШ ДО ШЕСТИО ЕТАЖ ДА ТЕ ОСТАВИМ - беше словесното му изпражнение. Казах му да не ми държи такъв тон и да ме остави пред блока. Естествено, от моите претенции стана зверско задръстване в тесните студентски улички и се отегчих и му казах да ме остави и ми се разкрещя на някакъв много непознат диалект. Казах му, че ако не млъкне ще си поискам бакшиша, който му оставих и затворих вратата.


АНАЛИЗ: Винаги съм работил с клиенти. Работата определено е трудна и досадна много често. НИКОГА не съм си позволявал така да говоря на клиенти, още повече, че те ми плащат заплатата. Клиента не винаги е прав, но винаги има право, и ако не ти изнася-не работиш с клиенти. Добре бе, обяснете ми, как може мъж на 50 години да яде суджук докато ме вози и да ми обясня колко съм тъп. ?!?!?!?!?

espada
11-29-2015, 16:59
ти си голям лудак :Д:Д

Ivaaaaa
11-29-2015, 17:28
Лол, на мен ми се случват само готини неща с рандомите, които ппц приемам като част от мебелировката.

golemiq_korab_minava
11-29-2015, 17:53
ниска култура, простотия и озлобеност от безпаричието

LoadRunner
11-29-2015, 18:01
* Смръдливи националистчета: Те обикновен движат по групи. Носят сиви анцуНГИ, обръснати главички. Те са адски компентни специалисти по всякакви политически и социални теми.

КЪДЕ Е ПАРАДОКСА : въпреки че претендират, че те са двигателя на прогреса в нашето общество

тебе кой те е излъгал че те са двигател на обществото
или живееш на много мизерно място и съответно срещаш мизерни хора или си циганин или турчин
мизерни тъпи, задръстени и комплексирани хора има навсякъде ама кой ти ги нарича двигател на обществото бе

май наистина си малко зле, ти описваш най-ниските стъпала на обществото, характерни за ммръсните крайни квартали и гета и в същото време очакваш нещо кой знае кво от тях
че и ги слагаш като "масата" на обществото

плюс това повечето от софийските бакшиши са цигани от факултета
при мене не е така, също и в другите големи градове, циганите бакшиши са рядкост

KumchoValcho
11-29-2015, 18:04
СПЕКУЛАЦИЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
*въпреки че претендират, че те са двигателя на прогреса в нашето общество, те са от хората, които.......* (отрицание)

Живея на мизерно място, да - студентски. Което би трябвало да е мястото, където живота кипи и е пълно с млади, пълни с енергия и жажда за развитие хора. Вместо тва - лайна и фасове на всяка крачка.

И не съм турчин/циганин, имам гръцки корени, което се вижда по маслинения ми тен и загадъчните ми черни вежди и очи.

националистчетата са кокоши трън в петата на нацията.

LoadRunner
11-29-2015, 18:11
СПЕКУЛАЦИЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
*въпреки че претендират, че те са двигателя на прогреса в нашето общество, те са от хората, които.......* (отрицание)

Живея на мизерно място, да - студентски. Което би трябвало да е мястото, където живота кипи и е пълно с млади, пълни с енергия и жажда за развитие хора. Вместо тва - лайна и фасове на всяка крачка.

И не съм турчин/циганин, имам гръцки корени, което се вижда по маслинения ми тен и загадъчните ми черни вежди и очи.

националистчетата са кокоши трън в петата на нацията.

ми студенстки град е мизерен
аз не съм живял там като съм бил студент ама един път като излизахме от едно кафе до мания видяхме пред нас около 30 човека да гонят 2ма и ги хванаха, посел 3 минути имаше мечка 30vs1 другия избяга
такова нещо освен в студентски не съм виждал другаде и освен мръсотията кучетата са по-зле
студентски не е критерий а село, и това няма да се промени докато селяните не спрат да изкачат със 6,00 от селското училище и влизат първи във университетите

golemiq_korab_minava
11-29-2015, 18:20
ми студенстки град е мизерен
аз не съм живял там като съм бил студент ама един път като излизахме от едно кафе до мания видяхме пред нас около 30 човека да гонят 2ма и ги хванаха, посел 3 минути имаше мечка 30vs1 другия избяга
такова нещо освен в студентски не съм виждал другаде и освен мръсотията кучетата са по-зле
студентски не е критерий а село, и това няма да се промени докато селяните не спрат да изкачат със 6,00 от селското училище и влизат първи във университетите

Именно. Влизат лесно, без изпити. А още по-лошото е, че и завършват лесно. (за бройки и пари) От там университетите ни приличат на бълхарница, нивото на обучение също пада. - висшето се обезличава, не се гледа, младите заминават в чужбина, не се връщат.


Националисти не са тези, за които говорите. Божидар Димитров също е националист.

Ivaaaaa
11-29-2015, 18:24
Той говори за псевдо. Ей, никакво чувство за ирония нямате.

golemiq_korab_minava
11-29-2015, 18:26
Той говори за псевдо. Ей, никакво чувство за ирония нямате.

ирония - не.

мрънкане само.

KumchoValcho
11-29-2015, 19:02
сарказма ми е уникален, нямаш право

ДОТА
11-29-2015, 19:23
С две думи си имал проблеми със скинари и бакшиши.

KumchoValcho
11-29-2015, 21:31
С две думи си имал проблеми със скинари и бакшиши.

не, не съм виждал скинари досега.

bomar00
11-30-2015, 08:39
vsi4ki bylgari osven rodninitemi na sapyn

yakuza_
11-30-2015, 09:04
Аз пък тия дето си ги описал, не съм чул да са двигател, те дори не са долен ляв педал. Те са старата чаша от кафе в поставката, която просто не си изхвърлил, защото слагаш някакви малки хартийки в нея и ще я изхвърлиш по-късно. Иначе едва ли някой е фен на хвърлянето на боклуци по земята, аз лично си ги вра по джобовете или го нося, докато видя кош. До сега никой, който ме е блъснал в автобус, не ми е направил проблем, извиняват се и това е. Нямам идея в какви автобуси се возиш. В таксита се возя рядко, повечето смърдят на цигари и пот, а това е кола в която през повечето време има само един човек... Иначе гледам да нямам излишни претенции, нито аз съм му единствения клиент, нито ми се говори с него. Същност ме дразни когато ми говорят, плащам му за да ме закара, не да ставаме приятели. През жезъла ми е, какво е времето на вън, какъв е трафика, кой мач давали. По принцип никога не ги карам да ме оставят пред сградата в която слизам.

edit: Вода с колаген?! РЛЪ?!

tori
11-30-2015, 10:48
Зябавна тема.

DoctorSatan666
11-30-2015, 13:20
Здравейте, приятели.

Напоследък, проправяйки си път из живота, в големия град и тн, все се случва да се препъвам на едни и същи камъчета(лайна). Въпросните лайна обаче винаги имат много сходни и натрапливи отличително белези и сходен мирис. И имат няколко категории, които сега ще изброя:

* Смръдливи националистчета: Те обикновен движат по групи. Носят сиви анцуНГИ, обръснати главички. Те са адски компентни специалисти по всякакви политически и социални теми. Little did u know, те са едни от най-неадекватните и безполезни единици в обществото, които единствено смучат ресурси и затрудняват развитието на цяла източна европа.
Като всяка една ниска класа, която е съществувала по света (и това го казва Маркс, не аз), те са привърженици на крайните, тъпи и скандални политически модели : циганите на сапун, клане на турци, биене на педали, ебане на путки и in general - яко бой за всеки.

КЪДЕ Е ПАРАДОКСА : въпреки че претендират, че те са двигателя на прогреса в нашето общество, те са от хората, които ще си хвърлят фаса на земята, опаковката от дюнер (пак на земята), майка им ще дойде от Криводол в столицата да ги запише на общежитие, понеже те не знаят какво къде и да бъдем честни - никой не им разбира диалекта и какво изобщо искат от тебе, ще се заядат с тебе, щото си се блъснал в тях претъпкания автобус и тъй като има адски ниско мнение за себе си (колкото и да са тъпи, те си го знаят), те си мислят, че имаш лично отношение към тях, а не че просто автобуса е претъпкан.

Има още много да се изпише за нещастните осрани псевдо нацистчета, но татуировките им на лефски на гърба говорят достатъчно за нищетата на културата им.

* ТАКСИМЕТРОВИТЕ ШОФЬОРИ, a.k.a. БАКШИШИ: Тези изродски, гротескови карикатури на customer service-а. Като човек с добра заплата и забързано ежедневие, често ползвам услугите на родните таксита. Пътувам си аз и той стига до една тясна уличка. Казва ми: "АРЕ ТЕ ТУКА ДА ТЕ СВАЛИМ". Аз се задавих, защото тъкмо бях отпил от водата с колаген, която така обичам, и казах: "Моля?". ЕПА АКО ИСКАШ ДО ШЕСТИО ЕТАЖ ДА ТЕ ОСТАВИМ - беше словесното му изпражнение. Казах му да не ми държи такъв тон и да ме остави пред блока. Естествено, от моите претенции стана зверско задръстване в тесните студентски улички и се отегчих и му казах да ме остави и ми се разкрещя на някакъв много непознат диалект. Казах му, че ако не млъкне ще си поискам бакшиша, който му оставих и затворих вратата.


АНАЛИЗ: Винаги съм работил с клиенти. Работата определено е трудна и досадна много често. НИКОГА не съм си позволявал така да говоря на клиенти, още повече, че те ми плащат заплатата. Клиента не винаги е прав, но винаги има право, и ако не ти изнася-не работиш с клиенти. Добре бе, обяснете ми, как може мъж на 50 години да яде суджук докато ме вози и да ми обясня колко съм тъп. ?!?!?!?!?

Всъщност точно такива като теб дърпат обществото надолу, защото вече няма общество - има една тълпа от егоистични идиоти, които единствено се интересуват някой да не им наруши личното пространство. Цялата тая полу-хаотична система точно на тоя принцип оперира, всеки да си гледа собствения гъз, и докато разни мафиоти правят пари, "културните" люде са станали експерти в плюенето и даването на съвети кое и как трябвало да се оправи... националистите били такива, бакшишите били онакива.... Докато тоя тумор на марксизма, бил той комунистически или капиталистически(демек културен марксизъм) е в сила, народът никога няма да се организира и заедно да изплува от тая материална и най-вече духовна кочина. И причината за това не са националистчетата, те са просто млади и объркани хора, търсещи идея, с която да се идентифицират. Причината е един глобален план, които има за цел да унижощи западните общества и да ги превърне в мулти-културна сбирщина от консуматори, където единствената, най-съществената стойност за един човек, се определя от това колко много иска да бъде богат. И същото се случва и в България, и в Европа и в Америка, въпреки разликите в стандарта на живот. И този план ще се осъществи, рано или късно. Промяна няма да дойде докато всеки мисли за себе си или най-много за съсловието от което произхожда. Това се опита да промени Хитлер и виж това докъде доведе - целия свят му обяви война. Уви вече не се раждат такива хора, пропагандата отне най-ценното качество на западния човек - мотивът да се бори за една изконна идея и го замени с повърхности идеали - имидж, пари, власт, секс , под лоното на идеята за псевдо-толерантност и правото на всеки да има собствено мнение, с което се даде публична гласност и равноправност на всякакви малоумни и противоестествени личности и идеи. Освен естествено онези идеи, които имаха претенция да са нещо повече от лично убеждение - те бяха заклеймени като нацистки и опасни, а представителите им бяха хвърлени по затворите и литературата им забранена, докато медиите се възползваха от вече 70-годишното насаждане на страх от лошите нацисти и направиха доста пари от това. И така всяка критика на системата беше сведена до едното "лично мнение", което няма никакъв потенциал да прерастне в нещо повече от група във фейсбук. И докато ти си седиш на гъза и мълчиш пред шефа, безропотно чакайки следващата заплата, да плюеш по нещата, които не ти харесват, е единственото, което можеш да направиш. Затова, by all means, наслаждавай му се докато все още можеш. Само не забравяй да не плюеш по жените и циганите, че тогава ти лепват етикета на мизогинист и расист, and that's bad, mkay?

golemiq_korab_minava
11-30-2015, 14:23
Много точно мнение. Обаче добрата (или лошата) новина е, че тази система, която доктора описваше няма да продължава още дълго, макар и краят й да може да бъде фатален. Цялата тази псевдо култура, изградена на егоизма, която се възпитава у новото поколение все повече и повече ни тласка към разруха, а много хора започнаха да го осъзнават.
Както казах, само с мрънкане (което павят повечето хора) не можеш себе си да извадиш от калта, а какво остава за множеството. Но човеците не мислят толкова надалече. По-точно единици са тези, които имат някаква по-стойностна представа.

Не съм съгласен обаче, че нацизма е била правилната система, нито пък, че трябва да е връщаме назад.

Да добавя към темата - има таксита и таксита. Някои са по-скъпи, но работят. А ако не ти харесва такси - купи си кола. Щом имаш пари да те возят чужди.

defender
11-30-2015, 14:32
^ искаш да кажеш, че нашия местен сатанински индивидиум666 не е егоист?

KumchoValcho
11-30-2015, 14:37
Боже,

Пред шефа си никога не съм "мълчал", т.е. винаги съм давал обратна връзка за работната среда, което е доста нормално нещо и се чувствам удовлетворен от работата си, никога не съм бил в конфлитки.

Аз също съм ценностно изгубен младеж на 20, който се открива и намира като събира информация и чете, не като плювам на улицата и бия левскари, не оправдавай дегенератите.

Замириса ми на нафталин от поста ти

golemiq_korab_minava
11-30-2015, 14:37
^ искаш да кажеш, че нашия местен сатанински индивидиум666 не е егоист?

Егоисти сме всички по природа, така сме създадени, за да оцеляваме. Но думата я бях сложил в друг ред на мисли. А именно, че самата система ни обучава в краен стадии на консуматорство. Отделно уж ''добричките аганцета'' си стоят кротко в кошарата, от време на време квичат и някое бива изядено.

defender
11-30-2015, 14:43
^ но както си спомняме от близкото минало, нашия местен сатанински индивидиум666, боготвореше егоизма и целуваше нозете му, а сега раздава обществен морал, отново влезнал в роля на мачо-експерта психолога.

все повече започвам да подозирам, че нашия местен сатанински индивидиум666 има скрит манталитет на бай ганя всичкоексперта.

KumchoValcho
11-30-2015, 14:47
Абсолютен бай ганьо дето си блъска чекии под родопско одеало и заспива с дъх на чесън и ракия

ДОТА
11-30-2015, 14:54
Абсолютен бай ганьо дето си блъска чекии под родопско одеало и заспива с дъх на чесън и ракия

Успя с едно изречение да оплюеш всичко българско, сякаш гърците сте по-добри от нас.

golemiq_korab_minava
11-30-2015, 15:16
От гледна точна на културата, Гърция е по-добре. Българите идват като варварси, степен народ. Някои може много да приказват за историята на България, ама от край време бай Ганьо е българин. Това не означава, че българите нямат други качества или, че българските традиции са лоши. А в световен мащаб - българи са постигали най-големите научни открития, разбира се не в България. Днес обаче нямаме обща национално съзнание, точно заради псевдо-либерализма и глобализацията. Турциа например е запазила общата представа за единство, Русия също. Там не може да ги бутнеш, докато тук - няма се оправим.

KumchoValcho
12-01-2015, 08:04
Аз изобщо не се идентифицирам като друго освен един готин, секси и либерален българин, така че това с гръцкото няма нужда да си повдига на въпрос.

DoctorSatan666
12-01-2015, 15:14
Пред шефа си никога не съм "мълчал", т.е. винаги съм давал обратна връзка за работната среда, което е доста нормално нещо и се чувствам удовлетворен от работата си, никога не съм бил в конфлитки.
Ти хубаво не мълчиш, но доста хора го правят , да не кажа по-голямата част. И това си е експлоатация, като цитиращ Маркс, трябва да ги знаеш тея неща. Това че ти си удовлетворен от работните условия не значи че повечето са.

Аз също съм ценностно изгубен младеж на 20, който се открива и намира като събира информация и чете, не като плювам на улицата и бия левскари, не оправдавай дегенератите.
Ами хубаво, събирай информация, но откъде знаеш доколко е достоверна? Защо не събираш информация директно от автори като Ницше, Шопенхауер, Хитлер, А. Розенберг и т.н. ами бързаш да оплюеш националистите/националсоциалистите. Дали защото не си жертва на същите удобни, лесни, идеологически схващания и описания, които твърдиш че са присъщи на невежите националисти? Ето ти проблема - колкото и да си интелигентен, няма как от грешни предпоставки да изведеш истинни съждения - а системата е устроена така че да те засипе с грешни впечатления. Наистина ли смяташ че всички тези младежи, за които говориш са дегенерати? Наистина ли смяташ че тези младежи представляват основата на национализма в България? Наистина ли смяташ че разни скинари и нео-нацисти имат нещо общо със сложна и многопластова доктрина, както в идеологическо, така и във философско отношение, като националсоциализма. Казвам ти всичко това, защото имам наблюдения от първа ръка, бил съм в националистически и нацистки среди и там срещнах не малко млади, интелигентни хора, както и не малко възрастни, ерудирани и образовани хора. Естествено има и изключения, но понеже в националсоциализма иерархията се определя от личните постижения и принос, а не от класови, расови или каквито и да е там привилегии, дори и за по-младите и по-глупавите има място. И заради това ти казвам, за тия националистчета, на мен не ми трябва да ги харесвам, за да ги подкрепям. Истината е че аз също не ги харесвам, особенно футболните националисти или онея псевдо-националистически "рапърчета" - те използват една идеология, която не разбират, за да имат повод да се сбият с някой. При мен тя никога не е била оправдание за насилие, защото не съм насилствен човек - винаги съм се водел от желанието си да разбера нещата около себе си и евентуално да променя някои от тях. А човекът склонен към емоционално и агресивно поведение, винаги ще си намери оправдание. Но е малоумно да слагаш всички националисти под общ знаменател. Така че тия хора колкото и да са глупави и повърхностни, все пак по някое време може да окажат решаваша роля в спасението на България и Европа.

И за твое сведение, не ям чесън, не пия ракия или какъвто и да е алкохол, това че съм българин за мен е само условна, географска и езикова, класификация. Не ходя да викам Левски по мачовете, не викам циганите на сапун, не гласувам, не гледам телевизия, не псувам по политиците и не си изхвърлям боклуците на улицата.

KumchoValcho
12-01-2015, 20:35
Ще ходиш ли на мега комцерта на пайнер

an7raks
12-01-2015, 21:10
Това се опита да промени Хитлер и виж това докъде доведе - целия свят му обяви война.
Гледал ли си филма "The greatest story never told"?

DoctorSatan666
12-02-2015, 12:17
Гледал ли си филма "The greatest story never told"?

Не. Сега гледах първите 3 части качени в ютуб. Като фактология е добре направен, но има не малко полу-истини и премълчани аспекти.

DoctorSatan666
12-02-2015, 12:19
Ще ходиш ли на мега комцерта на пайнер

Не знам с каква точно ирония задаваш тоя въпрос, но не слушам чалга. Наблягам предимно на блус, джаз, рок, метъл и класика.

an7raks
12-02-2015, 14:04
Не. Сега гледах първите 3 части качени в ютуб. Като фактология е добре направен, но има не малко полу-истини и премълчани аспекти.

Изгледай всичките части, смятам че ще ти е интересен и си дай мнението. На мен ми се струва, че има много верни неща, които не се дават в учебниците по история умишлено, но има и известно изкривяване на нещата в другата посока, очерняйки излишно социалистическия строй. Не, че не е вярно за зверствата на този строй, но някак сякаш във филма представят само хубавите страни на националсоциализма и само лошите на комунизма.
Все пак, много се зарадвах, че някой се е хванал и е направил документален филм, показващ другата страна на нещата. В много страни е забранен, което е показателно за идеята, че сегашния западен строй се опитва да унищожи всякаква идеология, различна от алчността.

ДОТА
12-02-2015, 14:19
В много страни е забранен, което е показателно за идеята, че сегашния западен строй се опитва да унищожи всякаква идеология, различна от алчността.

Това започва след голямата рецесия в щатите. Малко след това вкарват машините, почват да произвеждат повече от нужното и за да се поддържа производството преобръщат цялото мислене на хората, научават ги да не ценят вещите, а да купуват все по-нови, които с причина са по-нетрайни.

aurissaaaaa
12-03-2015, 08:49
а да купуват все по-нови, които с причина са по-нетрайни.

Как се произвежда 'нетраен' продукт ?


На мен ми се струва, че има много верни неща, които не се дават в учебниците по история умишлено, но има и известно изкривяване на нещата в другата посока, очерняйки излишно социалистическия строй.

Пълен е с лъжи. Една от колосалните е, че поляците са извършвали геноцид над немското население, заварено на Полска територия след Ньойския договор. Също и поводът нацистите да нахлуят в Полша - нападения над немски войски по границата с Полша. Нападения, ама инсценирани от нацистите.

Същата тая 'миролюбива' Германия анексира парче от Чехословакия. И същата тая мирна Германия е имала намерението да изтреби немалко хора в Източна Европа.

https://www.stormfront.org/forum/t279885/


Да не говорим за убийствата на собствените им граждани - обикновено такива с психични заболявания или с роднини с психични заболявания; хомосексуални; недъгави; малоумни и тн

Няма и няма да има колективистко общество, което да има моралното право да съществува. Либерализмът е апогеят на човешката мисъл.

И същият либерализъм бива тровен от няколко години от разни колективистки, нео-комунистически движения. Нацитата обаче в същността си не са по-различни, та не виждам с кво биха могли да помогнат, освен да тровят съществуването на някоя друга група хора. И явно не вдяват, че ако искахме да живеем в колективистко общество, щяхме да се съберем и да ги избесим - и без т'ва са по 5-10% от населението.

defender
12-03-2015, 10:44
Няма и няма да има колективистко общество, което да има моралното право да съществува.

Какво ще рече "което да има морално право да съществува"?
Защо тогава при всяка работа едно от основните неща, което се изисква е умение за работа в колектив?

ПП: Разясни малко ако може.

an7raks
12-03-2015, 17:09
Как се произвежда 'нетраен' продукт ?

Сериозно?
Всяко едно нещо се произвежда с някакъв експлоатационен срок.


Пълен е с лъжи. Една от колосалните е, че поляците са извършвали геноцид над немското население, заварено на Полска територия след Ньойския договор. Също и поводът нацистите да нахлуят в Полша - нападения над немски войски по границата с Полша. Нападения, ама инсценирани от нацистите.

Същата тая 'миролюбива' Германия анексира парче от Чехословакия. И същата тая мирна Германия е имала намерението да изтреби немалко хора в Източна Европа.

https://www.stormfront.org/forum/t279885/


Да не говорим за убийствата на собствените им граждани - обикновено такива с психични заболявания или с роднини с психични заболявания; хомосексуални; недъгави; малоумни и тн
Филмът е документален и също борави с документи и свидетели, както и многобройните документални филми, показващи историята от другата гледна точка. Ако беше просто "пълен с лъжи", щеше да бъде оборен със свидетелства, а нямаше да бъде забранен.


Няма и няма да има колективистко общество, което да има моралното право да съществува. Либерализмът е апогеят на човешката мисъл.

И същият либерализъм бива тровен от няколко години от разни колективистки, нео-комунистически движения. Нацитата обаче в същността си не са по-различни, та не виждам с кво биха могли да помогнат, освен да тровят съществуването на някоя друга група хора. И явно не вдяват, че ако искахме да живеем в колективистко общество, щяхме да се съберем и да ги избесим - и без т'ва са по 5-10% от населението.
:lol: За теб, случващото се наоколо е апогей на човешката мисъл?

aurissaaaaa
12-03-2015, 17:37
Филмът е документален и също борави с документи и свидетели, както и многобройните документални филми, показващи историята от другата гледна точка. Ако беше просто "пълен с лъжи", щеше да бъде оборен със свидетелства, а нямаше да бъде забранен

Дай ми доказателство, че над германското население в Полша се е извършвал геноцид. Аз затова твърдя, че е лъжа.

А доказателства, че малцинставата са били систематично изтребвани или стерилизирани има бол.
Генералплан ост е доказуемо съществувал.



Отделно, дай ми пример за нещо, което УМИШЛЕНО се създава с определен срок на годност. Тоест някой умишлено да сяда и да решава, че смартфон/телевизор/пералня Х ще бъде създадена от инженерите да работи точно 3 години, да речем.
Поставяш коня пред каруцата, това ми е мисълта. Естествено, че продуктите имат някакъв експлоатационен срок, но той е следствие от материалите и технологиите, които се ползват за създаването му, а не нечие намерение да създаде продукт, който ще се скапе след Х години. Всъщност реалността е точно обратната - на инженерите работата е да създадат колкото се може по-евтино продукт, който да работи колкото се може по-дълго ие. да е възможно най-качествен предвид финансовите ограничения.


За теб, случващото се наоколо е апогей на човешката мисъл?

Случващото се наоколо не е либерализъм. Случващото се наоколо е колективизъм - точно като фашизма. Неслучайно хората наричат феминистите - феминацита. В едно либерално общество, правителството няма абсолютно никакво право да цензурира медиите, да промива мозъка на подрастващите, да захранва социален сепаратизъм и да създава привилегировани общности.

На прага на свят на корпоративен фашизъм сме. И тъжното е, че много хора се връзват на кукичката и почват да се делят на различни прослойки. Смехотворно най-вече е, че в западния свят явно за немалко е повод за гордост да си част от някакво малцинство - било то черен, хомо, жена, недъгав или ретард. Т'ва не е либерализъм - ако искаш либерализъм, запознай се с http://www.bartleby.com/130/ и ми кажи къде точно виждаш място за случващото се в модерния свят.

https://www.youtube.com/watch?v=hFnd6IS0DrY - виж и това. Един от любимите ми тубъри е.
Също този - https://www.youtube.com/user/Thunderf00t/videos

Чумата, която е заляла западния свят ще отмине. Имали са доста сходни проблеми през 60-те и 70-те с комунистчетата в университетите - особено Англия и Франция. Свободно общество, к'во да правиш ;)

Ей ги французите взеха да затварят джамии от вчера, а Шведите затвориха границите. И двете абсолютно немислими допреди няколко месеца. На запад настроенията на масите водят политиката, а не нечия идеология. И настроенията се промениха драстично през последните месеци -> и политиката се измени. Остана Меркел да й дойде акъла в главата и може и да се оправи положението.

golemiq_korab_minava
12-03-2015, 18:03
Аурсееееее


С твоите доказателства бетер като промината комунистическа бабичка си. През комунизма, дето толкова мрънкаше, също още от детска възраст с учебниците по история са се промивали мозъците. Сега е същото. После доказателства нямало. Напротив има, просто не са всеобщо разпространени и известни, защото са забранени.


Отделно на яве, един продукт се произвежда качествено, за да бъде победител на пазара. Само че обикновенно качественото излиза скъпо за данакоплатците и за това, точно както в твоя комунизмъм преди - започва да се произвежда масово НЕКАЧЕСТВЕНО, с възможно най-ниски ценови материали. Цената пада, но търсенето е голямо. Малка част от скъпо изработената технология отива за богатите, а евтината - масово за всички. Постепенно докато пазара не се пренасите, цените падат, заедно с приложението на по-нови и по-скъпи технологии. Просто е. Доброто е, че всичко е общодостъпно, лошото е, че се появява пренасищане с излишно и боклук.

А тоя либерализъм дето се прилага, както доктора казва е точно с принципа - разделяй и владей. За една група фашисти.

И не, нищо не се оправя, на световен план, дори по-зле става. Ако не се вградят енергийни технологии, заместващи петрола и въглищата, както и газта - отиваме към един сблъсък, не с изкуствените терористи или ИДИЛ, ами по между нас самите, цивилизациите.

yakuza_
12-03-2015, 18:23
Учебниците по история, специално в България, винаги са били на политическа основа, през втората световна сме били ариици, през комунизма славяни и тн., което изобщо не говори за съзнанието ни като народ, винаги да се стремим да се нагаждаме към по-силния, вместо да защитаваме нашите убеждения.

Аз лично нося маратонки, не кецове, като малък, нямах някакво особено мнение и си вземах всякакви от сорта на ранърс и тн., след два месеца, бяха като мекици. В момента си купувам найк/адидас/пума (не съм голям фен на вторите, откъм дизайн са доста еднакви моделите им), но тия три марки са много над всякакви такива марки за по 30лв., имам едни на найк, които след 3 години на външен вид, изглеждат като нова обувка, но когато видиш подметката, ти става ясно, че е износена до максимум почти, вече си ги ползвам предимно за работа. Дали найк са планирали да направят обувка, която да издържи три години? Едва ли... Но когато се ползват качествени материали, резултата е налице. Ще си купя ли пак обувки на тая фирма - да, ето че инжинера си е свършил работата.

"вградят енергийни технологии, заместващи петрола и въглищата, както и газта", алтернатива на ресурс Х и У се търси тогава когато - ресурса е на изчерпване/твърде е скъп. В момента горива и полезни изкопаеми са с рекордно ниски нива, а така стимула от разработването на нови технологии не оправдава разходите и въпреки това, технологиите продължават да се развиват, просто не толкова бързо. Примерно Германия като количество купува по-малко газ от преди, но това не е защото в Германия са започнали да ползват друго гориво, а заради подобряване на ефективността на технологиите.

golemiq_korab_minava
12-03-2015, 18:57
Якуза. Ще си купиш скъпи качествени маратонки, но знаеш ли, че можеш да намериш също толкова качествени на евтина цена? Дам, качеството си е качество, но това не отменя факта, че навсякъде е пълно с евтина и чуплива стока, която също се продава много всяка година?

Иначе тези нови технологии, ако съществуват или някога се измислят.. възможно е твърде късно да се случи..

an7raks
12-03-2015, 18:59
Работата на инженерите се определя от една камара неща. Могат веднъж да ти кажат да проектираш нещо максимално качествено без оглед на ресурсите, могат следващия път да ти кажат да проектираш нещо на минимална цена, което трябва да покрие някакви минимални зададени изисквания откъм качество. Познай кое от двете е заданието на инженерите, проектиращи стоките за масовия пазар. Погледни автомобилите. Дори във високия клас се гледа хем уж да има много "екстри", хем да бъде евтино. Номера се получава, когато направиш компромис с качеството. Така от една страна имаш повече хора, които могат да си позволят съответния автомобил, хем след изтичане на гаранцията ще скубеш повече хора за сервизиране или ще си купят нова, от което пак ще спечелиш.
За доказателство можеш да погледнеш вечни модели от 80-те и 90-те като Mercedes W124, W190, W140, донякъде W202 и да ги сравниш със съвременните им аналози.
Когато прегледам всички линкове, ще ти отговоря по другите неща.

yakuza_
12-03-2015, 19:22
Един човек в ИТ индустрията бе казал - ако колите се развиваха с темпа на компютрите, веднъж годишно щеше да гърми една и да убива всички в нея.

KumchoValcho
12-09-2015, 14:37
Якуза, как е мотора за 1500лв