PDA

View Full Version : Защо Linux не струва!



HardJ
11-29-2015, 17:58
Тук ще изредя 6 причини поради,който Линукс не е добра ОС за всеки! Миналата седмица реших да инсталирам Ubuntu,което е едно от Distro-тата на Линукс още (Unity).Няма да навлизам в подробности за Убунту,толкова нека да продължим по темата
1. Труден е за ползване!
Linux е доста по-труден за ползване,отколкото Windows или Mac OS X.Иска се много време със свикването и бързото му използване! Добри са тези потребители,който са чели доста за Линукс и са информирани и държат само на това ОС. -(
2. Постояно се променя!
Ако погледнем например миналогодишната версия на Ubuntu и сегашната ще видите колко е променен Interface-а.Това още повече усложнява работата с такъв вид ОС! :smt102
3. Бавен е!
Не казвам,че Линукс е лагава ОС но сравнения с Windwos или Mac OS X е доста по-бавна!
Сега компютъра ми е с Windows 8.1 и loading времето му за пускане е около 10-12 секундки,докато с Убунту беше около 20-25 ... :smt037
4. Не става за програмираща работа!
Не говоря за програмиране с компютърни езици като Java,C++ и т.н ми например Видео Обработка!
Поради простата причина,че пазарът се държи около 81% от Windows за програмите и игрите!
:smt009
5. Играенето на игри!
Ако сте геймър няма да оцелеете с Линукс !
От скоро Valve се присъедини на помощ на Линукс,но това не го прави добър избор за геймърите.
Игри като:World Of Warcraft;League Of Legends;Call Of Duty и т.н са непосилни за Линукс ! :)
6. Безплатен е!
Това е една от най-големите и най-слабите качества на Линукс!
На Developer-а са му нужни пари,както за изхранване така и за подобряване на неговият продукт! Microsoft използват страшно много програмисти,за получаване на успешен продукт като Windows 7,8.1 ...
;)
Не искам да кажа,че Линукс е лоша ОС! Насочена е за хора,който трябва да я изучат за да я използват правилно!

KondioVarvarina
11-29-2015, 18:56
Тук ще изредя 6 причини поради,който Линукс не е добра ОС за всеки! Миналата седмица реших да инсталирам Ubuntu,което е едно от Distro-тата на Линукс още (Unity).Няма да навлизам в подробности за Убунту,толкова нека да продължим по темата
1. Труден е за ползване!
Linux е доста по-труден за ползване,отколкото Windows или Mac OS X.Иска се много време със свикването и бързото му използване! Добри са тези потребители,който са чели доста за Линукс и са информирани и държат само на това ОС. -(
2. Постояно се променя!
Ако погледнем например миналогодишната версия на Ubuntu и сегашната ще видите колко е променен Interface-а.Това още повече усложнява работата с такъв вид ОС! :smt102
3. Бавен е!
Не казвам,че Линукс е лагава ОС но сравнения с Windwos или Mac OS X е доста по-бавна!
Сега компютъра ми е с Windows 8.1 и loading времето му за пускане е около 10-12 секундки,докато с Убунту беше около 20-25 ... :smt037
4. Не става за програмираща работа!
Не говоря за програмиране с компютърни езици като Java,C++ и т.н ми например Видео Обработка!
Поради простата причина,че пазарът се държи около 81% от Windows за програмите и игрите!
:smt009
5. Играенето на игри!
Ако сте геймър няма да оцелеете с Линукс !
От скоро Valve се присъедини на помощ на Линукс,но това не го прави добър избор за геймърите.
Игри като:World Of Warcraft;League Of Legends;Call Of Duty и т.н са непосилни за Линукс ! :)
6. Безплатен е!
Това е една от най-големите и най-слабите качества на Линукс!
На Developer-а са му нужни пари,както за изхранване така и за подобряване на неговият продукт! Microsoft използват страшно много програмисти,за получаване на успешен продукт като Windows 7,8.1 ...
;)
Не искам да кажа,че Линукс е лоша ОС! Насочена е за хора,който трябва да я изучат за да я използват правилно!

Кратко обобщение на темата:
Защо кравшката тор не струва...
... Не искам да кажа че е лошо нещо! Насочена е за хора, които трябва да я изучат за да я използват правилно

npp
11-29-2015, 21:56
то е и въпрос на оптимизация, но трябва да знаеш начините, например ако се изключи compiz, ще работи по-бързо, също и ако си на gnome classic или друга по-лека графична среда, всъщност линукс е добра операционна система, но може да бъде трудно за онези, които нямат опит с нея

dimitar_ak
11-30-2015, 13:38
Разглеждаш Linux само като десктоп ОС. Ако преместиш наблюдението си върху сървъри ще видиш, че нещата коренно се променят.

JDeel
11-30-2015, 15:46
И аз съм съгласен с обвиненията срещу десктоп възможностите на Lunux :) Твърде много дистрибуции, повечето от които за нищо не стават, а на най-добрите от тях все им липсва нещо за да може един обикновен Windows юзър спокойно да се пренесе на Linux територия.

И според мен графичната среда на Ubuntu е пълен шит. Мисля че Mint е най-близък от усещането за Windows :)

HardJ
11-30-2015, 18:07
Абсолютно подкрепям за Минт :)
Относно това за сървърите да казах,че е насочен за хора с конкретни цели :)