PDA

View Full Version : Проблем с рутер tp link



koko95
11-30-2015, 15:30
Помагайте моля. Инсталирах open wrt на tp link wr841n , уж връзката с wi-fi да бъде по-стабилна,бърза и т.н. Влязох през 192.168.1.1 да конфигурирам рутера, но нямаше как доставчика да отключи иптата(нали ги блокира...) . Реснах рутера няколко пъти от пъпчицата( в случая на този рутер е копче). След няколко часа се обадих на доставчика , да отключи иптата( моля някой да каже като ти отключи за колко време са отключени) и неможах да вляза в рутера, като мушна кабела зелената лампичка за интернета не свети, рестартирах рутера , но пак не мога да вляза . HELP PLEASE.

ДОТА
11-30-2015, 15:44
то и аз много не разбирам от рутери и мрежи, ама ти си направо за полето
кви ИП-та в множествено число, които доставчика ти отключвал
доставчика ти дава нет на база мак адреса на рутера, него нищо повече не го бърка

koko95
11-30-2015, 15:50
то и аз много не разбирам от рутери и мрежи, ама ти си направо за полето
кви ИП-та в множествено число, които доставчика ти отключвал
доставчика ти дава нет на база мак адреса на рутера, него нищо повече не го бърка

Да де, отключва мак адреса

Wiz Khalifa
11-30-2015, 15:52
Прецакал си се :D И аз го бях направил 3 дни търсих решение и накрая намерих но ми развали рутера и взимах нов

ДОТА
11-30-2015, 16:02
Да де, отключва мак адреса

мак не се отключва, защото няма как да е заключен, освен ако не си на мтел, при тях ставаха такива сакатлъци
192.168.1.1 е първото ИП в домашната ти мрежа, през уай фай може и да не успееш да влезеш, ако си задал грешно настройки в рутера, иначе доставчика ти няма нищо общо


П.С.
мтел ти даваха слуича, значи при тях нямаше проблем със заключен мак, а със заключено ИП

koko95
11-30-2015, 16:11
мак не се отключва, защото няма как да е заключен, освен ако не си на мтел, при тях ставаха такива сакатлъци
192.168.1.1 е първото ИП в домашната ти мрежа, през уай фай може и да не успееш да влезеш, ако си задал грешно настройки в рутера, иначе доставчика ти няма нищо общо


П.С.
мтел ти даваха слуича, значи при тях нямаше проблем със заключен мак, а със заключено ИП

Не знам кво отключва, ама пробвал съм в рутера да задам друг мак адрес и нета спира.

koko95
11-30-2015, 16:12
Прецакал си се :D И аз го бях направил 3 дни търсих решение и накрая намерих но ми развали рутера и взимах нов

Рутера е гаранционен, няма ли някакъв вариант да го изгърмя, въобще да не работи :D ? Да ми го сменят с чисто нов :D ?

ДОТА
11-30-2015, 16:24
ама пробвал съм в рутера да задам друг мак адрес и нета спира.

сигурен ли си, защото аз с ключа от входната врата си паля колата и си отварям пощенската кутия във входа.

JDeel
11-30-2015, 16:31
Този рутер като устройство е напълно независим от интернет доставчика и му е все тая дали въобще е включен в LAN мрежата. При начални настройки обикновено се влиза през 192.168.0.1 или в някои случаи 192.168.1.1, зависи от модела. Името и паролата почти винаги са admin. http://setuprouter.com/router/tp-link/tl-wr841n/login.htm

Като влезеш задаваш данните за достъп до интернет, а ако не ги знаеш питаш доставчика. Всеки рутер може да симулира който и да е MAC адрес.

Когато ползваш рутер TCP/IP настройките на компа трябва да са сложени на автоматично - http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/change-tcp-ip-settings#1TC=windows-7

koko95
11-30-2015, 16:47
Този рутер като устройство е напълно независим от интернет доставчика и му е все тая дали въобще е включен в LAN мрежата. При начални настройки обикновено се влиза през 192.168.0.1 или в някои случаи 192.168.1.1, зависи от модела. Името и паролата почти винаги са admin. http://setuprouter.com/router/tp-link/tl-wr841n/login.htm

Като влезеш задаваш данните за достъп до интернет, а ако не ги знаеш питаш доставчика. Всеки рутер може да симулира който и да е MAC адрес.

Когато ползваш рутер TCP/IP настройките на компа трябва да са сложени на автоматично - http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/change-tcp-ip-settings#1TC=windows-7

Обясняваш ми сеедно аз не съм компютърен разбирач... Рутера е влязал в някакъв файлмод ли нз къв мод и са нз как се оправя това ...

JDeel
11-30-2015, 17:13
Ами ако беше компютърен разбирач нямаше да пишеш такава тема в този форум по този начин :)

koko95
11-30-2015, 17:48
Ами ако беше компютърен разбирач нямаше да пишеш такава тема в този форум по този начин :)

Ако бях програмист вече да си бях оправил рутера :D

Wiz Khalifa
11-30-2015, 23:32
Рутера е гаранционен, няма ли някакъв вариант да го изгърмя, въобще да не работи :D ? Да ми го сменят с чисто нов :D ?

Няма да ти зачитат гаранцията щом си инсталирал open-wrt това е firmware който ти отключва повечето настройки за Advanced потребител, рутера който си закупил е със стоков

koko95
12-05-2015, 07:14
Няма да ти зачитат гаранцията щом си инсталирал open-wrt това е firmware който ти отключва повечето настройки за Advanced потребител, рутера който си закупил е със стоков

Е как да го оправя тоя Open wrt, да мога да вляза в рутера ? Щом няма да зачетат рутера , значи че може да се влезе в Open wrt иначе как ще разберат за open wrt.