PDA

View Full Version : няква сериозна тема: емигриране от МАЙКАБ АЛГАРИА



KumchoValcho
12-06-2015, 18:48
Здравейте, пийпълс

Напоследък много, ама адски много се замислям за следното..

добре, аз съм един 20 годишен енергичен, умен и адски работлив тъмноок хубавец. Какво толкова съм се хванал за това смръдливо УНСС, за тая смръдлива американска компания, в която работя (в която нямам никакво намерение да се развивам). приемрно, често си мисля дали да не замина някъде на запад и да си намеря работа и да уча там. Верно, ще живея на хляб и маргарин и ще си скъсвам гъза, докато се стабилизирам финансово, ама аз съм малко като хлебарка и ще се оправя.

то и тука е трудно, въпреки че живея добър стандарт на живот. ама съм склонен да се откажа от това. ама просто не го чувствам като 'моето място, където искам да пусна корените си'. още повече, че аз съм трудолюбив и лоялен човек, не искам да храня и да развивам нещо, само за да си хвърли някой сельо фаса отгоре.

не знам, много съм объркан.

Страх ме е, защото искам да имам образование и вече съм втори курс и не ми се прекъсва и захвърля всичко това.

от друга страна, някак си не ми е кеф да го гоня това образование, като преподавателя ми идва с плетени обувки и скъсани дънки да ми преподава... чувствам се като в килийно училище.

какво да правя, teenproblem. halp me

KumchoValcho
12-06-2015, 18:53
да не говорим че в УНСС има някои, които очевидно са за НСА или някое друго училище за хора със специални потребности

Shantia
12-11-2015, 09:12
Здравей, приятел. Не знам до колко темата ти е реална или си някой тийн, който си прави вятър на устата за да се забавлява с реакциите на другите, които вземат на сериозно неговите дебели шеги, но реших да ти пиша.
Положението в България е трудно. Много млади двойки с образование вършат работа и взимат заплати като за чистачи и едва свързват двата края с по 450 лв на месец, плащат си храната и тока и край, после гледат умно в стената. Доказано е че тука ако нямаш връзки си тойчно ей такъв рапон, дето няма парички и за дрехи и на Коледа с близките си подаряват само крайно необходими неща като шампоани, дрешки или тенджери и тигани... чорапи, гащи, ай да не продължавам.
Образованието ли... няма смисъл от него, почти. На колко места го искат вече... масово искат среднисти с по няколко езика и дават 500 лв заплата за това... смях тотален!
Ама и масово младите бягат навън. Аз като завърших... поне 10 човека се сещам дето вече не са в БГ-то, а красят чуждите родини... и ги развиват с акъла и таланта си.
Мен това, което ме спря да избягам бяха близките. Не знам, такъв човек съм и не мога да отида без тях някъде, но подкрепям идеята за навън. Казвам им все, хайде с мен, всички да бягаме, ама на - имаме възрастни баби, дядовци и трябва да се гледат, а те точно на този етап не искат да се местят, и ги разбирам. Тяхния трудов път е минал и...
Момче, ако още нищо сериозно не си създал, не си по - голям от 22 - 23 години, имаш време да отиваш да учиш навънка и да се развиваш там, обаче имай предвид, че е много скъпо там.. трябва да имаш добри събрани пари и близки, които да помагат при нужда.
Замисли се обаче, би ли бил щастлив да си с ред чуждоговорящи, с които не можеш да си кажеш много, защото имат друга култура, те дори не са чували за нашите малцинства, условия, всичко. Как би живял с чужденка? За такава ли мислиш да се ожениш някой ден и т.н.

Аз силно подкрепям хората да бягат навънка, защото това е нещо, което още нямам сили да направя, но искам.
Обаче и ми е тъпо като излезна по улиците и няма млади хора...

Shantia
12-11-2015, 09:12
Здравей, приятел. Не знам до колко темата ти е реална или си някой тийн, който си прави вятър на устата за да се забавлява с реакциите на другите, които вземат на сериозно неговите дебели шеги, но реших да ти пиша.
Положението в България е трудно. Много млади двойки с образование вършат работа и взимат заплати като за чистачи и едва свързват двата края с по 450 лв на месец, плащат си храната и тока и край, после гледат умно в стената. Доказано е че тука ако нямаш връзки си тойчно ей такъв рапон, дето няма парички и за дрехи и на Коледа с близките си подаряват само крайно необходими неща като шампоани, дрешки или тенджери и тигани... чорапи, гащи, ай да не продължавам.
Образованието ли... няма смисъл от него, почти. На колко места го искат вече... масово искат среднисти с по няколко езика и дават 500 лв заплата за това... смях тотален!
Ама и масово младите бягат навън. Аз като завърших... поне 10 човека се сещам дето вече не са в БГ-то, а красят чуждите родини... и ги развиват с акъла и таланта си.
Мен това, което ме спря да избягам бяха близките. Не знам, такъв човек съм и не мога да отида без тях някъде, но подкрепям идеята за навън. Казвам им все, хайде с мен, всички да бягаме, ама на - имаме възрастни баби, дядовци и трябва да се гледат, а те точно на този етап не искат да се местят, и ги разбирам. Тяхния трудов път е минал и...
Момче, ако още нищо сериозно не си създал, не си по - голям от 22 - 23 години, имаш време да отиваш да учиш навънка и да се развиваш там, обаче имай предвид, че е много скъпо там.. трябва да имаш добри събрани пари и близки, които да помагат при нужда.
Замисли се обаче, би ли бил щастлив да си с ред чуждоговорящи, с които не можеш да си кажеш много, защото имат друга култура, те дори не са чували за нашите малцинства, условия, всичко. Как би живял с чужденка? За такава ли мислиш да се ожениш някой ден и т.н.

Аз силно подкрепям хората да бягат навънка, защото това е нещо, което още нямам сили да направя, но искам.
Обаче и ми е тъпо като излезна по улиците и няма млади хора...

Грозния
12-11-2015, 15:17
не знам, много съм объркан.

Страх ме е, защото искам да имам образование и вече съм втори курс и не ми се прекъсва и захвърля всичко това.

от друга страна, някак си не ми е кеф да го гоня това образование, като преподавателя ми идва с плетени обувки и скъсани дънки да ми преподава... чувствам се като в килийно училище.

какво да правя, teenproblem. halp meПоне си завърши бакалавърската степен, после прави каквото искаш. Тая диплома и образование (знам че това са две различни неща) може да ти потрябват някой ден, а ако заебеш университета точно сега, тия две години в които си бил там вече, ще са отишли на вятъра, изгубени напразно! Успех :)!
Вземи си дипломата, после си опитай късмета в чужбина - това е моят съвет ;) !

Shantia
12-11-2015, 15:57
Поне си завърши бакалавърската степен, после прави каквото искаш. Тая диплома и образование (знам че това са две различни неща) може да ти потрябват някой ден, а ако заебеш университета точно сега, тия две години в които си бил там вече, ще са отишли на вятъра, изгубени напразно! Успех :)!
Вземи си дипломата, после си опитай късмета в чужбина - това е моят съвет ;) !

Правилно. Точно на половината път си от целта. Вземи си образованието, него никой не може да ти отнеме. Пък после пробвай и навън ако тук не става.

stalker681
12-11-2015, 16:21
до заглавиет<<< няква сериозна тема: емигриране от МАЙКАБ АЛГАРИА >>>

Трябва да е <<< няква сериозна тема: емигриране от МащехаБ АЛГАРИА >>>

paradosou
12-11-2015, 20:01
Образованието ли... няма смисъл от него, почти. На колко места го искат вече... масово искат среднисти с по няколко езика и дават 500 лв заплата за това... смях тотален!
Е, плс, точно ако например работиш в кол център с който и да е език, заплатите са доста над 500. 1200-1400-1600 + бонуси. Отделно си е подходящо за студенти, понеже хората предлагат и 4, и 6 часови смени, освен осмиците. Даже момчето може би именно нещо такова работи. Нацелих ли ;d?
Образованието всъщност винаги има смисъл, стига да си адекватен и вярно да учиш както си трябва (и да си типа човек, на когото му се занимава, понеже има хора, които пак притежават завидно количество мозък, ама са далеч от идеята за уни), не да се образоваш нонстоп в дискотеките на Студентски :D.
KumchoValcho, не знам и аз какво да ти кажа. От една страна ще е тъпо да зарежеш започнатото и вероятно поне донякъде ще изпитваш вина, от друга не ми изглежда мн о'к и да си прекарваш времето в безкрайно чакане на завършването в среда, която толкова пък не ти пасва. Според мен ако се чувстваш идиотски точно в този уни, ако колегите, които са ти сносна конкуренция, са скандално малко и ако наистина липсва усещането, че ти преподават качествено - махни се още на момента и си търси щастието другаде. В случай, че все пак мислиш, че София има какво да ти даде - стой си засега. После винаги можеш да грабнеш куфарите, ако още искаш. Всъщност... не го мисли толкова и не си повтаряй "Объркан съм, объркан съм" 8-). Трудно ще оплетеш нещо кой знае какво.

ohluv
12-12-2015, 21:00
Цуци сто прас тъй ;(

tori
12-12-2015, 23:54
от друга страна, някак си не ми е кеф да го гоня това образование, като преподавателя ми идва с плетени обувки и скъсани дънки да ми преподава... чувствам се като в килийно училище.

А защо? Какъв ти е проблема кой с какво ходи облечен да ти преподава? Вярно е, че има асистентки, които са млади и хубави и може да се увлекат в нещо по-разголено, но точно пък за плетените обувки и скъсаните дънки не виждам причина да недоволстваш.
Или ти си като един познат правист - в университета ходи с риза и панталон, а на вън с тениски на Sex Pistols?
Каква е разликата, ако ти преподава льольо, който не разбира грам/не го бива грам обаче е облечен за сватба и човек, който разбира/го бива да преподава, но е с плетенки и скъсани дънки?

KumchoValcho
12-13-2015, 14:46
Защото е депресиращо.

Защото да станеш сутрин и да нямаш желание да се явиш в прилежен вид на своите студенти и да ги вдъхновиш като ги научиш нещо е депресиращо.

Той има депресия, очевидно.

KumchoValcho
12-13-2015, 14:47
Даже момчето може би именно нещо такова работи. Нацелих ли ;d?.
MAYBE

KumchoValcho
12-13-2015, 14:48
Не е въпроса за парите, аз в България също мога до 10 години да се закача в някоя компания и да се изкача на някаква скромна мениджърска позиция и да изкарвам 3-4-5 бона, което е напълно постижимо и би ми дало комфорта, който търся, откъм пари (имайки предвид, че през това време ще си търгувам на борсата и парите ми ще се увеличават и тн). Просто не знам дали искам тука.