PDA

View Full Version : Добри гинеколози в Стара Загора?



blackrose110
12-09-2015, 09:24
Здравейте. Имам намерение да започна да пия контрацептиви заради нередовен цикъл, но не знам към кой гинеколог да се обърна. Трябва ми някой компетентен, който работи по договор със Здравната каса, и който ще ми отдели нужното внимание и да отговори на въпросите, който ме интересуват. Досега съм ходила при д-р Ния Кирчева и останах с впечатлението, че ме претупа, и не съм сигурна, че искам да отида при нея отново. Благодаря предварително :)

inewton
12-09-2015, 09:32
Какво общо имат контрацептивите с нередовния цикъл?

blackrose110
12-09-2015, 09:43
Пият се в период от 21 дена и след това 7 дни почивка, в които ти идва. Правиш секс без притеснения, че ако цикъла ти ще закъснее си бременна, тъй като той няма да закъснее. Така регулираш цикъла си. Пример: последните два пъти ми дойде на 41вия и 46тия ден. Ако правех секс (което ми предстои), щях да се спукам от притеснения. Ако пия контрацептиви, ще ми дойде през тези 7 дни в които не пия хапчетата и ще бъда спокойна.

Трябва ми гинеколог, който има понятие от противозачатъчните и в какви дози горе долу са хормоните в хапчетата. На мен ми трябват във възможно най-ниски дози но все пак трябва да се консултирам първо, преди да започна да ги пия.

yakuza_
12-09-2015, 12:19
Мога да те погледна ако искаш.

AmxModx
12-09-2015, 12:48
Мога да те погледна ако искаш.

Айде първо по-добрия негър да погледне (аз)

blackrose110
12-09-2015, 13:20
За изписване на противозачатъчни не е необходим преглед :) СорИ! По-скоро хормонални изследвания, които доколкото знам не се правят, тъй като не е сигурно колко ще помогнат, а пък струват пари.

Indistinct
12-09-2015, 14:48
Как ще са скъпи... или може,на мен скоро ми правиха хормонални (не пълни), но нали съм под 18 и касата ги покрива :D . Би трябвало да знаеш, че не е шега работа да се вземат хормони и особено противозачатъчни от щяло и нещяло, но пък ако всеки път ще си умираш от притеснение да не си бременна ,може и да е решението за теб. Разпитай добре преди да се насочиш към доктор. Само добре се информирай какви са недостатъците и последствията. :)