PDA

View Full Version : Как да и кажа че я харесвам



confirmed_123
12-11-2015, 12:04
Помогнете!Влюбих се в едно момиче от нашият клас, вече втора учебна година е в нашият клас.Още от 15 септември 2014 само нея гледам, както и тя мене.Да вярно е, на 15 септември не откъсваше очи от мен.Гледа само мен в часовете.Нито се правя на интересен, нито пък съм странен.Един приятел ми каза да действам, бил съм готин нямало да ми откаже.Ала това откаже звучи доста странно.И имам чувството, че той нищо не разбира.Как ОТКАЖЕ, звучи все едно е нещо незначимо и тя ще се съгласи след два три дена ще и омръзне и съм аут.Според мен трябва да направя нещо, да създам химия между мен и нея.НЕЗНАМ НЕ МОГА ДА СЕ ИЗРАЗЯ ПРАВИЛНО ЗАЩОТО СЪМ ДОСТА НАПРЕГНАТ И ЗНАМ ЧЕ ТРЯБВА ДА ПОБЪРЗАМ!Защото напоследък когато имаме физическо и сме салона срещу другият клас често я виждам как си говори тя как си говори с момчетата от другият клас и се смеят взаимно и си правят шеги.Направо потъвам в земята от ревност, но си казвам че нямам право да ревнувам защото не съм си разкрил чувствата ми към нея.И имам чувството че от както казах на съученикът ми за това, той е гадже с най-добрата и приятелка.Май се е издал нещо пред нея незнам.Но се опита 2ва пъти тя да ме заговори, но един друг мой приятел 2пъти ни развали разговора (той пък е гадже с другата приятелка на въпросното момиче).Днес дори едно здравей не успях да и кажа.ГОВОРЕТЕ БЪРЗО КАКВО ДА ПРАВЯ ЧЕ НЯКОЙ ЩЕ МИ Я ОТМЪКНЕ ПОД НОСА ДОКАТО СЕ МОТКАМ.Благодаря предварително.

Indistinct
12-11-2015, 12:56
Щом мислиш, че постоянно се гледате, е време поне да провеждате някакъв вид разговор... Опитвай се да я заговаряш по-често

EleonoraAndreevna
12-11-2015, 20:57
Виж тя може да те харесва, но няма да се влюби в теб, ако просто седиш и я гледаш в час. Така ще изглеждаш като отчаяните самотници, по филмите, които харесват някое момче/момиче и го/я гледат през цялото време, докато той/тя просто си живее живота. Тя няма да е винаги свободна. Не очаквай да направи първата крачка. Това е твое задължение. Но ако искаш да бъдете повече от приятели, в никакъв случай не ѝ ставай приятел. Може да звучи странно, но ако бъдете приятели....ще си говорите, споделяте и тя ще те възприема само като приятел. Двйствай! Животът е кратък! <3

inewton
12-11-2015, 21:00
Но ако искаш да бъдете повече от приятели, в никакъв случай не ѝ ставай приятел.

Мозъчна атрофия.

EleonoraAndreevna
12-11-2015, 21:16
Мозъчна атрофия.

Колко оригинално ;)

fanton1
12-11-2015, 21:22
Действай! Животът е кратък! <3
Кратък, кратък колко да е кратък ? Има още ~20 години за практика в това за намиране на приятелка/съпруга. И все пак живота е базиран на проба- грешка. Има време за всичко.

GLaDOS
12-11-2015, 22:47
Мозъчна атрофия.

#ismqhsa

По темата:

Измъкни от училище. Не знам какъв тип човек е, но "на кафе" би свършило работа. Ако чатите, подметни небрежно за събота/неделя, ако си лафите - пак. Може да импровизираш и с нещо друго, да те придружи някъде примерно,ей така за компания...
От страх смисъл няма. Не го мисли страха, а как да я завъртиш.

pmarci
12-12-2015, 05:23
Няма никакъв смисъл да чакаш нещата да станат без ти да правиш нищо. Заговори я, попитай я дали иска да излезе с теб(99% няма да ти откаже).. Не разбирам защо ревнуваш при положение, че нито ходиш с нея, нито нищо.. Просто бъди спокоен и я заговори! Good luck.

EleonoraAndreevna
12-12-2015, 21:21
Кратък, кратък колко да е кратък ? Има още ~20 години
Ами не се знае....може докато човек си върви да го блъсне кола, автобус, камион.....А като се има на предвид състоянието на Европа.....не се знае кога тия бежанци ще почнат да ни изтребват (не че не са почнали вече) :D

Yoo reTo G
12-13-2015, 13:54
Докато се чудиш как да я заговориш ще вземе да ти избяга. Чувствата, които изпитваш са хубави и ако тя те заслужава ще те разбере. Не се страхувай, а бъди смел и й признай, че я обичаш. Изпадал съм в подобна ситуация и най-добре е да рискуваш, за да постигнеш резултат, а не само да се свиваш от страни притеснено. Виждам, че за теб е трудно да разговаряш с нея, но според мен първо й позволи тя да те допусне до себе си или направи нещо мило за нея, така, че тя да те хареса. Ако се криеш и срамуваш никога няма да я накараш да те хареса и тя. Трябва да направиш нещо, за да се случи това.
Представи си ви като два магнита (колкото и нелепо да звучи). Ако разстоянието е прекалено голяма и в случая няма кой да го скъси магнитите няма да се привлекат. Трябва да действаш, ако искаш тя да ти обърне внимание. Колкото и да е трудно да говориш с нея - тя не е звяр и няма да те захапе - просто го направи.
Колкото до момчетата с които тя си приказва, то може да е просто приятелка с тях. Не се оставяй на ревността да те завладее. Повярвай ми - аз съм скорпион (воден знак) и само когато видях момичето, което харесвам, да гледа друго момче щях да се пръсна от яд. И за малко да се самоубия, но това е друга тема.
Най-важното е да бъдеш себе си и да се държиш мило и непринудено с нея. Няма повод за притеснения. Просто я покани на кафе или да учите заедно или седнете на един чин (възможностите са безкрайни) и тя ще ти обърне внимание. От там нататък е лесно. Спечелването на едно момиче е като игра. Вече разбрала, че ти я обичаш остават само цветята, милите думи и нежностите.
Колкото до опасенията ти, че ще те зареже като й омръзнеш, за мен те са ненужни. Щом я познаваш от 2 години и бяра в нея, то няма смисъл да се притесняваш.
Брей, че много написах.
Айде брат! Само успехи ти пожелавам!

stalker681
12-13-2015, 14:20
наакай се пред нея но се постарай да си ял леща