PDA

View Full Version : Хомеопатия



anonymous.
12-14-2015, 18:05
Какво мислите за хомеопатията: като лечебен метод, метод на действие?
Само вярата ли лекува или има и още нещо?

iakata_rabota
12-15-2015, 11:52
Майка ми си орави доста сериозни проблеми с хомеопатия и затова вярвам. Но май е важно да намериш добър, щото тя дълго време пробваше различни, докато накрая си намери и беше много доволна.

georgi12
12-17-2015, 07:52
Който се е излекувал с хомеопатия - вярва , който не е пробвали повярвал не е . Аз излекувах сенна хрема САМО с хомеопатия .Майка ми имаше вътрешни и външни хемороиди в тежка форма ,излекувани САМО с хомеопатия . Има сърдечен порок , за който приема САМО хомеопатия .Аз от 5 години вземам по 1 път осцилококцинум в месеца и за тия 5 години три пъти съм бил с температура , лека хрема и неразположение за не-повече от два дни .
Разбира се - всеки има избор какво да взема , да се трови или не .
Аз не мисля , че обикновена настинка трябва да се лекува с антибиотици . Познавам момче на 9 години , чиято майка настояваше при всяко покашляне да се взема антибиотик . Момчето в момента има непоносимост към антибиотици .
Хомеопатичните лекарства се приемат от пациенти от първия ден след раждане , до последния ден от живота .Нямат противопоказания и странични ефекти .
Потърсете повече информация в интернет.

haritov
12-17-2015, 20:10
хомеопатията помага до време после вече трябва тежка артилерия

иначе тя съществува от доста време от край време се лекуваме с билки но докато е имало само билки са умирали доста повече хора понеже е нямало антибиотици

Mary_Jane_69
12-17-2015, 23:25
Само аз като по тъпа да попитам - пия дименхидринат преди пътуване - хапче е, може ли да се предотварти гаденето с хомеопатия, тъй като става въпрос за вестибуларния апарат, а не някакво си заболяване.

georgi12
12-18-2015, 19:25
За вестибуларния апарат може да се взема Вертигохил .За гадене при пътуване - Кокулин .

Аз не отричам антибиотиците , но те се приемат само , когато има нужда . Не и за обикновени настинки.

haritov
12-23-2015, 07:19
аз имам въпрос

възможно ли е да развия алергия към даден препарат?

georgi12
12-28-2015, 18:45
Към хомеопатичен - не , към алопатичен - да .

haritov
12-28-2015, 19:59
Към хомеопатичен - не , към алопатичен - да .

и към хомеопатичен може :< даже има такъв регистриран случай
може да съм алергичен към лайка беладона например или към някоя от съставките в медикамента нищо че се случва рядко и самата хомеопатия не се прилага много

та да го кажа така хомеопатията не лекува всичко едно остро състояние може да се окаже голям зор за нея и за това се прилага от специалист защото той може да прецени до къде стигат възможностите на хомеопатията

понякога едно самолечение може да се окаже много лош вариант това че рядко вреди не значи че винаги има полза което може да се окаже още по-лош вариант

да не говорим че се назначава и диета по време на лечението което не всеки спазва