PDA

View Full Version : Какво ми има на ръката?



kostadin_dimitrov911
12-19-2015, 07:58
Значи преди седмица си нараних ръката при удар в бой. Една седмица я мазах с риванол, репарил-гел, компрес със ракия и т.н, защото ходих в болницата, направиха ми снмика и казаха, че не е счупване или изкълчване, въпреки че точно това очаквах. Вчера отидох във фитнеса, защото тренирам, но ... дори упражнения със собствено тегло като набирането и кофичките ме наболява ръката. Дори не можех да се набирам. Доколкото видях на ренгена ми се видя, че кокалчето на безименния пръст е леко набито навътре, защото е наравно с кутрето. Видях други ренгенови снимки в гъгул и там кокалчето на безименния беше една идея по-високо от последния пръст.
Когато с едната ръка си хвана другата (болната) мога да я изпъна без да изпитвам болка, но когато не си помагам - не...все едно има някакъв лимит. Пак без болка де...
Казаха ми, че е от отока и когато мине няма да е така, но ... не знам колко е логично. Той почти мина.
Ако някой, който поне малко разбира може да каже мнение, сега ще пусна снимката.
Не се вижда кой знае колко, но...

http://prikachi.com/images/750/8524750p.jpg

haritov
12-19-2015, 17:56
защо не спреш да я натоварваш?

kostadin_dimitrov911
12-20-2015, 07:16
И ?
Ако са набити кокалчетата както мисля аз, какво значение има дали ще я движа или не, като ще зарастне накриво?

tochko
12-20-2015, 07:33
Възможно най скоро върви при други специалист. Възможно е все пак напразно да се плашиш, може да е само утока ако не е спаднал изцяло.

tori
12-24-2015, 22:01
Не съм рентгенолог или въобще някакво медицинско лице (все още), НО като човек, чиято ръка има такова удряне в лакътя, след което ходих до спешното, мога да препоръчам единствено да си почиваш повече. ПОНЕ една седмица след удара е добре да няма никакво движение в ръката. Ти си отървал малко козите, но е хубаво да си почива повече тая ръка. И да - не е лошо да идеш отново на лекар във възможно най-кратки срокове, тоя път открий един от първенците в редиците на ортопедите в града си, обаче. За сега можеш да си купиш обезболяващо кремче, което знаеш, че ти помага на теб, и да я налагаш с лед, за да не боли. Предварително казвам, че обезболяващи перорално не трябва да приемаш на своя глава, особено тия с лекарско предписание.