PDA

View Full Version : Повредена лична карта



Schweeps
12-20-2015, 10:04
Повредата е тази,че кучето ми я наръбало и в момента е на дупки.Нямаше ме в къщи бях си оставила портфейла в коридора на тоалетката и от бързане съм го забравила да го взема,и явно кучето се е изправило на 2 лапи взело ми е портфейла и е извадило личната ми карта и поразията е на лице,но поне парите не са барнати това е доброто в случая ;д сега трябва точно на празниците да се занимавам с личната ми карта,а немога да я подменя от другаде само от Бургас защото там ми е постоянния адрес макар,че вече не живея там.Баща ми е бивш полицай,но е граничен и не знам дали разбира много за личните карти говорихме по телефона и ми даде един сайт в който пишеше,че глобата варира от 30-200лв. Има ли вариант да се избегне глоба или няма оттърване? Смешно ми е как ще напиша при обяснението каква е повредата,че кучето я е наръбало просто незнам,но ще ми е за урок да внимавам повече.
И ви моля за сериозни коментари!

AmxModx
12-20-2015, 10:26
http://www.yambol.mvr.bg/uslugi/dokumenti_samolichnost/globi.htm

Schweeps
12-20-2015, 10:28
http://www.yambol.mvr.bg/uslugi/dokumenti_samolichnost/globi.htm

Да, от подобен сайт намерих каква е глобата.Но има ли как да се избегне все пак това ме интересува?

nexttt
12-20-2015, 12:11
Да избегнеш глоба,едва ли. Знам обаче,че ако кажеш,че е открадната глобата е минимална.

AmxModx
12-20-2015, 12:27
Да, от подобен сайт намерих каква е глобата.Но има ли как да се избегне все пак това ме интересува?

Ако имаше начин да се избегне глоба то тогава глобата нямаше да я има защото всички ще я избегват... Няма начин :{

Schweeps
12-20-2015, 12:30
Ако имаше начин да се избегне глоба то тогава глобата нямаше да я има защото всички ще я избегват... Няма начин :{

Ми кой както се уреди.

Schweeps
12-20-2015, 12:32
Да избегнеш глоба,едва ли. Знам обаче,че ако кажеш,че е открадната глобата е минимална.

Не са ми проблем парите,а просто самото разкарване.Нямам нужното време,а трябва да отида поне 2 пъти най-малко.И се пише обяснение,а не искам да лъжа,че е открадната защото все пак трябва да се опише кога как и така,а като не съществува то не стига,че сама съм си виновна,а и да лъжа хората.. не,че немога да излъжа мога,но го правя рядко защото не е приятно.

AmxModx
12-20-2015, 16:30
Ми кой както се уреди.

Зависи от името ти ся нямам предвит че ако ти е хубаво името ще те пуснат, имам предвид името в държавата, зависи кой си / коя си (с голямо име ли си) , на какква позиция си, такива неща...

Schweeps
12-21-2015, 05:49
Зависи от името ти ся нямам предвит че ако ти е хубаво името ще те пуснат, имам предвид името в държавата, зависи кой си / коя си (с голямо име ли си) , на какква позиция си, такива неща...

Все повече се убеждавам,че е така.

AnarchyBoy
12-21-2015, 09:39
Никаква глоба няма за повредена лична карта при първа подмяна, защото новите пластики се оказаха много некачествени.
Скоро си подменявах моята, защото я счупих. Макар със завидно количество роднини у родното МВР, отидох сам, без да казвам кой съм, какъв съм и прочие и си платих само таксата за направата на самата карта, нямаше глоба, няма и да има.
Плащай бавна и ще ти дадът една бележка с нея ще си живуркаш следващите 2 седмици и така.

Schweeps
12-21-2015, 09:47
Никаква глоба няма за повредена лична карта при първа подмяна, защото новите пластики се оказаха много некачествени.
Скоро си подменявах моята, защото я счупих. Макар със завидно количество роднини у родното МВР, отидох сам, без да казвам кой съм, какъв съм и прочие и си платих само таксата за направата на самата карта, нямаше глоба, няма и да има.
Плащай бавна и ще ти дадът една бележка с нея ще си живуркаш следващите 2 седмици и така.

Дано е така. Мерси за помоща!