PDA

View Full Version : Графичен дизайн в България



like_a_diamond
12-24-2015, 18:29
Здравейте! :) Бих искала да ви попитам за мнението ви относно това в кой университет е по-добре да се следва графичен дизайн в България - в Нов български университет или в Художествената академия. В художествената академия няма точно специалност "графичен дизайн" , но има друга, която е сходна на нея. Знам, че Художествената академия се води най-престижният университет в страната по изкуства, но относно реализация в професията се чудя дали в Нов български е по-добре - четох, че имал много стажове и в чужбина и т.н. И също така освен семестриалните такси, в Нов български има ли още някакви допълнителни скъпи такси и наистина ли при получаване на стипендия със сигурност се покрива полувината или пълната семестриална такса ?

Misheto_iw
01-20-2016, 16:28
Въобще не се залъгвай с НБУ! Имам толкова познати там, а са такива лекета с по 5.50 завършен семестър, а не могат да напишат едно резюме! Графичния дизайн е България е много сложен въпрос, аз също искам да следвам тази специалност, но със сигурност няма да е в НБУ. В ХА графичния дизайн е пречупен от абстрактна мисъл, аз не бих кандидатствала там. ВТУ "Св.Св. Кирил и Методий" е най-добрата алтернатива, ау, забравих, хаха, в ТУ-София също има опит за развитие на тази специалност, но там пак не бих се записала. Чрез Еразмъс има голямо поле за развитие, това ме успокоява мен.

Misheto_iw
01-21-2016, 13:44
Аз всичко,което съм чула е ужасно и виждам резултата-на същото ниво хах ;д По-добре във ВТУ, от колкото НБУ-мое мнение.

denidimitrova
01-21-2016, 14:07
НБУ си е на европейско ниво. Всички приятели, които имам с графичен дизайн са там.