PDA

View Full Version : Подготвително заякване на ръцете



bogyyto
12-25-2015, 08:26
Здравейте, съфорумници! Аз съм момиче на 14 години. Тренирам кик-бокс. Тежа 60 кг и съм 165 см висока. Тъй като се готвя за евентуално бъдещо състезание, трябва да развия бицепсите си и предмишниците. Моля ви да ми дадете съвет как. Крайната ми цел е накрая да мога да правя по поне 50-60 лицеви опори. :) Предварително благодаря.

Rakshy
12-26-2015, 00:37
1. кво ще ти помогнат предмишниците за бокса :Д
2. кво ще ти помогнат бицепсите и предмишницата за лицевите :Д
3. за кво са ти по-големи ръце :Д

tochko
12-27-2015, 12:57
,

tochko
12-27-2015, 13:18
Кога е състезанието? В каква категория ще се биеш? Откога тренираш? Какво ядеш? Имаш ли технически или физически напредък?

Като отговориш може да ти помогна, но за сега по-скоро плановете ти са объркани.

Преди състезание принципно се набляга на интензивна сила специфична за спорта съобразена с качване/сваляне, кардио, техника, техника и пак техника.

Защо са ти ръце?-ударът не идва само от бицепса/трицепса-идва от цялото тяло(крака, гръб с бицепс или гърди с трицепс). За поддържането на гарда се ползват предимно рамене и трапец, които само съм чувал че не трябвало да са нонстоп стегнати. Предмишницата работи за движението на китката и пръстите-ако ставаше дума за граплинг добре, но при страйкинг не виждам защо да се тренира.

В лицевите също не виждам смисъл да са толкова много. Целиш да постигнеш сила възможно най-ефективна и близка до тази на ринга. Ако ти трябва наистина сила и имаш време може да правиш някви движения от тренировките ви за сила с много бройки и малко тежест. Преди всичко-комплекси-големи мускули и многоставни движения. Излишно е да казвам, че бицепсовото сгъване или френското разгъване са почти безполезни в предъдтезателен период. Разгледай упражнения от старата школа и се довери на ветераните от клуба.

С технически напредък, ще подобриш по-бързо играта от колкото с физически. Просто е по-лесно да се промениш откъм главата отколкото откъм тялото. Действай в спаринг. Ако трябва след занятията оствай да правиш лична техника с партньор или треньора. Когато правиш техника бъди сигурна, че действаш по-верния начин. От обща култура, бих препоръчал да уточниш пазенето и блоковете и излизането от гард. Пази се от контри- ако мога така да кажа. Дишай правилно и спокойно.

Пиши пак ако имаш нужда.

bogyyto
12-27-2015, 19:56
Много благодаря за подробния отговор. На първия коментирал отговарям, че съответният брой лицеви са крайна цел. Също така не искам по-големи, а по-силни ръце. Размерът няма значение. Принципно пускам темата, не защото има насрочено състезание, ами защото треньорът ми каза, че иска да ме пусне да се състезавам, защото имам нужната техника, но ръцете ми са слаби, и ми препоръча да работя допълнително по тях. Напредък имам винаги, защото се старая наистина и имам вдъхновение специално в този спорт. С дишането понякога имам проблем. Задържам си дъха, когато се напрягам за дълго време, но работя по въпроса. ;) Търся упражнения, които постепенно да развият силата ми, но по-бързо от тези, които практикуваме в клуба.

Rakshy
12-27-2015, 19:57
"Излишно е да казвам, че бицепсовото сгъване или френското разгъване са почти безполезни в предъдтезателен период."

първото да, второто не. Нещото, което ти изправя ръката е трицепса. Ако трицепса ти не работи къв удар ще нанесеш?

експлозивни тренировки - лицевите ако ще ги правиш, най-доброто решение да ги правиш или с пляскане или с отлепяне на дланите в долно положение (пускаш, вдигаш си дланите, връщаш ги на земята и се вдигаш), защото тези вариации имат потенциала да използват правилните мускулни влакна повече, също за трицепса разгъване с ластици, хвърляне на медицинска топка в земята и в стена. Да не забравяме и тялото, от където идва основната сила - мъртва тяга, swingoве с пудовка, клекове на кутия, обръщане, изхвърляне. Все добри движения, които биха ти развили "таза" (на английски колко по-лесно е - "hips" :D ).


но да, без нужното време прекарано в повтаряне на правилна техника, нищо няма да стане.

tochko
12-27-2015, 21:09
Ракши, това което имах предвид е, че едноставните не е еазумно да се използват за предсъстезателен период в последните 10-15 дни, защото пронцентно участват по-малко от другите, големи групи, пък и се развиват съвместно с тях. Ако става дума за обръщания и пудовки съм за. И неразбрах защо отоиса бицепса-нали влиза в ъперката и крушето?

Грозния
12-27-2015, 22:36
Аз съм момиче на 14 години. Тренирам кик-бокс. :lol:
Ужас :D !
Извинявай за въпроса, как и защо реши да тренираш кикбокс?

Rakshy
12-28-2015, 00:12
за да K.O. някой с ъпъркът или круше не мисля, че е нужно да сгъваш 20ки за повторения, примерно :Д от другите движения бицепса ти ще види достатъчно работа като второстепенен мускул, или пък просто стабилизатор.

tochko
12-28-2015, 12:55
:lol:
Ужас :D !
Извинявай за въпроса, как и защо реши да тренираш кикбокс?

Защо пък не? Аз бих предпочел кикбокса 100 пъти пред футбола дори и пред фитнеса ако трябва да избирам. Да оточная, че под фитнес имам предвид само този за lookout-a

Грозния
12-28-2015, 15:52
Аз бих предпочел кикбокса 100 пъти пред... Ти? Ти си мъж и е нормално. А за избора на спорт всеки си има предпочитания и гени, които може да са подходящи за даден спорт, но не и за друг.

Защо пък не? Защото жена да се занимава с това е отблъскващо според мен, а какво остава за...

Аз съм момиче на 14 години. Тренирам кик-бокс.и за...

Тежа 60 кг и съм 165 см висока.:lol:

Питах авторката сериозно, защото изборът ѝ е меко казано странен.

Rakshy
12-28-2015, 19:56
хич не е странен, много момичета искат да тренират бокс/кикбокс. Сравнително голям процент от момичетата са пробвали боен спорт/изкуство. Факта, че на теб ти е грозно е без значени, защото по твои думи - ти си пълен нещастник :Д

Грозния
12-28-2015, 23:15
хич не е странен, много момичета искат да тренират бокс/кикбокс. Сравнително голям процент от момичетата са пробвали боен спорт/изкуство.Колко е тоя "голям процент" и част от какво е?
Като "% от жените които са тренирали нещо" или като "% от всички жени изобщо"?
Ако е първото, "големият процент" едва ли е повече от 10-20%, ако е второто - убеден съм че е под 5% :D !

Това "големи проценти" ли са според теб 8) ?

П.С. Ако искаш защо не пуснеш анкета във форума "Момичета, колко от вас са тренирали боен спорт?" и да видим какво ще излезе ;) ?

Факта, че на теб ти е грозно е без значени, защото по твои думи - ти си пълен нещастник :ДПрав си - дали съм нещастник или не, не променя факта че това е грозно 8) !

Rakshy
12-29-2015, 03:33
пак се убеждавам, че си загубена кауза, заеби

Smrazqvashta
12-29-2015, 08:18
Защото жена да се занимава с това е отблъскващо според мен


1. Какво разбираш ти от жени?



:lol:


2. Същество с никнейм "Грозен" се присмива на нечии мерки. Сериозно?

3. Всичко е въпрос на избор. Това, че ти се водиш по някакви общоприети "норми" или чудати приказки от пазара не те прави прав.

bogyyto
12-29-2015, 09:31
В отговор на Грозния ще кажа, че боксът и кик-боксът най-точно пасват на психическите ми характеристики, на характера ми. Именно за това гo избрах. Цял живот съм тренирала, но всеки друг спорт не беше удоволствие за мен и го практикувах само защото исках да поддържам тялото си здраво и да избегна напълняване. Подкрепям мнението на Ракши, защото съм се убедила от личен опит, че все повече жени и момичета тренират бойни спортове и изкуства. Благодаря за съдържателните отговори на някои съфорумници. :)

Грозния
12-29-2015, 09:47
пак се убеждавам, че си загубена кауза, заебиНищо не каза по въпроса за "големия процент" 8) ! Аз знам защо, ти също :D! Поне като започваш някоя тема, помисли дали можеш да я защитиш и доведеш до край като мъж, а не да я подхвърляш и после да бягаш по тъча като някоя кифла :D!

1. Какво разбираш ти от жени?Това че съм девствен, не значи че нямам предпочитания 8) !

2. Същество с никнейм "Грозен" се присмива на нечии мерки. Сериозно?Повярвай ми, казвам ти го като мъж - 165 см и 60 кг не изглежда добре на никоя жена! С тоя спорт, аворката може най-много да си съсипе още фигурата, а не да я подобри!

3. Всичко е въпрос на избор. Разбира се! Спор няма :)!

... не те прави прав....нито пък теб :)!

Smrazqvashta
12-29-2015, 12:06
http://allnurses.com/attachment.php?attachmentid=19196&stc=1

Oops

tochko
12-29-2015, 12:10
Съсипе фигурата? Според мен всеки си има природа и работи по нея-тоест ако ще става мъжкарана ще стане със или без бокс. Ако не, не виждам на какво може да и поречи силовата тренировка или кокбокса. Тук разбира се, имам предвид натурално без инжекции. Типичен пример за такава женичка е Ронда Роузи-въпреки масата пак си я бива с рокля.

Грозния
12-29-2015, 12:12
http://allnurses.com/attachment.php?attachmentid=19196&stc=1

OopsНедей така мила, тия неща се правят в тоалетната, не тука във форума пред всички ;) ! Къде ти е възпитанието :) ?

Съсипе фигурата? Според мен всеки си има природа и работи по нея-тоест ако ще става мъжкарана ще стане със или без бокс. За това си прав, но няма да е готино според мен.

Типичен пример за такава женичка е Ронда Роузи-въпреки масата пак си я бива с рокля."Бивало си я" викаш :D ? Бива я, да, но тя не е 165 на 60.

Smrazqvashta
12-29-2015, 12:21
Недей така мила, тия неща се правят в тоалетната, не тука във форума пред всички ;) ! Къде ти е възпитанието :) ?

Не претендирам.

espada
12-29-2015, 17:08
nablqgai na razwitieto na krakata ti i silata w krysta, i w rycete se iziskwa opredelena sila da ima6, ot plius bi bilo, ama glawno trqbwa da sa ti izdyrjliwi, da ne se umarq6 sled baraji i da ti natejawat rycete. i nedei slu6a twa, deto ti kazwat, da trenira6 wyrhu tehnikata si predimno, trqbwa ti zdrawo tqlo za toq sport, tehnikata e super wajna ama sy6to i izdyrjliwostta, gywkawostta, silata, pyrgawostta i tn. trqbwa da nameri6 balansa, a ot twyrde mn sparingi, 4eneto otslabwa i stawa po- lesno za drugite da te za6emetqwat s wremeto kato te zaka4at. prawi si smetkata. opredelen kilometraj moje6 da nawyrti6 w toq sport i twa e. mn e dobre da po4ne6 samostoqtelno da si usywyr6enstwa6 zau4eni ataki, tehnikite da usywyr6enstwa6, da gi prawi6 byrzo bez da misli6, ama i sparingite sa wajni, za da dobie6 uset da raz4ita6 horata, ama trqq da e s mqrka i da si podbira6 razumno horata, s koito da gi prawi6. ne da si razbiwate glawite sys wsi4ka sila. i tqloto e wajno i mentalnoto e wajno, ne prenebregwai nito 1 aspekt, 6toto 6te te disbalansira i 6te zalita6 i 6te pada6.

tochko
12-29-2015, 18:16
Недей така мила, тия неща се правят в тоалетната, не тука във форума пред всички ;) ! Къде ти е възпитанието :) ?
За това си прав, но няма да е готино според мен.
"Бивало си я" викаш :D ? Бива я, да, но тя не е 165 на 60.

Мисля че е към 175/70 но не ми се гледа сега

Rakshy
12-29-2015, 22:12
според инфото в википедиа ронда е 170 при 60 кг (на колкото се състезава), разбира се когато не се подготвя за мач е сигурно към 65-6.

а грозен, не искам да продължавам каквото и да било, защото каквото и да кажа, ти си повтаряш твоето и само губя време и нерви да се опитам да убедя стената, че е стена.

всички момичета, които познавам са пробвали или поне са искали да пробват кикбокс. Момичетата искат да тренират нещо такова, за да имат увереността, че ще могат да се защитят, ако някой ги нападне. Кикбокса ги приблича, защото е по-"разчупен" от бокса и включва и краката, което им допада като идея. Представи си да си решил да злосторничиш и някво малко момиче (погледнато през моите очи, де. това момиче може и да е колкото теб, деазнам :Д ) ти даде един фронт кик и ти изкара въздуха. Най-малко срама би те спрял да продължиш квото и да било :Д

да не говорим, че кикбокса изобщо не те прави изрод. Редовната практика в началото най-много да ти помогне да свалиш няколко кг. Без тренировки с тежести няма да пораснеш особено. Всички знаем, че масата боксови треньори странят от силовите тренировки, с аргумента, че бойците му стават много бавни и се сковават, което далеч не е случая, но все пак.

Единствената причина, която би те накарала да лафиш подобни глупости (че телата им са грозни) е проста - имаш адската липса на увереност. + че вероятно разбиранията са ти от поне миналия век.



Еспада, както Конър каза: "не сила, а прецизност, не бързина, а тайминг" :Д + че играта на лапи е може би най-добрия вариант за по-бързо напредване

espada
12-29-2015, 22:32
според инфото в википедиа ронда е 170 при 60 кг (на колкото се състезава), разбира се когато не се подготвя за мач е сигурно към 65-6.

а грозен, не искам да продължавам каквото и да било, защото каквото и да кажа, ти си повтаряш твоето и само губя време и нерви да се опитам да убедя стената, че е стена.

всички момичета, които познавам са пробвали или поне са искали да пробват кикбокс. Момичетата искат да тренират нещо такова, за да имат увереността, че ще могат да се защитят, ако някой ги нападне. Кикбокса ги приблича, защото е по-"разчупен" от бокса и включва и краката, което им допада като идея. Представи си да си решил да злосторничиш и някво малко момиче (погледнато през моите очи, де. това момиче може и да е колкото теб, деазнам :Д ) ти даде един фронт кик и ти изкара въздуха. Най-малко срама би те спрял да продължиш квото и да било :Д

да не говорим, че кикбокса изобщо не те прави изрод. Редовната практика в началото най-много да ти помогне да свалиш няколко кг. Без тренировки с тежести няма да пораснеш особено. Всички знаем, че масата боксови треньори странят от силовите тренировки, с аргумента, че бойците му стават много бавни и се сковават, което далеч не е случая, но все пак.

Единствената причина, която би те накарала да лафиш подобни глупости (че телата им са грозни) е проста - имаш адската липса на увереност. + че вероятно разбиранията са ти от поне миналия век.



Еспада, както Конър каза: "не сила, а прецизност, не бързина, а тайминг" :Д + че играта на лапи е може би най-добрия вариант за по-бързо напредване

kwo ima6 predwid pod ""igra na lapi"" ?

Грозния
12-29-2015, 23:11
според инфото в википедиа ронда е 170 при 60 кг (на колкото се състезава), разбира се когато не се подготвя за мач е сигурно към 65-6.Масивна е като за жена, ама тове е мое мнение все пак.

да не говорим, че кикбокса изобщо не те прави изрод. Редовната практика в началото най-много да ти помогне да свалиш няколко кг. Без тренировки с тежести няма да пораснеш особено. Всички знаем, че масата боксови треньори странят от силовите тренировки, с аргумента, че бойците му стават много бавни и се сковават, което далеч не е случая, но все пак. Може би си прав, но жена да тренира такова нещо ми е меко казано странно.

Единствената причина, която би те накарала да лафиш подобни глупости (че телата им са грозни) е проста - имаш адската липса на увереност. + че вероятно разбиранията са ти от поне миналия век.Не виждам какво е общото с увереността или нейната липса, а разбиранията ми по въпроса мисля че се споделят от по-голямата част от хората, дори да са от "миналия век".

Rakshy
12-29-2015, 23:34
мисля, че приключихме въпроса.

espada
12-29-2015, 23:36
kwa be6e taz ""igra na lapi"" za koqto gowore6e we, Rakshy?

Rakshy
12-30-2015, 01:19
kwa be6e taz ""igra na lapi"" za koqto gowore6e we, Rakshy?

https://youtu.be/Wdwt7IudiKk?t=72 лапи.



https://youtu.be/lBCPAfVE3zY?t=963


https://youtu.be/lBCPAfVE3zY?t=963

18та минута

espada
12-30-2015, 01:34
https://youtu.be/Wdwt7IudiKk?t=72 лапи.



brat lapi, ama kato se okaje6 na zemqta s 4owek wyrhu teb- lapite omekwat, nali zn, togawa trqbwa da se prewry6tat w zmiiski opa6ki. twyrde raznowidna e igrata, za da se koncentrira6 predimno wyrhu edin element. primer za twa e ma4a na holly holm i ronda, twoqta liubimka, nz sq dali ti e o6te takawa de. Conor ina4e moje nakraq da se okaje 4e e nqkakwo bojestwo. twyrde e weli4estwen


https://www.youtube.com/watch?v=3Eo12kn3SBw ei go, pytq na carq

01;05 o6te ot predi da polu4i koronata mu se klanqha do zemqta po4ti


https://www.youtube.com/watch?v=Z7KpX2eOQx8 analiz na cqlostnata mu igra

Rakshy
12-30-2015, 03:36
в случая става въпрос за кикбокс, затова лапите са най-оферта, ако стигнеш до земята - или ще те изправят, или ще загубиш :Д


и да, Ронда още ми е любимка. В мача с Холм очевидно това не беше тя, затова чакам завръщането.

Конър го следя от първия му мач в UFC и мисля, че ще достигне висотите ;д

espada
12-30-2015, 04:03
в случая става въпрос за кикбокс, затова лапите са най-оферта, ако стигнеш до земята - или ще те изправят, или ще загубиш :Д


и да, Ронда още ми е любимка. В мача с Холм очевидно това не беше тя, затова чакам завръщането.

Конър го следя от първия му мач в UFC и мисля, че ще достигне висотите ;д

toz pyk. brat, w boksa dori, footwork-a e kliu4ow, ne gowori gluposti za ""lapite", dwijenieto s kraka e do tolkowa wajno, kolkoto dwijenieto s ryce, dori moje i da e po- kompleksno wsy6tnost, krakata sa ti osnowata. ne se izlagai. te i udarite s ryce trygwat ot krakata, pyk i trqbwa da i zaema6 opredeleni pozicii po ringa, smenq6 ygli, stoika, si4ko idwa ot osnowata. non stop dwijenie


i ronda nikwi "lapi" nqma, prosto se bi s nqkwi nowobranki, kwito sa powe4eto w jenskiq mma w momenta, prosto si zahranwat zwezdite, koito idwat ot drugi disciplini kato joanna- muay thai 6ampionkata, ronda, holly holm- box i kick box 6ampionka. typnq e jenskiq mma, nz ti kak wyob6te go gleda6, samo holly me wpe4atli i joanna, ronda ne 4ak tolkoz, na neq samo nqkwi ken4eta i dawaha da 4upi do predi da q sre6tnat s holly. qko podkrepena s mediini izmislici be ronda rousey, srawnqwaha q s Mike Tyson HAHAHAHAAHA toi w kyw basein, s kwi akuli e pluwal, tq s kwi malki ribki i popowi lyji4ki pluwa i pak uspq da se nabuta pri nai golqmata akula w diwiziqta si... mega izlagaciq kato rezultat se polu4i, izobli4iha i fal6iwiq imidj izgraden ot mediite. kosmi4eski sumi pari sa izkarali oba4e, 100%. ina4e podceniha holly holm izmamnicite, deto se opitaha da izkarat ronda nai- welikata ne znam si kwa na wsi4ki wremena, mnogo si obyrkaha rabotata

tochko
12-30-2015, 14:35
toz pyk. brat, w boksa dori, footwork-a e kliu4ow, ne gowori gluposti za ""lapite", dwijenieto s kraka e do tolkowa wajno, kolkoto dwijenieto s ryce, dori moje i da e po- kompleksno wsy6tnost, krakata sa ti osnowata. ne se izlagai. te i udarite s ryce trygwat ot krakata, pyk i trqbwa da i zaema6 opredeleni pozicii po ringa, smenq6 ygli, stoika, si4ko idwa ot osnowata. non stop dwijenie


i ronda nikwi "lapi" nqma, prosto se bi s nqkwi nowobranki, kwito sa powe4eto w jenskiq mma w momenta, prosto si zahranwat zwezdite, koito idwat ot drugi disciplini kato joanna- muay thai 6ampionkata, ronda, holly holm- box i kick box 6ampionka. typnq e jenskiq mma, nz ti kak wyob6te go gleda6, samo holly me wpe4atli i joanna, ronda ne 4ak tolkoz, na neq samo nqkwi ken4eta i dawaha da 4upi do predi da q sre6tnat s holly. qko podkrepena s mediini izmislici be ronda rousey, srawnqwaha q s Mike Tyson HAHAHAHAAHA toi w kyw basein, s kwi akuli e pluwal, tq s kwi malki ribki i popowi lyji4ki pluwa i pak uspq da se nabuta pri nai golqmata akula w diwiziqta si... mega izlagaciq kato rezultat se polu4i, izobli4iha i fal6iwiq imidj izgraden ot mediite. kosmi4eski sumi pari sa izkarali oba4e, 100%. ina4e podceniha holly holm izmamnicite, deto se opitaha da izkarat ronda nai- welikata ne znam si kwa na wsi4ki wremena, mnogo si obyrkaha rabotata

Ами да. Всъщност аз почнах да следя Ронда защото е джудистка и ми направи впечатление, че е вкарала над 60% от джудото си в UFC, което е нереално, защото в MMA техниката е но ги, а в джудото е 100% ги. Също така, се беше постарала да вкара и много страйкинг, въпреки, че си предпочиташе хвърлянията. Това, което забелязах в Ронда, е че тя работеше различно с краката си, както в граплинг би работила с тях, а освен това и ги хамалеше яката. Все пак, на мен ми е умопомрачително да си помисля, че за 14 секунди се хвърли на хвърчащ ключ и взе срещата с джужджи гатаме.

Относно еуфорията около "големите", и мен ме дразни, но това не прави спортистите по-малко такива. Жалко е, че когато падне някой, едва ли не феновете просто го заменят с други.

Rakshy
12-30-2015, 20:42
еспада, не знам кво ми обясняваш и защо го правиш :Д никъде не сме говорили за foot work...


идеята ми беше, че лапите са най-лесния и бърз начин да учи комбинации. Тези комбинации си идват и с правилния foot work.
Така като си запаметил движението, че и на сън да те бутнат да направиш комбинацията, можеш да го прилагаш без да мислиш в спаринг и истинския мач. Като на Конър лявата, с която нокаутира Алдо. Преди мача имаше клипче колко пъти си минава именно през това движение - цак цак бум :Д (цак като движение с тялото и краката, бум като завършващ удар)

espada
12-30-2015, 21:06
еспада, не знам кво ми обясняваш и защо го правиш :Д никъде не сме говорили за foot work...


идеята ми беше, че лапите са най-лесния и бърз начин да учи комбинации. Тези комбинации си идват и с правилния foot work.
Така като си запаметил движението, че и на сън да те бутнат да направиш комбинацията, можеш да го прилагаш без да мислиш в спаринг и истинския мач. Като на Конър лявата, с която нокаутира Алдо. Преди мача имаше клипче колко пъти си минава именно през това движение - цак цак бум :Д (цак като движение с тялото и краката, бум като завършващ удар)
ti ot kyde go nau4i toq termin ""lapi"?

bogyyto
12-30-2015, 22:06
Ха, радвам се, че развихме някаква интересна дискусия за бокса. По принцип, понеже стана дума за техника на ударите, искам да отбележа, че тя не ми е никакъв проблем, дори развивам стратегии. На Грозния ще кажа да не предполага как изглежда фигурата ми, защото имам съвсем нормални мерки(87/68/97) и не мисля, нито пък никой от обкръжението ми, че наподобявам на мъж. Засега правя от онези ,,китайски почивки" по 3 пъти на ден по 4 серии за 1 минута и женски лицеви, като всеки ден се старая да увеличавам до толкова, че да правя упражненията правилно. Видях, че стана въпрос за Ронда. Друг пример за успешна, красива, семейна боксьорка е щерката на Мохамед Али - Лайла Али.

espada
12-30-2015, 22:27
Ха, радвам се, че развихме някаква интересна дискусия за бокса. По принцип, понеже стана дума за техника на ударите, искам да отбележа, че тя не ми е никакъв проблем, дори развивам стратегии. На Грозния ще кажа да не предполага как изглежда фигурата ми, защото имам съвсем нормални мерки(87/68/97) и не мисля, нито пък никой от обкръжението ми, че наподобявам на мъж. Засега правя от онези ,,китайски почивки" по 3 пъти на ден по 4 серии за 1 минута и женски лицеви, като всеки ден се старая да увеличавам до толкова, че да правя упражненията правилно. Видях, че стана въпрос за Ронда. Друг пример за успешна, красива, семейна боксьорка е щерката на Мохамед Али - Лайла Али.

Ронда е далеко от красотата, разминали са се на разстояние. За Лайла не знам.

https://www.youtube.com/watch?v=d5p4fPaAI2I

Rakshy
12-31-2015, 01:55
ti ot kyde go nau4i toq termin ""lapi"?

треньори, атлети и най-малкото "уредите" се наричат лапи във всеки един магазин :D :D

espada
12-31-2015, 02:58
треньори, атлети и най-малкото "уредите" се наричат лапи във всеки един магазин :D :D
ti trenira6 li?

Rakshy
12-31-2015, 04:27
нищо бойно не тренирам, но се интересувам.

espada
12-31-2015, 12:41
нищо бойно не тренирам, но се интересувам.

az im wikah na tiq typi lapi ""wyzglawni4ki"" do sq. ronda kato udrq po wyzglawni4ki umelo i se zabludi dylboko, 4e moje da boksira. wse nqkwi klipowe predawaha kak bie lapite i i se wyzhi6tawaha na razwitieto, deto si misliha, 4e e nqkakwo ogromno.

tochko
01-01-2016, 13:46
Ами за джудистка си е голям напредъка на Ронда в страйкинга. И както се помъчих да обясня горе, тя работи по-различно с краката, т.е. по принцип повечето атлети с бак някакъв граплинг се чустват по-сигурни на цяло ходило в боя, вместо като страйкърите, които постоянно подскачат и променят доста често стойката с краката. От погледа на какъвто и да е борец в стойката на страйкър атлетите има големичък минус поради предимното стоене на пръсти и изнасяне на тежестта. В джудото на това му викаме извеждане (от равновесие), следва захват и хвърляне. В граплинга стойката е предимно на цяло ходило, освен при хвърлянията. Логиката на бореца е колкото по-стабилно по-добре. Точно това спечели много мачове на Роузи, която примерно хваща дълбок и силен прав удар, когато противникът е изнесъл тежестта си и на практика е изведен и влиза на хвърляне с гръб (това което тя използва е особено мощно-хараигоши (след хвърляне довършва с кеса гатаме-задържане и балтии в глаата)). Ако не и се получи първата техника, минава от външната страна след излизане от техниката и скача на хвърчащ ключ и заключва лакета. Удивителното е, че го прави това същото съчетание през 2008 на олимпиадата.

Rakshy
01-01-2016, 19:54
Така казваха и след като падна - цялата вина трябва да я поеме страйкинг треньора ѝ, който я е заблудил, че може да излезе да се боксира със световна шампионка по кик-бокс :Д, плюс че тя психически беше пълна развалина - не може да имаш вече опит в ММА и да тичаш (буквално) след опонента, няма логика :Д Квото такова, утре е UFC 195 и ще викам за шампиона :Д

espada
01-01-2016, 19:58
Така казваха и след като падна - цялата вина трябва да я поеме страйкинг треньора ѝ, който я е заблудил, че може да излезе да се боксира със световна шампионка по кик-бокс :Д, плюс че тя психически беше пълна развалина - не може да имаш вече опит в ММА и да тичаш (буквално) след опонента, няма логика :Д Квото такова, утре е UFC 195 и ще викам за шампиона :Д
toreadorsko. iskam utre robbie da razbie glawata na condit, toq maratonec 6iban !!! ama se opasqwam, 4e condit bi mogyl da iznenada s nqkoq diwa kontra ot negowite i da prike4i robbie. :S toi robbie po dosta poema w 4eneto na ma4 mi se struwa...


https://www.youtube.com/watch?v=0iE6YBf32AE

Rakshy
01-02-2016, 00:11
роби последния мач яде бая бой, ама този мисля, че ще бъде по-чист за него. Със всеки следващ мач тва момче има подобрения.

espada
01-02-2016, 00:32
aaz mislq, 4e condit 6te pobedi 4rez nokaut, no se nadqwam da ne stane taka. mislq, 4e miocic 6e izkara 1 sydiisko re6enie w negowa polza 4rez ubeditelno predstawqne, duffy 6e nokautira ili 6te prebiwa porier do kraq na posledniq rund, porier moje i da se predade. larkin 6te biwa prike4en ot tumenow i twa sa ma4owete, za koito me e grija wyob6te. wie kakwo mislite? imate li nqkakwi predwijdaniq?

Rakshy
01-02-2016, 01:17
искам само кондит да падне К.О. до 3тия рунд :Д може и 4тия ако му разбие носа като на рори :Д

espada
01-02-2016, 01:26
искам само кондит да падне К.О. до 3тия рунд :Д може и 4тия ако му разбие носа като на рори :Д

mn bezrazsyden otkym za6titata si mi se struwa Robbie i poradi tazi pri4ina mi se struwa, 4e 6te padne sre6tu lisik kato Condit. Ama Condit moje i da se panikiosa, kakto w ma4a vs Diaz. Togawa sydiite obraha Diaz, spored men. Condit togawa izglejda6e kato palq4o.


https://www.youtube.com/watch?v=jWfcUZJrXtA basi bota :X of dano robbie ne oswirepee twyrde mnogo i da se postawi w uqzwimo polojenie. otka4eno ku4e e. dano nokautira Condit.

tochko
01-02-2016, 11:32
И аз ще го гледам, надявям се да има зрелище и трхника.
Не знам какво да очквам от Royce Gracie който няма аналог до сега в UFC

Rakshy
01-02-2016, 21:35
Ройс не се ли би онзи ден в евента на Федор?


Изобщо бях забравил за Дъфи, ще го видим и него кво ще направи :Д

Rakshy
01-03-2016, 05:33
ебати тъпата карта :Д :Д 2 събмишъна, 1 К.О и всичко останало решения, бааахти


lawler малко незаслужено, но пак се радвам

дъфи разочарование пълно :Д


тежката категория свърши твърде бързо :Д

espada
01-03-2016, 06:09
ебати тъпата карта :Д :Д 2 събмишъна, 1 К.О и всичко останало решения, бааахти


lawler малко незаслужено, но пак се радвам

дъфи разочарование пълно :Д


тежката категория свърши твърде бързо :Д

kondit mai sa go obrali, az gledah samo krainite statistiki, sq teglq. men me izkefi ma4a na tanaka vs soto, mn zabawen mi se stori. sq tykmo izgledah porier i duffy. duffy se dyrja twyrda samouwereno w tozi ma4. twyrde spokoen, lejeiki po gryb. sig prekara 7 min ot celiq ma4 taka, bez da opitwa nikakwi ofanziwni hodowe da osy6testwqwa. moje6e da opita ne6to pone, ta da si spe4eli malko swobodno prostranstwo, ot koeto da naprawi ne6to sy6testweno.

https://www.youtube.com/watch?v=APw2P5qK7rA ""AND STILL, but let's do it again!" Robbie sqka6 prosto iska da wiree iz haosa. ne go e grija osobeno mn za drugo moje bi.

Rakshy
01-03-2016, 15:38
не че са го обрали, защото роби имаше 5тия безспорно, и втория също, мисля че му бяха дали и 3тия рунд където също имаше повече контрол, но квото такова. Тоя ако иска титлата по-добре да гони нокаут, а не да чака съдийско решение. Преди 5тия рунд Кондит имаше 4 пъти повече отправени удари :Д (роби имаше около 100 и малко, кондит имаше почти 400...)

espada
01-03-2016, 17:59
https://youtu.be/JIcRhi4fPiM?t=24s

Rakshy
01-03-2016, 21:29
ахахахаха и кво като 1/4 от пуснатите удари намираха целта? Важното е, че имаше 400 отправени !! :Д :Д :Д

espada
01-03-2016, 21:38
ахахахаха и кво като 1/4 от пуснатите удари намираха целта? Важното е, че имаше 400 отправени !! :Д :Д :Д

te i teq udari, koito namiraha celta, po4ti nikakwi 6teti ne praweha. mejdu drugoto tiq 100+ udara prednina za condit mi se struwa pogre6no. po- malko bqha uspe6nite mu, spored men.


https://www.youtube.com/watch?v=5g5p4InoGYA basi qkiq ma4, kak bi mogyl da kaje6, 4e karda be typ?! ":X moje bi kato kardowe ne be ot nai- dobrite, ama posledniq rund na ma4a za kolana be sys sigurnost edin ot nai- otka4enite i diwa6ki rundowe, koito sym wijdal.

espada
01-03-2016, 22:25
awe Condit moje bi ne naprawi dostaty4no, 4e da mu pi6at pobeda. ama naprawi dostaty4no, 4e da ne e razumno da mu pi6e6 zaguba. Spored men, trqbwa6e da go pi6at rawen i da predstawqt ideqta za rewan6 na mqsto.

Rakshy
01-04-2016, 00:24
мне, няма как. А иначе викам, че картата беше скучна, защото мачовете бяха само с решения и то някви неизвестни. Дори не ги гледах. Гледах дъффи и последните 2 :Д Т-Сити знам, че го учат Грейси и трябва да го погледна и него, останалите са ми напълно безинтересни. Следях ги в сайта им като статистика и не ме впечатли

espada
01-04-2016, 01:07
мне, няма как. А иначе викам, че картата беше скучна, защото мачовете бяха само с решения и то някви неизвестни. Дори не ги гледах. Гледах дъффи и последните 2 :Д Т-Сити знам, че го учат Грейси и трябва да го погледна и него, останалите са ми напълно безинтересни. Следях ги в сайта им като статистика и не ме впечатли

moje6 da kaje6, 4e ne e bil obe6tawa6t karda, gledaiki kwi boici u4astwat, ama 4e e bil sku4en ne bi trqbwalo da kazwa6, nqma kak da znae6. Kazwa6, 4e si izgledal 3 ma4a ot wsi4kite 10 ili tam kolkoto sa. ne be6e sku4no, az za pryw pyt re6ih da pogledna prelims i bqh wpe4atlen. ima6e mn interesni boewe w prelims. golqmo predstawlenie be6e, prosto s malko zriteli w zalata. Wij submission-a na Michael McDonald sre6tu Kanehara, ""T-city"" Ortega basi triygylnika naprawi sre6tu Brandao. Tanaka vs Soto be6e zreli6ten ma4 sy6to.